Jump to content
Sign in to follow this  
Autacek

Modem UPC (EPC3208) - naléhavá pomoc o řešení problému

Recommended Posts

Prosím o pomoc zkušenější uživatele a vyhodnocení příčiny problému (nefunkční internet). Osobně jsem vyhodnotil příčinu buď ve špatném koaxiálním kabelu (televize ale jede, nicméně je jinde v bytě..), případně v přehřátí modemu, resp. jiné jeho poruše.

 

Modem EPC3208, kontrolky svítí POWER a DS, US bliká (snaží se o spojení), online pochopitelně zhasnuto, link svítí. Modem nedovolí načíst PC za modemem externí IP adresu, místo toho nabídne vnitřní 192.168.1.10, s tím že sám se hlásí na 192.168.1.1. Ze stavu signálu, pouze jeden kanál downlink, ostatní kanály ani uplink bez hodnot.

 

Z technické podpory mě slezly vlasy hrůzou, restartovat modem a zkontrolovat přišroubování kabelu mne napadlo taky, stejně jako při sdělení, že o víkendech a ve svátky nepracují.

 

Zajímavé je, že hodinu poté, co jsem poruchu nahlásil v neděli kolem poledne telefonicky na UPC, linka po cca hodině na pár hodin naskočila, aby navečer opět spadla. Hlavně že jsem byl upozorněn, že za marný výjezd technika budu platit 400Kč, pokud pojede zbytečně, jsem bytostně přesvědčen, že chyba je někde mimo moje možnosti jakékoli konfigurace, přikláněl jsem se k hardwerovému problému, ale tím že to opět naskočilo, aniž by s něčím jakkoli vědomě hýbal.

 

Přikláníte se spíš k chybě modemu, či chybě přívodního vedení, nebo to tipujete na problém někde přímo na druhé straně u UPC ? A co bych s tím ještě mohl udělat ? Napadá mne již jenom připojit k vedení vypůjčený modem od sousedů - což udělám asi večer, abych situaci jasněji vyhodnotil a podle toho si příčinu závady našel blíže sám...

 

Díky za radu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je jednoznacne v signalu.

Zkonroluj provodni kabelaz a pokud to bude beze zmeny, tak si objednej navstevu technika UPC.

  • Internet 150
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox
  • Brno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Děkuji za odpovědi, chjo, jsem chtěl teď večer zjistit příčinu, ale vše je již opět v pořádku, dle záznamu routeru to přesně v jednu hodinu odpolední opět naskočilo. Přitom nikdo s ničím nehýbal, jen na blízké křižovatce měli rozkopanou zem a dnes víkendovou opravu dokončili (ne, nejednalo se o opravu vedení UPC, ale napadá mne, že přitom mohly vypnout třeba napájení pro nějaký jiný aktivní prvek po cestě.. ?).

 

Na zítra výjezd technika zruším, ale trochu si připadám za blázna.

 

P.S. Hodnota signálu je nyní na všech kanálech na 40..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...