Jump to content
tomus

Seznam kanalů a multiplexů digitální televize UPC

Recommended Posts

A ještě jste zapoměli na analogové  tv vysílání, které v síti UPC také stále beží, proč asi? kvůli kompaktibilitě, aby klienti nemuseli nasraně a zbytečně vyhazovat svoje televizory a kupovat nové a neutekli tak jinam a ze stejneho duvodu nebude ani DVB-T2 ,ani DVB-C2 ,ani kodek H.265, prostě to aktuálně není k ničemu potřeba.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Ubee EVM3236, HD Mediabox
  • Brno

Při vyhození drátu z okna se chytne v HD akorát Česká televize, z komerčních stanic vůbec nic a v UHD už tuplem ne. Takže takový výkřik do tmy, že zruším kabel (kde je spousta programů v HD) a vezmu pozemák, kde je v HD 5 programů a zbytek v SD mazanicích, je úplně mimo...

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

Před hodinou, tomus napsal:

A ještě jste zapoměli na analogové  tv vysílání, které v síti UPC také stále beží

Nezapomněli, to tu raději nezmiňujeme. Někteří by nerozdejchali, že ne každý má novou TV a chce 4K vysílání...

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • 10 GB
  • Neomezeně
  • Compal (bridge), CA modul
  • Šumperk

Víš mě je uplně jedno jakou kdo má TV a co rozdejchývá a nerozdýchává já na UPC oceněju kvalitu, slušné datové toky ale jen jsem chtěl dát najevo že je dobré jít dál a chtěl bych jen třeba ochutnávku 4k ale  tady se furt vrtáme v tom co ty ostatní co nemaj 4k tv a co ty to nemaj T2 jestli jsem se někoho dotknul tak se omlouvám...…. Já mám prioritu v kvalitě a proto se nehodlám vrtat ve formátech analog nebo sd ještě jednou se omlouvám že bych chtěl jít trochu dál než tady furt dokola blábolit o těch co maj starý tv

• Internet 500
  • Telefon 30 minut
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec

Jak už zde zmínil @Marek-26, české 4K kanály nejsou a zájem o ty zahraniční ve 4K je velmi nízký. Jít dál je určitě dobré, to však neznamená, že UPC odstřihne drtivou většinu zákazníků kvůli zavedení v DVB-C zbytečného H265, nebo DVB-C2. Je to zbytečné a prioritou UPC bude většina, ne pár lidí co chtějí 4K, ve kterém je stejně zatím málo obsahu.

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • 10 GB
  • Neomezeně
  • Šumperk

Honza333@ A kde to nativní 4K reálně vezmeš? Fa UPC je pouze distributor programů, nikoliv jejich výrobce. Musíš se obrátit třeba na ČT, aby zainvestovala do techniky a přišla s UHD, pak jistě zareagují i poskytovatelé služeb, vč. UPC, a takové programy zařadí.

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

UHD je stejný marketinkový trik, jako již zaniklé a kdysi opěvované 3D. To se nechytlo, stejně, jako se nechytne UHD. A já vůl tenkrát koupil 165cm UHD TV s aktivním 3D a ještě dvoje brýle pro rodinu. Kvůli Avatarovi. Na brýle sedá prach ve skříni,  UHD obsah se vzhledem k poměru kvality a velikosti dat neoplatí stahovat, natož ho cpát do DVB-C, S, či někam jinam. Pokud nebudeme mít doma zobrazovací panely o úhlopříčce nad 3 metry, tak je UHD mrtvé. Do dvou metrů to je absolutní zbytečnost a video 720p o toku kolem 5000 mbps je ažaž velmi dobré. 

• -
  • Telefon 100 minut
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • 3 metry kabelu a zásuvka
  • Pardubice

před 13 minutami, Marek-26 napsal:

Když přijde Eurosport s 4K kanálem vysílajícím olympiádu, tak pak bych ho v nabídce viděl mnohem raději než promo smyčku. I přes to, že si doma 4K nepustím 😁

radši o tom tady nemluv nebo se do tebe pustěj co budou dělat ty co nemaj 4k tv

• Internet 500
  • Telefon 30 minut
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Liberec

před 14 minutami, fanfán tulipán napsal:

video 720p o toku kolem 5000 mbps je ažaž velmi dobré. 

Když na 4K TV sleduješ taková videa,tak se celkem nedivím,že nechápeš,k čemu je dobrá TV s takovým rozlišením....

• -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • 2x CAM,modem Technicolor
  • Liberec

4k rozliseni ano, ale pouze na tomu odpovidajici uhlopricce... a to je, oc tu bezi!

Ty pidiTV, kterych jsou plny letaky a newslettery obchodu s elektronikou, jsou uplne k prdu... podobne k prdu, jako je 4k na miniaturnich 13" noteboocich nebo full HD na 6" telefonech.

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • modem Compal (bridge mode), CA modul
  • Brno

Citovat

Když na 4K TV sleduješ taková videa,tak se celkem nedivím,že nechápeš,k čemu je dobrá TV s takovým rozlišením....

No synku, to si mě asi nepochopil. Vidím rozdíl mezi DVD kvalitou a 720p. Mezi 720p a 1080, no upřímně, zas až tak ne. A UHD? Jak jsem psal výše... Zřejmě vidíš víc, než ostatní populace a taktéž víc víš.

Citovat

To je ale problém lidí,kteří si ve své nevědomosti takové TV kupují. Já to za ně řešit nebudu

No sláva! On se tě o to ani nikdo neprosil.😝

• -
  • Telefon 100 minut
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Pardubice

před 26 minutami, Honza333 napsal:

radši o tom tady nemluv nebo se do tebe pustěj co budou dělat ty co nemaj 4k tv

Nepustěj, ti co nemají 4K TV se budou dívat v nižším rozlišení. To je oproti změně na DVB-C2 nebo H265 bez problému 😉

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • 10 GB
  • Neomezeně
  • Šumperk

kraftwerk007@ Ne každý má technickou možnost doma umístit 3 m UHD televizor a koukat na něho z cca 5 metrů, což je tak min. vzdálenost pro sledovanost...

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

Zrovna tohle jsem na mysli neměl.

Popíšu běžnou situaci-v supermarketu si někdo vybírá jogurt-co je zač,studuje klidně 5 minut.

Pak přejde k regálu s TV,kouká na štítek s informací o výrobku,z kterého si nic nedoví.Za 2 minuty naloží TV do košíku vedle toho důležitého jogurta a spokojeně odchází.

A vy tady řešíte kvalitu nebo zbytečnost 4K-ten s tím jogurtem,ani netuší,co to 4K je.....

• -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • 2x CAM,modem Technicolor
  • Liberec

Takže podle tebe si běžně lidi pět minut vybírají jogurt za 20Kč, který do dne sežerou a dvě minuty stráví nad nějakou elektronikou, která jim bude sloužit třeba 10 let? Hochu, ty máš velký problém. Ne s lidma kolem, ale sám se sebou... 

Citovat

A vy tady řešíte kvalitu nebo zbytečnost 4K-ten s tím jogurtem,ani netuší,co to 4K je.....

To je na Chocholouška.

• -
  • Telefon 100 minut
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Pardubice

Doba nákupu televizorů v běžném supermarketu je už pryč, dneska se nejvíc prodává v (e)shopech typu Alza, Mall, HP Tronic, TS Bohemia. Nicméně pokud jde o 4K, tak k němu prostě není nativní lokalizovaný obsah, takže celá debata je úplně bezpředmětná.

Sorta lidí, co hodí televizor do nákupního vozíku za 2 minuty a pokračuje dál, nejspíš ani nečte údaje na tom jogurtu., natož 5 minut :-)

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

neřešte co si kdo koupí to je každýho věc, jak vidím tak někomu stačí 720p a 5mb já chci jít dál, je to tady snad forum na kabel a chci kdy mě nabídnou něco víc..... o to tady snad jde. Je to stejná blbost jako když nemám auto tak budu blábolit na co stavěj dálnice ???? ..….Jestli jste nepochopili tak je rok 2020 ale ono vlastně stačí to co je, když budu uvažovat takhle tak vlastně na co pracovat na nových technologiích

• Internet 500
  • Telefon 30 minut
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Liberec

Problem je v tom, ze kvalitny 1080p TV uz sa neda kupit (t.j. OLED alebo aspon s plosnym LED podsvietenim, 100 Hz panel) nejaky rok.. sam som kupil pred dvomi rokmi 1080p OLED TV (jeden z poslednych kusov).. a na vzdialenost 2,5 m (pri 55" uhlopriecke) mi je cele UHD na dve veci..

A co som videl "kvalitu" resamplovaneho SD ci HD obsahu na beznych UHD TV, tak ziadna slava.. spickove modely Sony, Panasonic ci LG (kvalitativne asi v tom poradi) maju lepsie obrazove procesory.. ale ten priemerny lacny Mediatek CPU, na ktorom je postavenych 90% beznych tzv. UHD TV, ziadna slava..

@Evzen Kvalitny 4K display s patricnou sw podporou (nie tu parodiu na HiDPI vo Windows, kde polovica aplikacii ma problem s vysokym rozlisenim) ma vyznam aj v 13" nb - kto videl ci pracuje s retina displejom na Macbook Pro (a s bezchybnym skalovanim programov v MacOS X), tak to potvrdi..

Edited by quadra2030
  • Internet 1000
  • Jiná služba
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • Arris TG3492LG-LC, CA moduly
  • Bratislava

Nové technologie musí mít především opodstatnění, tj. pokud jsou tady TV programy ve stejném formátu, jako byly před 5 a více roky, tak žádná nová technologie šíření v kabelu ničemu nepomůže, akorát to přinese obtíže uživatelům. Což je případ třeba pozemního DVB-T2, kde se nějaké nadšení ze strany diváků rozhodně nekoná, protože musejí investovat a ve výsledku mají de facto totéž, co měli i v DVB-T (vyjma HD programů ČT, jenž jsou v DVB-T2 - byť i ty šly někde v DVB-T přijímat v RS7).

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

před 25 minutami, Honza333 napsal:

neřešte co si kdo koupí to je každýho věc, jak vidím tak někomu stačí 720p a 5mb já chci jít dál, je to tady snad forum na kabel a chci kdy mě nabídnou něco víc..... o to tady snad jde. Je to stejná blbost jako když nemám auto tak budu blábolit na co stavěj dálnice ???? ..….Jestli jste nepochopili tak je rok 2020 ale ono vlastně stačí to co je, když budu uvažovat takhle tak vlastně na co pracovat na nových technologiích

Jenže to je furt "já chci". To není každého věc. Pochop, že těch, co chtějí 4K, ve kterém skoro není obsah, je minimum.  Není důvod měnit kodeky a technologie, dokud není vyšší podíl obsahu v nativním 4K. Kvůli pár lidem nebudou překopávat síť a nebudou nutit lidi kupovat si nové TV, v tom je ta výhoda DVB-C oproti T. Pochop, že nejsi jediný, kdo používá TV od UPC.

Edited by hrochada
  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • 10 GB
  • Neomezeně
  • Šumperk