Jump to content
CableG

Doba kostiček?

Recommended Posts

Dnes mám po delší době čas dívat se na televizi a musím konstatovat, že ačkoliv mi všechny přijímače signálu UPC hlásí 100% kvalitu signálu (jak DVB-C, tak DVB-T), tak záseků obrazu a drobného rozkostičkování je až neuvěřitelně hodně - není někde něco rozbité?

Obligátní preventivní kontrola vnitřní kabeláže provedena.

• Fiber Business 500
  • -
  • TV Komplet
  • Je toho hodně.
  • Praha 6

Dnes mám po delší době čas dívat se na televizi a musím konstatovat, že ačkoliv mi všechny přijímače signálu UPC hlásí 100% kvalitu signálu (jak DVB-C, tak DVB-T), tak záseků obrazu a drobného rozkostičkování je až neuvěřitelně hodně - není někde něco rozbité?

Obligátní preventivní kontrola vnitřní kabeláže provedena.

Jaké příjimače používáte? Já např. hodně nahrávám pomocí USB DVB-T tuneru na počítači a již několik měsíců se potýkám s problémem nahrávat úplně bez chyb. A také mi samozřejmě příjimače hlásí 100 % kvalita signálu. Co kdyby UPC používalo např. modulaci COFDM (DVB-T) s lepší ochranou proti rušení?

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha

COFDM je primárně určena pro terestrické vysílání. Pro kabelovku je určeno DVB-C vysílání z důvodu lepšího využití kapacity kanálu

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • modem
  • Praha

Jaké příjimače používáte?

V počítačích mám tunery Hauppauge - a potvrzuji, že nárůst chyb v poslední době je zřetelný, minulý týden jsem si chtěl nahrát Skladiště 13 a ačkoliv 1. a 2. díl byl vysílaný 2x a nahrával jsem ho zkušebně na 3 počítačích, tak ani jedna z těch šesti verzí není bez chyby a to v případě obou dílů a chyby se nevyskytují na stejném místě.

Krom toho v posledním měsíci pozoruji časté chyby i v DVB-C přijímačích (Kaon + TV Samsung s CI slotem a kartou), Skladiště 13 se nahrálo s chybami i na Kaonu, SD verze NatGeo taky chyba každou chvilku - no prostě fakt divný.

• Fiber Business 500
  • -
  • TV Komplet
  • Je toho hodně.
  • Praha 6

V počítačích mám tunery Hauppauge - a potvrzuji, že nárůst chyb v poslední době je zřetelný, minulý týden jsem si chtěl nahrát Skladiště 13 a ačkoliv 1. a 2. díl byl vysílaný 2x a nahrával jsem ho zkušebně na 3 počítačích, tak ani jedna z těch šesti verzí není bez chyby a to v případě obou dílů a chyby se nevyskytují na stejném místě.

Krom toho v posledním měsíci pozoruji časté chyby i v DVB-C přijímačích (Kaon + TV Samsung s CI slotem a kartou), Skladiště 13 se nahrálo s chybami i na Kaonu, SD verze NatGeo taky chyba každou chvilku - no prostě fakt divný.

To je něco co mne neskutečným způsobem frustruje - nemožnost nahrávat úplně bez chyby. Myslíte, že při příjmu ze satelitu je situace podobná nebo je tam signál úplně čistý?

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha