Jump to content

Fiber Business 32 (32/3) - pojede na ED 2 modemu?

Recommended Posts

Mám starý drahý tarif 30/1,5 a aktuálně mám problém, že nejsem schopen si vyhradit půl dne čas na instalaci nového modemu. Trochu bych si polepšil (rychlostně i cenově) přechodem na Fiber Business 32 s rychlostí 32/3 Mbit/s.

Netušil by někdo, zda mi toto pustí s ED 2 modemem, tj. bez návštěvy technika? Předpokládám, že ty rychlosti 60 a vyšší již vyžadují ED 3.

• Internet 300
  • -
  • TV Start
  • Compal CH7465LG-LC
  • Praha - Letňany

To chceš říct, že i starší tarif Fiber Business 15 (15/3) vyžadoval EuroDOCSIS 3? Podle info na wikipedii by EuroDOCSIS 2 měl zvládat na uploadu až 27 Mbit (a na downloadu 50), takže cokoliv do 50/27 by mělo jet na ED 2.

Každopádně sem si zavolal na infolinku a tam se mi ženština snažila namluvit, že Fiber Business 32 se nově neaktivuje, že byl pouze určen pro migrace z Fiber Business 15 a na tom se zasekla, takže sem z ní ani nevyrazil, jestli by to čistě technicky jelo na ED 2 modemu. Proč to tedy mají v ceníku, sice jen v PDF, ne v nabídce na webu, ale stejně.

• Internet 300
  • -
  • TV Start
  • Compal CH7465LG-LC
  • Praha - Letňany
To chceš říct, že i starší tarif Fiber Business 15 (15/3) vyžadoval EuroDOCSIS 3? Podle info na wikipedii by EuroDOCSIS 2 měl zvládat na uploadu až 27 Mbit (a na downloadu 50), takže cokoliv do 50/27 by mělo jet na ED 2.

přesně to chci říct, kdysi dávno sem ho taky někomu objednával... já vim, co je napsaný na wikipedii, taky sem se o to zajímal právě v souvislosti s drsnym uploadem upc, ale je to tak, původní tarif fp50 taky využíval ed3 modem...

• -
  • -
  • -
  • -
  • -

Právě proto sem se ptal, zda tam UPC nemá nějaká specifika. U rychlostí down > 50 Mb je to jasné, to ED 2 prostě neumí. Těch 50 Mb je přesně na stropě přenosové rychlosti 1 kanálu, to se taky dá pochopit, že to nechtěli provozovat takto na hraně.

Ale 32 Mb down se běžně na ED 2 poskytuje a 3 Mb je veeelmi hluboko pod stropem pro up na ED 2, mám pocit, že kdysi u nějakého dražšího tarifu s upload boosterem bylo možné mít up 2 Mb. ED 3 má navíc (krom méně podstatných věcí) akorát spojování kanálů pro dosahování rychlosti vyšších než 50/27 Mbit, rychlosti dosahované na jednom kanále jsou stejné, takže nasazování ED 3 modemů na rychlosti na které stačí 1 kanál by bylo vyloženým plýtváním.

No uvidíme co z nich vypadne. Potvory prodloužily to časové okno na příjezd techniků ze 2 na 4 hodiny, brát si na výměnu modemu půl dne volno se mi vážně nehodí. A samoinstalace, kdy modem musí přivézt technik se stejnou časovou přesností je vážně špatný vtip a zlý sen.

• Internet 300
  • -
  • TV Start
  • Compal CH7465LG-LC
  • Praha - Letňany
  • 1 month later...

Zapomněl sem dát vědět jak to dopadlo, zkoušel sem to dvakrát a pokaždé mi to odmítli snažili se mě natlačit do business 60, čili do stádia kdy by se řešilo zda stačí ED 2 modem se to ani nedostalo.

• Internet 300
  • -
  • TV Start
  • Compal CH7465LG-LC
  • Praha - Letňany