Přejít na obsah
single

Starší modemy již nelze nově připojit :-(

Doporučené příspěvky

To jako vážně? Já používám Technicolor a právě zmiňované Cisco a mám ještě odkoupený jeden Technicolor jako záložní. Pokud je to pravda, tak nemám radost.

• Internet 150
  • -
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • Technicolor, CA modul
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Nieco podobne sa deje aj v UPC SK - znamemu ponukli sucasny 250 Mbit program iba s podmienkou, ze musi vymenit Technicolor za Compal.. ani sa necudujem, v DE (Vodafone) ci AT (T-mobile) neaktivuju modem/router, ktory nema minimalne 24 down/8 up kanalov.

• Internet 1000
  • Jiná služba
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • Arris TG3492LG-LC, CA moduly
  • Bratislava

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zrovna dnes jsem si chtěl koupit záložní bazarový Technicolor TC7200. Může se k problematice (ne)připojování starších odkoupených modemů vyjádřit někdo kompetentní z UPC?

• Internet 150
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • TC7200, CA modul
  • Brno - Žabovřesky

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Asi by mohl, ale ne tady. Co už tu není David, není tu nikdo, kdo by tu mohl k tomu napsat něco kompetentního či oficiálního. Resp. tohle už by chtělo vyjádření někoho z VF.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Info z Facebooku UPC:

>Prý už nebudete připojovat od vás zakoupené modemy s EuroDOCSIS 3.0 s 8/4 kanály (starší Cisco, Ubee, Technicolor,...). Žádám o oficiální vyjádření.

>UPC Česká republika Dobrý den, Mariáne,
starší modemy vám už opravdu ke stávajícímu internetu aktivovat nemůžeme. Důvodem je příprava na nové systémy a technologie v souvislosti se spojením s Vodafonem. Pokud byste si vlastní cestou pořídil aktuálně nabízený modem Compal, tak ten bychom vám ke stávající službě mohli přiřadit. Veronika

https://www.facebook.com/UPCCeskarepublika/posts_to_page/

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Ubee EVM3236, HD Mediabox
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Odpověď získaná přes FB: Starší modemy (= s EuroDOCSIS 3.0 s 8/4 kanály - Cisco, Ubee, Technicolor,...) vám už opravdu ke stávajícímu internetu aktivovat nemůžeme. Důvodem je příprava na nové systémy a technologie v souvislosti se spojením s Vodafonem. Pokud byste si vlastní cestou pořídil aktuálně nabízený modem Compal, tak ten bychom vám ke stávající službě mohli přiřadit. Veronika".

• Internet 300
  • Telefon 30 minut
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • ubee EVM3236, CA modul(y)
  • Praha

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Blbe je, ze uzivatel nema na vyber - musi pouzivat ten srackovy Puma 6 Compal, ktory mu nanutil provider.. Puma 7 (Arris gigabit connect box) poskytuju iba ku gigabit programu, dokonca na moju priamu otazku (ci mi aktivuju napr. internet 500 na zakupeny Arris modem od nich) UPC SK odpovedalo, ze to nie je mozne..

Cudna logika (znizili by zatazenost siete, kedze by to bezalo po DOCSIS 3.1 OFDM kanali, spokojnejsi uzivatel, pretoze Puma 7 nema take problemy s latenciou a modernejsie WiFi AC wave 2 3x3 s MU-MIMO), ale rovnaka situacia je aj v AT (T-Mobile) ci PL.. jedine Vodafone DE v novych castiach siete, kde maju spustene OFDMA kanaly (DOCSIS 3.1), vymienaju vsetky modemy (aj Compaly) za nove Vodafone Station (Puma 7) bez ohladu na rychlost programu (prioritne ale zakaznici s 400 Mbit programom).

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Internet 1000
  • Jiná služba
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • Bratislava

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jestli máš Cisco / Ubee / Technicolor, tak ti ho podle mě klidně nechají. Akorát na novou smlouvu už nic kromě Compalu nenapíšou.

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • 10 GB
  • Neomezeně
  • Compal (bridge), CA modul
  • Šumperk

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

UPC SK uz aspon dva roky pravidelne obvolava uzivatelov so starymi Ciscami/Ubee/Technicolor, ze by ich mali vymenit za Compal.. a co viem, tak tento rok padne konecna a nebude na vyber (stare zariadenia jednoducho deaktivuju).. ma to svoju logiku, je lepsie optimalizovat siet a zataz uzlov na vacsom pocte download kanalov (v BA aktualne 24, neviem ako v inych castiach SK).

• Internet 1000
  • Jiná služba
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • Bratislava

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To i tady obvolávají, akorát že se to dá odmítnout.

Compal je mi jedno, dokud mám možnost bridge. Jako router bych to nechtěl ani náhodou.

Zde oficiální vyjádření k již aktivním modemům.

obrazek.png

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • 10 GB
  • Neomezeně
  • Compal (bridge), CA modul
  • Šumperk

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Už když jsem kupoval Technicolor, bylo mi jasné, že to není napořád. Prostě jednou za čas se změní podmínky a je potřeba zařízení obnovit. Nevidím v tom až takový problém. Spíš by mě mrzelo kdybych si z tohohle pohledu musel pořídit zrovna Compal. Třeba to vyhnije a svým tempem dojde k nějakému rozumnějšímu strojku.

• Internet 300
  • -
  • TV Start
  • -
  • -
  • TC7200 (bridge)
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 3 hodinami, sodekcz napsal:

Už když jsem kupoval Technicolor, bylo mi jasné, že to není napořád. Prostě jednou za čas se změní podmínky a je potřeba zařízení obnovit. Nevidím v tom až takový problém. Spíš by mě mrzelo kdybych si z tohohle pohledu musel pořídit zrovna Compal. Třeba to vyhnije a svým tempem dojde k nějakému rozumnějšímu strojku.

Uz Intel Puma 7 je na tom lepsie (nove DOCSIS 3.1 gigabit modemy), aj ked to stale nie je uroven Broadcomu 3390.. kedze sme odkazani na to, co nakupil provider (a zaujimave je, ze sa v tom vzacne zhoduje Liberty aj Vodafone, obidvaja maju rovnake gigabit routery od Arrisu, len v inom designe a nazve - Vodafone Station a Gigabit Connect Box), tak nie je velmi na vyber (a vlastne zariadenie si nemozes pripojit, DE je vynimka v celej Europe).

• Internet 1000
  • Jiná služba
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • Bratislava

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Hmm, tak jsem chtěl v kanceláři navýšit na 350/40, protože to teď vyjde levněji, než současný 240/24, ale samo po mne chtějí vyměnit modem, že prý Technicolor (který mám odkoupený) 350/40 nedá (je to pravda?).

Citovat

Pro využívání Internetu nad 300 Mbit je, ale již zapotřebí mít právě novější typ modemu tedy MODEM COMPAL, který je do budoucna připravený až na rychlost 1000 Mbit/sec.

Opravdu Compal bude zvládat gbit?

Upraveno uživatelem Neo_Moucha

Synology DS214play & Technotrend CT-3650, Samsung UE-D7000, Samsung BD-H8900

• Fiber Business 240
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Technicolor
  • Praha

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

problém je hlavně v tom, že technicolor víc vytěžuje jednotlivý kanály, compal tu zátaž rozloží rovnoměrnějc mezi větší množství kanálů

compal má 24 kanálů po 50 Mb/s, takže by gigabit zvládnout měl, teda aspoň do doby, než bude modem s ještě větším množstvím kanálů, kterej tu zátěž zase víc rozloží

• -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Teď jsem byl přímým účastníkem nového připojování u zcela nového zákazníka v paneláku v Praze - technik linku otestoval modemem Cisco 3208 a pro zákazníka pak připojil nový pronajímaný Technicolor 7200. Takže je to celé nějaké divné.

• Internet 300
  • Telefon 30 minut
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • Praha

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Klasicky rozdil mezi korporatni emailovou/meetingovou teorii a prachobycejnou praxi tam venku v realnem svete, od ktereho jsou ti teoretikove zcela odtrzeni.

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • modem Compal (bridge mode), CA modul
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Není to divné. Prostě ty starší modemy nebudou z různých důvodů v blízké budoucnosti fungovat a proto je VF na síť nově už nepustí, aby mohli udělat potřebné změny. Aby ho zapojili a za půl roku se snažili u klienta ten modem vyměnit, platit technika, doufat, že výměny proběhnou v nějakém přijatelném časovám horizontu ...

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jestli staré modemy nebudou časem fungovat, proč u zákazníka takový stejný ale pronajatý připojí? To bude spíš výjezd technika s výměnou, než vlastní modem o který se stará zákazník.

• Internet 300
  • Telefon 30 minut
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • Praha

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlašte se a přispívejte pod Vaším účtem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Vložit jako neupravený text

Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

• Vytvořit...