Jump to content

Starší modemy již nelze nově připojit :-(

Recommended Posts

Jednalo se o nejnižší tarif pro který byl i modem Cisco bohatě dostatečný. Abych debatující usměrnil, řeším že UPC neumožní použít zákazníkův vlastní dostatečný modem a nutí jej do pronájmu postaršího typu modemu, který mu postkytne stejné služby. Jestli UPC na svém webu k tarifům 50 a 150 nabízí standardní wifi modem, má zákazníkovi umožnit takový stejný vlastní odkoupený použít.

• 300 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • CH7465VF, CAM
  • Praha

Mě by spíš zajímalo co bude s těma co si Cisco kdysi odkoupili. Budeme ho muset vyhodit nebo nám ho zdarma vymění? Nehodlám platit měsiční poplatek ani kupovat nic jiného a 300Mb mi bohatě stači.

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • CA modul
  • Ostrava
Před hodinou, mpetr napsal:

Mě by spíš zajímalo co bude s těma co si Cisco kdysi odkoupili. Budeme ho muset vyhodit nebo nám ho zdarma vymění? Nehodlám platit měsiční poplatek ani kupovat nic jiného a 300Mb mi bohatě stači.

Tím že sis ho odkoupil nemáš nárok na výměnu.

• Internet 300
  • 15 GB
  • Komfort
  • Compal (bridge), CA modul
  • Šumperk

Operator povie, ze si mas prenajat v ramci sluzby (alebo od neho kupit) Compal.. Cisco mozes zahodit alebo vystavit na policku, uz ho ziadny sucasny kablovy operator nepripoji (z roznych dovodov).

Nerobia to iba kablovi operatori - Telekom tiez predsa pred nejakymi rokmi rusil povodne ADSL modemy (resp. protokol) a uzivatelia si boli nuteni kupit (ak nemali od providera v prenajme) nove ADSL2/VDSL modemy..

Edited by quadra2030
  • 500 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Arris TG3492LG-LC, CA moduly
  • Bratislava
  • 1 month later...

Po několika minutách družného hovoru s Vodafonem hlásím obvolávání klientů provozujících vlastní odkoupené staršími modemy (výše uvedené EuroDOCSIS 3.0 s 8/4 kanály)  s nutností výměny za nový. Zatím šlo odmítnout, ale v řádu několik měsíců nebude úniku, přijde to písemně. Jako bonus sdělení že nelze nový modem odkoupit, pouze pronajmout. 🙂

• 300 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • CH7465VF, CAM
  • Praha

U pronájmů nás zanedlouho čeká to samé. Nelze spoléhat na to, že si to všichni odložíme až na konec lhůty, pak by se to vše nestihlo a někdo by toho černého Petra dostal.

• 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha