Jump to content

Recommended Posts

Dycky Most!

Softex je jeden z mnoha poskytovatelů internetu na Mostecku, má zasíťovaná sídliště (takže 90% Mostu, jelikož Most je jedno velké sídliště). V okolí Mostu má WiFi pokrytí. Pro mě to byla lepší volba jak WMS, KKnet atd. takže záložní připojení jsem měl od nich. Měli pár věcí, co mě štvali (zaregistrovaná MAC na přípojku, v případě, že odešel router nebo jsem potřeboval přepojit server z UPC na Softex napřímo, byl problém resp. ban). Ale jinak jsem s nimi byl spokojený. Hlavně nepoužívali stejné páteřní optické vedení jako UPC, což bylo nejdůležitější pro mě.

• 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

U těchto připojení je hlavně potřeba vzít v potaz, že deklarovaná rychlost bude zaručena nejvýš v síti poskytovatele. Jak se jedná o propojení mimo jeho síť a hlavně zahraničí, pak nastupuje agregace a cena za data, takže nějaké stovky až tisíce Mbps už obvykle nejsou reálné. Ale marketingově to samozřejmě vypadá dobře...

• -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Slamb changed the title to Konkurence nespí

Trochu se bojím co nastane od Dubna. Jelikož mám Vodafone vím že jejich hlavní mantrou jsou poplatky (i když ze všech našich předražených operátorů je to nejmenší zlo) očekávám že nastane období balíku internetu za šílené ceny a datové limity. Takže hledám vhodnou náhradu internetového poskytovatele co je k dispozici na Starém Brně. Máte nějaké tipy? Jde mi čistě o neomezený internet z rychlosti alespoň 300 Mb/s. Netbox tady bohužel není.

Moc děkuji za radu 🙂

Edited by Tealc.EU
  • Internet 300
  • -
  • TV Start
  • Modem
  • Brno 2

Tady u nás, v Perníkově, v mé lokalitě, se konečně jedna firma prokopala už až k nám, z centra města do centra města a nabízí 1G/1G za 449 peněz měsíčně. Mám jasno, kam po vypršení věrnostního období půjdu. Jasnačky, ono to poběží 600M/600M , ale i tak to je nářez." Hastala vista, Vodafone" nebo raději "Adios, nunca mas"?👄

• -
  • -
  • TV Komfort
  • 3 metry kabelu a zásuvka
  • Pardubice