Jump to content
tomus

Seznam kanalů a multiplexů digitální televize UPC

Recommended Posts

Nikdo nenutí nikoho aby si koupil novou televizi, lidi tady melou co tam je místa v kabelu tak se jen ptám co tam nepustit něco na zkoušku něco nové technologie

• Internet 500
  • Telefon 30 minut
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec

Jo, já jsem pro. Zavoláš tam, aby pustili na zkoušku třeba NASA  4K? Pár providerů v ČR to už má, tak proč ne největší poskytovatel kabelové tv v ČR? Brnkni jim.

• -
  • Telefon 100 minut
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • 3 metry kabelu a zásuvka
  • Pardubice

Nová technologie v kabelu je DVB-C2, přičemž počet zařízení, jenž jsou schopny toto přijmout, bude v republice tak do počtu prstů na jedné ruce. DVB-T2 je už z názvu pozemní vysílání, takže to nemá v kabelu co pohledávat a pokud ano, tak jenom jako nezávazný doplněk. Rozhodně ne tím zaflákávat frekvence za situace, že to absolutně k ničemu není. Snad už to jako vysvětlení stačí...

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

Já doufán, že Vodafon nabídne nový STB co bude umět i UHD.
Jen se bojím, že nebude s HDD, podobně jak je to u STB IP operátorů, kteŕí spíše používají vzdálené nahrávání do cloudu.

Pak by se třeba v létě mohl objevit i UHD kanál (že by třeba OH)

Standa

• Internet 300
  • Telefon 30 minut
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • modem
  • Praha

@quadra2030 E-e, fakt nema... 😉
Z jednoho prosteho duvodu: vyssi rozliseni ma jedno jedine rozumne vyuziti - ze clovek uvidi vic obsahu najednou, aniz by musel scrollovat jak pako sem a tam...
Tj. vetsi kus kodu pri programovani, vetsi kus fotky pri zpracovani grafiky, vic cisilek v tabulce, atd.

A tohle jde zcela do kytek presne v momente, kdy je kvuli miniaturnim rozmerum zobrazovadla ten obsah tak titěrný, ze uzivatel musi zapnout scaling a vsechno zvetsit na 200 a vice procent, aby vubec neco videl!
Protoze pak je obrazovce videt v lepsim pripade tak nejak stejne mnozstvi informaci jako na obycejnem zobrazovadle a v horsim pripade dokonce mene!

Jinymi slovy, je tam videt sice uplny hovno, ale zato fakt dokonale ostry... no super, to je fakt vyhra! 🤮

Takze jak uz jsem rekl, napr. u pocitace dava 4k smysl pouze a jen s uhloprickou minimalne 48" - kdyz je pro Full HD idealnich kolem 24", pro 4k je logicky odpovidajici uhlopricka 48"...
Obdobne u TV - mam-li Full HD 59" a je to tak akorat, na 4k by to muselo byt nejmene dvakrat tolik...

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • modem Compal (bridge mode), CA modul
  • Brno

před 17 minutami, fanfán tulipán napsal:

Jo, já jsem pro. Zavoláš tam, aby pustili na zkoušku třeba NASA  4K? Pár providerů v ČR to už má, tak proč ne největší poskytovatel kabelové tv v ČR? Brnkni jim.

no vidíš dobrej tip na dobrej kanál ……….vždyt to tady nikdo nechce...…...protože co by dělali ty co na to nemaj zařízení

Edited by Honza333
  • Internet 500
  • Telefon 30 minut
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Liberec

před 16 minutami, Honza333 napsal:

no vidíš dobrej tip na dobrej kanál ……….vždyt to tady nikdo nechce...…...protože co by dělali ty co na to nemaj zařízení

Zatím na to nemá zařízení ani UPC 🙂

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • 10 GB
  • Neomezeně
  • Compal (bridge), CA modul
  • Šumperk

Nevím, co by dělali ti, co nemají zařízení. Budu hádat. Neviděli by to? A proč by to neviděli? Protože nemaj zařízení? No, ono by to stejně stálo za h*vno. Chceš se dívat na starty rakety Virgin nebo Falcon a věřit, že se možná ještě během svého života podíváš na Mars? Na to nemáš důchodové připojištění. Ani já ne, takže budu sedět prdelí na Zemi a dívat se na ČT 24 v DVB-C2 H266 (ano, H266 - už se připravuje)

• -
  • Telefon 100 minut
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • 3 metry kabelu a zásuvka
  • Pardubice

před 20 minutami, hrochada napsal:

Zatím na to nemá zařízení ani UPC 🙂

a jak já mám vědět jaký má UPC zařízení já tam nepracuju, možná otázka na Davida jestli by to technicky šlo ???

• Internet 500
  • Telefon 30 minut
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Liberec

@Evzen Jasne, ze 4K v nativnom rozliseni na 13-14" displeji je blbost.. uz full HD je na takom displeji pre mnohych s horsim zrakom necitatelne.. ale ked porovnam bezny lacny HD ready (1366x768) displej (casto aj v 15") a retina (ktory ma sice fyzicky dvojnasobne rozlisenie, ale virtualne 2x mensie), tak nie je o com.. preco potom na mobiloch a tabletoch strednej a vyssej triedy su vsetko 4K a viac displeje s vysokym PPI (a skalovanim)?

Druha vec, ako som pisal, je nedotiahnuta podpora skalovania (HiDPI) vo Windows.. vo Windows 10 to slubovali sudruhovia z Redmondu, ake to bude skvele (paradoxne vo Windows 8.1 to lepsie fungovalo).. preto iba zopar modelov (a to tych najdrahsich ako option) PC notebookov ma 4K a viac displej.

Pouzivam na MacBook Pro 13" skalovanu verziu 1680x1050 (skutocne rozlisenie displeja je 2560x1600, 227 PPI) a obraz je vyborny, ostry a pritom nie miniaturny.

• Internet 1000
  • Jiná služba
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • Arris TG3492LG-LC, CA moduly
  • Bratislava

@Honza333 David už tu ani v UPC nepůsobí. Jinak technicky by asi šlo v DVB-C šířit 4k kanál, viděli by ho jen ti, co mají 4K televizi a CA modul (pokud by byl kódovaný).

@Adolf.Shitler TV s DVB-C2 tunerem se docela prodávají, těch lidí by bylo asi více.

Někde jsem viděl studii ze které vychází, že Full HD a více v televizním vysílání ocení prakticky jen muži do určitého věku, než se jim začne zhoršovat zrak. Pak už si výhody Full HD neužijí. U žen vyšlo, že je jim jedno, zda je to SD či HD, že ty detaily prostě nevnímají. Bylo to tam vysvětlováno vývojem lidí, že za to může náš vývoj už od pravěku.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

před 33 minutami, quadra2030 napsal:

preco potom na mobiloch a tabletoch strednej a vyssej triedy su vsetko 4K a viac displeje s vysokym PPI (a skalovanim)?

Protoze hlavni cilovka je kupuje proto, aby se mohli chlubit ve spolecnosti, spoluzakum, apod. A protoze kdyz s tim zacal jeden vyrobce, ostatni nemohli zustat pozadu, jinak by je ta cilovka nekupovala.
Ne proto, ze by to opravdu bylo k necemu dobre.
Je to nemlich ten samy pripad jako 4K TV...

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Brno

Marek-26@ Jestli nejde spíš o chybný popis prodejců, protože třeba u Samsungu série 7 2019 sic prodejci uvádějí DVB-C2, leč v podrobné specifikaci výrobce se píše pouze o C, resp. je to psáno trochu krkolomně "DVB-T2CS2", z čehož prostě někteří prodejci odvodí, že když je tam T2 a S2, tak je tam i C2 - a to tam ve skutečnosti není.

A rozdíl mezi SD a HD je poznat i na 32", o tom nemá smysl nijak pochybovat, a to bez ohledu na zrak ve vyšším věku :-)

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

@Adolf.Shitler Beru popisky, kde je DVB-C/C2, skutečnost jsem samozřejmě nezkoumal.

Ano, rozdíl tam je, ale při sledování seriálu typu Přátelé je to vlastně úplně jedno.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

před 1 hodinou, Marek-26 napsal:

Beru popisky, kde je DVB-C/C2, skutečnost jsem samozřejmě nezkoumal.

Osobně jsem zatím neviděl TV, co má opravdu C2, většinou je to chybné značení T2S2C.

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • 10 GB
  • Neomezeně
  • Compal (bridge), CA modul
  • Šumperk

Z beznych znaciek (Samsung, Sony, Panasonic, Philips) nema ziadny aktualny model DVB-C2 tuner.. a exotiky typu Loewe Connect UHD (za 2500+ EUR) neratam.. ale nie je ani dovod, ziadny kablovy operator v Europe nepouziva DVB-C2..

• Internet 1000
  • Jiná služba
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • Bratislava

Ahhhh, Loewe... jednou bych zase chtel mit TV Loewe...
Mel jsem Loewe Ergo a to byla nadhera - design ala B&O, naprosto bozi zvuk ze 4 poctivych repraku a obraz ani netreba zminovat... enem ta potvurka stala v roce 98 nejakych 52k 😞
Krvacelo mi srdce, kdyz jsem ji pred par lety daval do sberneho dvora, pote co ji odeslo VF trafo a ja ji pak jeste nekolik let skladoval v koute, co kdyby ji aspon nejaky sberatel chtel...

314VHQXEWYL.jpg.548597b1005a43dae438bff3e4a7c3d5.jpg

Edited by Evzen
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Brno

jj, po Metz TV jsem taky uslintaval nad casopisama o elektronice...
O to vic me prekvapilo, kdyz se posledni dobou zacaly objevovat po Alzach & spol za srandovni penize... a pak jsem si precetl, co se stalo...
Fakt uz je to ted shit?

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Brno

Zial, uz treba pouzit minuly cas. Loewe v lete minuleho roku ohlasil bankrot a zastavil vsetky aktivity. Znacku Loewe prebral Skytec Group.

• Internet 500
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Compal, CAM Smit, Kaon SA700, SA900
  • BA Raca

Dalsia stara nemecka znacka v pr..li.. zacalo to v 70. rokoch (Saba, Nordmende, Braun bol zachraneny iba svojimi holiacimi strojcekami, ked ho kupil americky Gilette), v 80. rokoch skoncil AEG, Telefunken, Grundig (esteze sa toho nedozil zakladatel Max Grundig), ale ostatne europske znacky tiez na tom nie su lepsie - Philips TV su Cinania v Hongkongu (materskemu Philipsu zostala iba svetelna a lekarska technika), francuzsky Thomson je tiez uz len znacka (Technicolor) na papieri.. Siemens preziva iba vdaka drastickemu zostihlovaniu, odpredaju vsetkym moznych divizii (ktore maju este nejaku hodnotu).. dako sa sudruhovia ten vas europsky socializmus nevydaril!

Najprv to boli v 70. rokoch Japonci, potom Korejci a teraz Cinania, ktori zlikvidovali europsky technologicky priemysel..

• Internet 1000
  • Jiná služba
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • Bratislava