Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
    • David - UPC

Výpadek služby zpětného zhlédnutí   26.11.2017

Vážení zákazníci, aktuálně registrujeme výpadek služby zpětného zhlédnutí na všech platformách. Omlouvám se za nepříjemné komplikace. David - UPC 

Recommended Posts

Zdravim,

uz hodne dlouho jsem uvazoval o UPC digi TV, tak jsem se sel kouknout k segre, ktera UPC ma. Ma LCD televizi 107 cm a kompletni nabidku TV. Koukal jsem u ni na nekolik stanic a neveril jsem vlastnim ocim. SD programy byly naprosto rozmazane, casto byly kosticky. Na NovaSport HD jsem koukal chvili, tam mi prisel obraz dobrej, ale zvuk divnej....tak po tomto jsem premyslel, jestli fakt do kabelovky jit. Pak jsem zkusil si dat na zkousku O2TV, zapojil STB. Doma mam plasmu 107 cm. Dal jsem si to pres hdmi vystup. A neveril jsem opet svym ocim - ale tentokrate pozitivne. SD programu jsou mnohem ostrejsi, HD paradni, je jich v nabidce mnohem vice. Zvuk super, kosticky jen malokdy, naprosta spokojenost. Settopbox ICAN mi prijde mnohem kvalitnejsi, nez od UPC, neseknul se mi ani jednou, prepinani je trochu pomalejsi, nez od upc, ale to je technologii IPTV a vůbec mi to nevadi. Vim, ze to vypada jako reklama na O2 - ale neni, ja tuhle firmu nemusim, ale TV mi proste prijde kvalitnejsi....je fakt, ze clovek musi byt blize ustredne, aby mohl koukat na HD, to je jiste omezeni. Mam jen TV, necpu k tomu internet (resp cpu, ale jen proto, abych mel TV levnejsi) - ale nepouzivam ho. Mam wifi a brzo to prejde na optiku.

Ma nekdo jeste zkusenosti s porovnanim nabidek TV? Treba a1m, Centrio, atd??

Diky Trabi

• lokalitaPraha-Nusle
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníCompal, Kaon KCF900

Sdílet toto téma

Kvalitu obrazu a zvuku urcuje nekolik faktoru:

Zaprve - rozliseni a datovy tok jednotlivych kanalu, ktere prijimas, tady to provozovatele kabelovych ci IP televizi, nemuzou prilis ovlivnit k lepsimu, proste jak to prijimaji, tak to vetsinou i vysilaji dal do site, samozrejme takle zalezi odkud to prijimaji, to uz ovlivnit do jiste miry muzou, urcite je lepsi brat signal primo od provozovatele pres opticky kabel, nez signal prebirat ze satelitu, kde se vetsinou setri na velikosti pasma.

provozovatele maximalne muzou v ramci uspor na pasmu nacpat vic kanalu do jednouho multiplexu a tim omezit datovy tok, ale to se u UPC co vim vetsinou nedeje.

Druhou veci je samotny prijimac (STB, TV) a pripadne jeho propojeni s televizorem, kdyz to nekdo zapoji pres analogovy scart kabel, tak se neni cemu divit, ze je obraz nekvalitni.

Treti veci je samotne nastaveni televizoru, ktere take muze vyslednou kvalitu dost ovlivnit.

A ctrvrtou veci je kvalita samotneho signalu, pokud je nekdy v siti ci primo u vas doma problem v zapojeni, tak jsou vysledkem vypadky ci kosticky.

Takze shrnuto a podrtzeno - srovnavat dve sluzby na ruznych televizorech s ruznym zapojenim, opravdu uplne nelze.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

O2TV opravdu ne, nejenom že jejich kvalita je dost hrozná, ale poměrně často se zasekává set-top-box, o zpomalení netu díky příjmu TV nemluvě. U UPC sice není všechno ideální, ale pokud má člověk televizor s DVB-C tunerem a přijímá signály přímo v něm, tak je to na zdejší poměry kvalitativně nadstandard a vyrovnat se tomu může jenom satelitní Skylink. Určitě ne O2 s nějakou IPTV.

Sdílet toto téma

son    0

Když už jste u toho porovnávání,tak jste si mohli porovnat dnes hokej Finsko - Slovensko na ČT 4 HD a STV 1-nažívo HD-upc v HD vysílalo jen na ČT 4 HD na STV1 vysílalo v SD program,který přebírali v HD.Asi tak,doufám že se nepletu Tomusi?

Sdílet toto téma

Zdravim,

uz hodne dlouho jsem uvazoval o UPC digi TV, tak jsem se sel kouknout k segre, ktera UPC ma. Ma LCD televizi 107 cm a kompletni nabidku TV. Koukal jsem u ni na nekolik stanic a neveril jsem vlastnim ocim. SD programy byly naprosto rozmazane, casto byly kosticky. Na NovaSport HD jsem koukal chvili, tam mi prisel obraz dobrej, ale zvuk divnej....tak po tomto jsem premyslel, jestli fakt do kabelovky jit. Pak jsem zkusil si dat na zkousku O2TV, zapojil STB. Doma mam plasmu 107 cm. Dal jsem si to pres hdmi vystup. A neveril jsem opet svym ocim - ale tentokrate pozitivne. SD programu jsou mnohem ostrejsi, HD paradni, je jich v nabidce mnohem vice. Zvuk super, kosticky jen malokdy, naprosta spokojenost. Settopbox ICAN mi prijde mnohem kvalitnejsi, nez od UPC, neseknul se mi ani jednou, prepinani je trochu pomalejsi, nez od upc, ale to je technologii IPTV a vůbec mi to nevadi. Vim, ze to vypada jako reklama na O2 - ale neni, ja tuhle firmu nemusim, ale TV mi proste prijde kvalitnejsi....je fakt, ze clovek musi byt blize ustredne, aby mohl koukat na HD, to je jiste omezeni. Mam jen TV, necpu k tomu internet (resp cpu, ale jen proto, abych mel TV levnejsi) - ale nepouzivam ho. Mam wifi a brzo to prejde na optiku.

Ma nekdo jeste zkusenosti s porovnanim nabidek TV? Treba a1m, Centrio, atd??

Diky Trabi

Na té telivizi co byla na signálu UPC byl STB nebo modul s kartou?

Pokud nemáš vedle sebe dvě stejné TV, stejně nastavené, pro porovnání například UPC (kabelovka) a Skylink (satelit) nemůžeš objektivně posoudit kvalitu obrazu.

Už to tu několikrát zaznělo, UPC i Skylink používají stejné signály u základních českých i slovenských programů

• lokalitaPraha
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenímodem

Sdílet toto téma

Když už jste u toho porovnávání,tak jste si mohli porovnat dnes hokej Finsko - Slovensko na ČT 4 HD a STV 1-nažívo HD-upc v HD vysílalo jen na ČT 4 HD na STV1 vysílalo v SD program,který přebírali v HD.Asi tak,doufám že se nepletu Tomusi?

Aj na STV1 HD bol live prenos samozrejme ze v nativnom HD ako je aj kazdy prenos slovenskeho muzstva na tejto stanici v nativnom HD.

• lokalitaBratislava II
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic
  • zařízení3x CA modul,Samsung TV,Ubee EVW3226

Sdílet toto téma

Vedel by mi niekto z vlastných skúseností porovnať kvalitu služieb UPC Digital a Magio TV?

Znamy ma Magio a vazne uvazuje o konkurencnom UPC.Z mojej osobnej skusenosti,pokial by som si mal vybrat,urcite UPC,ktoreho sluzby aj vyuzivam.

• lokalitaBratislava II
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic
  • zařízení3x CA modul,Samsung TV,Ubee EVW3226

Sdílet toto téma

ono zalezi na tom, ake su tvoje preferencie. ja mam aj magio (cez metaliku) aj upc.

kvalita obrazu u mna je v prospech upc, hlavne u slovenskych stanic. magio ma komfortnejsie a intuitivnejsie ovladanie + vsetky vyhody iptv (archiv a rozne aplikacie - u mna to nie je velke plus, ale objektivne je to urcite plus v prospech magia). dalsia vyhoda pre mna v prospech upc je to, ze mam na jeden pausal pokryte 4 tv (2 digitalne signaly (cam a stb) a 2 analogove).

co sa tyka vypadkov, nemam ziadnu statistiku, ale co si spominam, zda sa mi, ze upc ma tych vypadkov o nieco menej. technicka podpora je asi rovnaka, taka priemerna.

u mna v prospech upc hovori aj to, ze vacsina kanalov, kde je dostupna originalna zvukova stopa, je tato dostupna aj u upc. u magia to tak nie je - originalna zvukova stopa je na minime kanalov.

co sa tyka programovej ponuky a ceny, to si urcite pozries aj sam. pre mna je programovo lepsie na tom znovu upc (mne tu chyba v porovnani s magiom hlavne nova sport a film europe a mozno este viasat nature). u magia chybaju vsetky ceske komercne tv, sport 2, hudobne - vh1 classic, mtv rock a dance. a naviac vsetky hd programy (okrem slovenskych) su v zvlast spoplatnenom balicku.

snad som ti v niecom pomohol, keby si chcel vediet este nieco konkretne, daj vediet.

ja keby som si mal vybrat iba jedneho operatora, tak si vyberiem upc. ale som celkom spokojny aj s magiom.

• lokalitaBA Raca
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón 120
  • zařízeníCompal, CAM Smit, Kaon SA700, SA900

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku