Jump to content

Nejde naladit všechny kanály


Recommended Posts

Dobrý den.

Nedávno jsme koupili novou televizi Panasonic. Měli jsme set top box, ale abychom mohli využít např. i 3D TV, tak jsme si objednali tu kartu CA Modul. Přijel technik a nainstaloval nám jí, spíše přišel, šoupnul jí do televize, ujistil nás, že tam je všechno (i když za tak krátkou chvilku nebylo v ničích silách to zkontrolovat, protože všechny kanály byly přeházené) a za chvilku odešel. Asi jsme mu neměli věřit a držet ho tam, protože po jeho odchodu jsme zjistili, že chybí asi 4 kanály (Prima Cool, Nova Cinema, TV Fanda a Óčko). Řešili jsme to asi 4x s operátorkama, které nám doporučily frekvenci 163,50, kterou jsme zkoušeli předtím a potom asi 100x (i jiné frekvence). Potom nám jeden operátor navrhl restartování programu. Takže teď nám tam nechybí 4 programy, ale mnohem víc, protože nám to všechno operátor zrušil a dal tam základní nabídku (dříve jsme tam měli i HBO atd., jako jen na pár měsíců). Nakonec mě odbyli tím, že je to naše koncové zařízení, v podstatě je to náš problém a nashledanou.......Co máme dělat? Operátorky nepomůžou, technik chtěl mít asi hlavně odbyto.....Nebo máme platit dalších 400 Kč za výjezd dalšího technika, když tenhle technik v podstatě nic neudělal??

Pomůžete mi aspoň tady na fóru, prosím? :)

Link to post
Share on other sites

Nevím proč, ale Panasonic tenhle mux snad nikdy automatem nenaladí. Teď si přesně nevybavím, jak to v menu vypadá, ale je třeba doladit jej manuálně. Takže je třeba dostat se do menu ladění DVB-C, manuální ladění nebo aktualizace seznamu kanálů (nejsem si jistý) a v parametrech zadej frekvenci 163,5 MHz a další 2 hodnoty nech "automaticky" (stav signálu uvidíš dole, měl by vystřelit nahoru) potvď ok a mělo by to projít.

 

V nejhorším to můžeš objednat na UPC jako reklamaci, zaplatili jste si za instalaci technikem a instalace nebyla úplná.

Link to post
Share on other sites

Mám obdobný problém,po objednání balíčku cca 80kanálů vše proběhlo a bylo nalazeno(samoinstalace) vše krom slovenských programů,po kontaktu na UPC stale stejná odpověd,kontrola domačknutí koncovek koaxialu a uvedená frekvence atd. a že si to mam naladit manuálně(vše jsem již zkoušel za pomoci UPC ZONE) a prostě tam nemam signál,poslední odpověd od UPC bylo at si to řeším z výrobcem televize,nechapu proč,když ostatní jde perfektně až na tuto jedinou frekvenci 418,00 /6900.Děkuji za případné rady a to už nemluvím,že premiové kanály od začátku byly bloklé a nedodrželi tak 10denní volné vysílání.

Link to post
Share on other sites

Podobný problém řešil i můj kolega, který má BTV Sharp. Pokud používal STB, naladil všechny programy bez problémů, po pořízení CA modulu a naladění programů však zjistil, že televizor nenaladil mux 2 - 418(666)/6900. Po mnoha neúspěšných pokusech se tento mux podařilo naladit ručně, po přepnutí na jiný kanál v jiném muxu se však mux 2 ztratil, totéž při vypnutí a novém zapnutí televizoru. Pomohl až zákrok servisního střediska výrobce.

Link to post
Share on other sites

Pokus o odpojení a zjištění jestli ufon neruší tak na drátek žádná reakce takže ufon mě neruší, v jednu chvílu jsem chitil tak deset procent nicmeně aby to televize uložila a byly slovaci to nestačilo,jinak stále mrtvo,ještě jsem pánové vydedukoval že kanály na 163,5 naladim,jdou i po krátkém vypnutí TV ale třeba když nejsem doma půl dne a zas zapnu TV tak kanály už nejsou a musim opět ručně ladit,čím to je,asi se vratim ke klasice vzduchem základní programy a je klid a nemusím furt něco ladit,nějak mě UPC docela zklamalo

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...