Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
jana_m

Nefunkční facebook

Recommended Posts

Ahoj, poslední dobou máme problémy připojit se přes UPC internet na facebook, nemáte někdo podobný problém? Ne, že bych byla facebook závislák, ale od začátku měsíce to zlobí a poslední tři dny se nepřipojíme vůbec :?

Celou dobu jsem si říkala, že problém bude u nás nebo s jejich serverem, ale v práci se připojit můžu, vlastně všude jen ne doma.. Zkoušela jsem promazávat veškerá data z prohlížečů a zkoušela několik prohlížečů, ale prostě ne a ne se připojit..

Vím, že facebook od nějakého 6.6 zkouší "kombi" adresu (že se připojí klienti IPv6 i IPv4 přes jednu adresu), ale kdyby to byl problém z jejich strany, tak by to nešlo nikde..

Čím to může být, může být chyba ze strany UPC? Nevím, jestli už třeba začínají taky natovat ip adresy (např. O2 to už chystá spouštět) a mohli jsme chytnout nějakou zabanovanou? :roll:

Sdílet toto téma

ideální chvíle k přechodu na google+ :thumleft:

já teda i uvažoval o tom, že bych si fuc*book zablokoval natvrdo v routeru, protože už toho je trochu plnej net... google má aspoň něco víc než jenom sociální síť, tak tam to používání dává smysl :)

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Tak DNS jsem si změnila a stále nic :(

Jinak jsem zkoušela ping, ten na facebook normálně projde..

Trasování mi ale přijde zvláštní - první řádek má pouze hvězdičky, pak se to ale rozjede a dokončí se..

Ze zkušeností (tech. podpora O2) vím, že u "nás" pokud má zák. hvězdičky v prvním řádku, jedná se o modem (ale už to neprochází ani dál), u dalších dvou duplicita IP (ale to nefunguje net vůbec) atd. Každopádně jakmile se hvězdičky objeví, už to dál nejede.. Tak mi to přijde divný..

Tady na foru jsem našla nějakou diskuzi, že zák. občas dostane po někom zabanovanou IP, může to být ten problém? Že máme zablokovaný přístup?

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Mám naprosto stejný problém. Když se chci připojit přes UPC tak nic, když se zkouším ze stejného PC přihlásit přes mobilní připojení od GVodafone tak jede všechno normálně. Chyba bude jednoznačně na straně UPC.

Sdílet toto téma

Taky souhlasím, že chyba bude asi u UPC, kolegyně z práce má problém zase s jinou stránkou, chová se to úplně stejně, taky si prý i ověřila jiné připojení (to ok).. Když napsala do UPC, tak jí poslali někam a nikdo to neřeší..

Sdílet toto téma

Jano, nejste sama.

Změna DNS nepomůže, ani změna IP. Občas to naskočí na 2-3 minuty, pak zase na několik hodin spadne.

Od jiného poskytovatele se tam dostanu v pohodě.

Pokud Vám jde jen o chat / vidět zeď, tak se dostanete např. přes http://www.trillian.im/

Pokud potřebujete např. do nějakých aplikací nebo do správy reklamních kampaní jako já, tak máte smůlu a musíte čekat. Do nich se asi jinak než přes prohlížeč dostat nedá :-(

Psal jsem na podporu, ale nepředpokládám, že odpoví dříve než v pondělí pokud vůbec.

Sdílet toto téma

Tak to jsem zvědavá, co vám odpoví, já tam psala taky a zatím nic. Kamarádka z práce psala ohledně jiné stránky s tím samým problémem a prakticky jí nepomohli, poradili vše, co už zkoušela s tím, že z jejich strany vše ok :(

Sdílet toto téma

Takze je to jasne, problem je (stejne jako byl drive na tomto webu) v jumbo paketech,

pakety vetsi jak 1500 byte (1472+28) neprojdou na server facebooku (ping facebook.com -l 1473).

Neni to chyba UPC, ale Facebooku, nebo nejakeho sitoveho prvku po ceste k jejich serverum,

ktereho tu uz si zjistete sami.

Takze komu facebook nejede, tak si v nastaveni sitove karty musi vypnout pouzivani velkych paketu, tzv. jumbo frames.

http://www.google.cz/imgres?q=jumbo+fra ... 24&bih=657

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Tak jsem zkoušel návod od tomus - jako výchozí jsem to měl vypnuto. Vyzkoušel jsem všechny ostatní hodnoty a zpátky na vypnuto a nepomohlo. Pak mě napadlo odinstalovat ovladač k síťovce a nainstalovat ho z cd s driverama k desce znovu, nepomohlo. Stáhl jsem si z webu výrobce nejnovější verzi - odinstaloval, nainstaloval novou a hle, už to jede. Nejdřív jsem myslel, že je to náhoda, ale stejný postup pomohl pak i u notebooku.

Osobně nechápu vztah mezi facebook.com a ovladačem k síťovce na desce, hlavně, když to poslední půl rok jelo bez problémů. Jsem amatér, ale hlavně, že jedu, třeba to pomůže i ostatním :mrgreen:

Pokud zítra UPC odpoví něco, co by mohlo pomoci ostatním, hodím to sem. A díky všem za tipy :-)

Sdílet toto téma

Zkuste jeste nasledujici postup: http://it.cestuji.info/nejdou-otevrit-n ... tranky.php

Pro Krok 1 plati, ze maximalni paket ktery jeste projde je 1472 byte.

Alternativni metoda, ktera tez muze vyresit dany problem :

- na svem firewallu (at uz primo v PC, nebo na domacim routeru) si opet povolime ICMP a zakazeme ruzne "optimalizatory rychlosti", ktere nastavuji DF (Don't Fragment) kde je napadne.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník
Tak jsem zkoušel návod od tomus - jako výchozí jsem to měl vypnuto. Vyzkoušel jsem všechny ostatní hodnoty a zpátky na vypnuto a nepomohlo. Pak mě napadlo odinstalovat ovladač k síťovce a nainstalovat ho z cd s driverama k desce znovu, nepomohlo. Stáhl jsem si z webu výrobce nejnovější verzi - odinstaloval, nainstaloval novou a hle, už to jede. Nejdřív jsem myslel, že je to náhoda, ale stejný postup pomohl pak i u notebooku.

Osobně nechápu vztah mezi facebook.com a ovladačem k síťovce na desce, hlavně, když to poslední půl rok jelo bez problémů. Jsem amatér, ale hlavně, že jedu, třeba to pomůže i ostatním :mrgreen:

Pokud zítra UPC odpoví něco, co by mohlo pomoci ostatním, hodím to sem. A díky všem za tipy :-)

Přeinstalování driveru mi zdá se taky pomohlo, dík :)

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Zrovna shodou okolností mi FB na UPC síti vypadl před cca hodinou po restartu počítače ... mám novej noťas, svůj router a wifinu, takže jsem se pátrala a hledala, kde se mi co omylem zablokovalo či zapsalo, kam nemělo, a nakonec dopátrala, že facebook blokovala free verze AVG. Ale až druhé vypnutí a zapnutí AVG zprůchodnilo Facebook.

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku