Jump to content
marek-81

Platby SIPO

Recommended Posts

Dobrý den. Všimnul jsem si, že UPC, resp Vodafone již nenabízí platby formou SIPO. Předpokládám, že u stávajících zákazníků se asi nic měnit nebude, ale pro ty kterým končí smlouva (věrnostní program) se bude něco měnit v případě prodloužení? SIPO je alespoň pro mne jedno z nejpohodlnějších plateb a je velká škoda, že se od toho ustupuje. Pro mně by to byl i důvod abych přemýšlel o odchodu jinam.

• Internet 50
  • -
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • CA modul
  • Brno

Děkuju. Ideální by bylo, kdyby odpověděl někdo, komu teď někdy končila věrnost a prodloužil ji se sipem. Ale mám obavu, že to prodloužit nepůjde (myslím SIPO). Ach jo. Proč se musí do všeho vrtat. ☹️

Edited by marek-81
  • Internet 50
  • -
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • CA modul
  • Brno

SIPO je dávno přežitá věc, když dneska může mít každý člověk účet v bance bez poplatku a dát UPC/VF souhlas k inkasu z účtu a o nic se tak nestarat a ještě ušetřit 21 Kč, co stojí poplatek za SIPO.

Edited by Adolf.Shitler
  • Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

Já platím roky přes sipo úplně všechno. Od nájmu až po elektřinu, ČT, telefon. Je to přehledná věc, protože vidím každý měsíc kolik za co platím. Inkaso využívat nechci. Jsem zvyklý mít všechno v ruce a na papíře. I peníze.

Navíc SIPO má velkou výhodu, že ho lze zaplatit poslední den v měsíci na poště a ještě ten den je platba připsána. 

Edited by marek-81
  • Internet 50
  • -
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • CA modul
  • Brno

Přesně, pokud platíš příkazem banky, tak se neplatí nic. 21 korun je částka která se platí na přepážce. Ale přepážky využívám pouze v případě, že platím poslední den, aby se to stihlo. SIPO je super. Přehledná a pohodlná služba. 

SIPO je taky dobrý v tom, že vidíš předem kolik a co ti účtuje. Což inkaso neudělá. Pokud ti v sipu něco nesedí, jednoduše to vyřadíš a nezaplatíš. U inkasa musíš reklamovat. 

Edited by marek-81
  • Internet 50
  • -
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • CA modul
  • Brno

před 43 minutami, marek-81 napsal:

Děkuju. Ideální by bylo, kdyby odpověděl někdo, komu teď někdy končila věrnost a prodloužil ji se sipem. Ale mám obavu, že to prodloužit nepůjde (myslím SIPO). Ach jo. Proč se musí do všeho vrtat. ☹️

Mám věrnostní, které se automaticky prodlužuje. Do schránky mě každý měsíc chodí SIPO, a UPC (stále pod názvem UPC) tam ve výpisu stržené částky mám. Takže  prašule přes SIPO dostali. Také jsem zvyklý na SIPO, neb ho mám od úplného začátku a mám tam vše. Vyjma internetu, který mám ovšem od jiného poskytovatele (od UPC ovšem také)., ten si platím bankovním převodem, který je automatický.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • HD DVR Mediabox
  • Jirkov

marek-81@ Tak to je dobrej vtip - napřed SIPO a pak to stejně platíš přes inkaso z účtu u banky, resp. tu platbu SIPO v bance dokonce ručně zadáváš :D To tam zrovna tak můžeš ručně zadat platbu pro UPC/VF, když tedy inkaso z účtu nebereš jako nejpohodlnější (nebo lze i trvalý příkaz, pokud je částka stále stejná).

Edited by Adolf.Shitler
  • Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

Adolf: ale to není inkaso. Prostě ti pošta dá do schránky předpis kde máš přehledně všechny platby. Každý SIPO ma své spojovací číslo, pokud se vším souhlasíš, tak sedneš k PC a zaplatíš z účtu. Je to jednoduchý a rychlý. Z inkasa nemáš přehled. Sice pak ti dojde výpis, ale musíš to reklamovat, pokud ti něco nesedí.

Edited by marek-81
  • Internet 50
  • -
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • CA modul
  • Brno

A já při platbě z banky přímo - bez prostředníka SIPO - neplatím ani těch 13 Kč, protože nic zasílat nepotřebuji. Výpis z banky si stáhnu do PC a mám tam komplet přehled o všem. K čemu bych se měl tentovat s nějakým SIPO, jenž bylo dobré tak v dobách, kdy neexistovalo internetové bankovnictví...

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

před 5 minutami, petrmet napsal:

To není vtip, SIPO sloučí několik plateb do jedné a tu pak inkasuje z účtu. Mě účtuje pošta 13 Kč za zaslání dokladu SIPO.

Ano. Ten poplatek se přesně jmenuje: Úhrada poště za zaslání dokladu. A je to oněch 13.- Kč.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • HD DVR Mediabox
  • Jirkov

SIPO přece nezadávám každý měsíc. Zadám ho jednou a už se nestarám. Lístek na SIPO mi chodí emailem zadarmo.

Pokud například změním banku, změním jedno povolení SIPO a o víc se nestarám.

Edited by Zlaťák
  • Internet 150
  • -
  • TV Start
  • -
  • -
  • Technicolor
  • Brno

marek-81@ U inkasa z účtu si ve své bance nastavím limit, takže i kdyby něco nesedělo, tak rozhodně nebudu nijak škodný. A mimochodem pokud něco nebude sedět na SIPO, tak je ti to houby platné, protože to musíš zaplatit stejně nebo max. na poště nechat konkrétní položku vyškrtnout, ale to se pak zase dostaneš do problému s neuhrazenou platbou. Takže na tom rozhodně nejsi líp než já a ještě se musíš tentovat s ručním zadáváním příkazu k úhradě, což já nemusím :-)

Zlaťák@ A výhoda mezi přímým inkasem z bankovního účtu ve prospěch UPC/VF a tím mezičlánkem SIPO, kde se v tvém případě také jedná o inkaso z bankovního účtu, je prosím pěkně jaká?

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

Už jsem ti odpověděl. 😉
Jaká je výhoda mít zadaných 10-15 samostatných povolení k inkasu oproti jednomu povolení inkasa SIPA?

Prostě každému vyhovuje něco jiného.

Teď jsem měnil banku, nemusel jsem ručně měnit x povolení. Platby mám přehledně na jednom malém lístečku. Nemusím to hledat na výpisu mezi platbama v Lidlu, v automatech na kafe,...

• Internet 150
  • -
  • TV Start
  • -
  • -
  • Technicolor
  • Brno

Zlaťák@ Výhoda nemít SIPO je např. v tom, že nemůže nastat situace, že se na SIPO objeví něco, co tam nemá co dělat a já to budu muset složitě řešit nebo nechat ručně vyhazovat někde na přepážce. Toto už jsem zažil někdy před 10 roky, kdy si jakási telekomunikační firma vrazila na moje spojovací číslo platbu 500 Kč a já asi půl roku běhal na poštu každý měsíc, aby tu položku z toho vyhodili ven (firma nebyla komunikativní, aby to zrušila sama).

A na výpisu z banky samozřejmě nic složitě hledat nemusím, protože si v internetovém bankovnictví dám prostě filtr plateb, jaký potřebuji :-)

Každopádně debata je o tom, že to VF nepodporuje, takže z toho bych asi vycházel...

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

Adolf: já ti rozumím, že tobě vyhovuje jiná forma platby, ale mě prostě SIPO vyhovuje. Jsem na něj zvyklý a pokud si mám na něco odvykat tak to musím chtít sám a ne určitě proto, že to chce UPC. Já samozřejmě vím, že existují i jiné formy plateb, ale SIPO má hodně výhod (pro mě). Například i to, že můžeš zaplatit poslední den v měsíci, což u inkasa nejde, protože by jsi byl automaticky po splatnosti. Navíc bydlím ve městě a na poštu můžu jít třeba i o půlnoci, pokud půjdu do extrému. Prostě SIPO je pohodlná služba kde mám všechno pěkně pohromadě a přehledně. Pokud Vodafone mi nebude časem umožňovat platbu sipem, budu hledat jiného operátora který mi to umožní, třeba Poda. Nebudu platit všechno přes SIPO a jen Vodafone extra jinak. Buď bych teda zrušil SIPO úplně anebo ho budu mít a přes něj i platit.

• Internet 50
  • -
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • CA modul
  • Brno

Hledat jiného operátora kvůli tomu, že ten stávající nepodporuje muzeální SIPO, to je teda podle mě dost mimo. Co když to časem zruší i PODA? Tak zase jinam? :-) Díval bych se na to reálněji, prostě způsoby plateb se mění spolu s tím, jak jde čas - vyúčtování VF lze např. hradit přes QR platbu, takže jenom naskenuji mobilem, potvrdím otiskem prstu a je zaplaceno (byť inkaso z účtu je samozřejmě ještě pohodlnější). UPC tam má ještě i možnost platby na terminálu SAZKA (u VF jsem to nenašel, možná to pak taky zmizí).

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

před 6 hodinami, petrmet napsal:

Mě účtuje pošta 13 Kč za zaslání dokladu SIPO.

před 6 hodinami, Ivo Mašek napsal:

Ano. Ten poplatek se přesně jmenuje: Úhrada poště za zaslání dokladu. A je to oněch 13.- Kč.

A víte oba, že ani to nemusíte platit, když nechcete posílat papírek?

• Internet 300
  • Telefon 30 minut
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • Modem Compal, HD Mediabox, CA modul
  • Mladá Boleslav