Jump to content
Michal Pelikán

Cisco EPC3925 - zkušenosti

Recommended Posts

Diky moc,pokud by kamos neco vedel,budu moc rad,zkousel jsem i reset vzadu na routru,ale zadny vysledek...da se jeste nejak jinak provest reset routru,zkousel jsem jen to podrzeni tlacitka vzadu na 10sec...?

Maximálne som sa dostal na necelých 84Mbps (namerané pri pripojení notebooku cez WiFi, pomocou LAN som to ešte neskúšal).

Maximální rychlosti jsou vždy teoretické. Především záleží na odesilateli a na příjemci dávky dat. Notebook má zpravidla disk s rychlostí 5400 otáček, je tedy pomalý až hrůza na rychlé dávky dat. Zkus do ntb zapojit rychlý flash disk, vypnout všechny aktivity na pozadí (prostě vyčistit paměť) a přesměrovat tok dat na flash disk. USB 2.0 je teoreticky maximálně do 300MB/sec. ten na druhé straně pak musí dávat data tak rychle aby to rachlost zvládala a nebo aby se neflákala...můžeš mít na jedné straně nadupanou herní mašinu s 16gb ram a ssd disky a 2mi gigovými lan a na druhý straně 10 let starý ntb..(zrovna nedávno jsem na jednu "plečku" s pentiem III instaloval jeden soft..) ..i kdybch na tu plečku dal usb n kový wifi klíč pak se nedostanu ani na zlomek rychlosti i když pojedu na 5ghz....

Jo ale v případě, že paměť toho ntb je prázdná, že na disku zrovna neprobíhají nějaké jiné operace (např antivirus dokáže brzdit až hrůza) a že disk není fragmentovaný jak srnka když dostane plnej zásah z brokovnice....a taky záleží jakou cash paměť má ten HDD...

Možná..vede mě k tomu zkušenost několik let to co dělám....zrovna minulý týden jsem řešil počítač s dvoujádrem, 1gb mb pamětí, a 500 gb hdd. tak zahlcený, že ani nevyjelo cd...v paměti řádil antivirus, programy k multi-tiskárně a řada dalších programů pro síť...počítač ve firmemní síti...start počítače (měřeno mobilem) slovy dvanáctminut..než naběhl kopletně tak aby se dalo kliknout na ikonu na ploše a něco se aspoň událo...disk tak fragmentovaný, že při jakékoliv operaci hrčel jak kafemlejnek...os win xp. office 2003...pravidelně aktualizovaný...

neřeš to, budeš mít život klidnější, bez stresů...já mám svoje zkušenosti praktické, ty svoje, je to dobře..nemůžeme být všichni stejní, to by byla nuda...věř co čemu chceš, třeba i tomu, že tohle všechno řídí někdo v nebi..mě nepředěláš..přesvědčí mě jen praxe...

No doma mám na dvojádru, 4gb ram, disky 3 win 7 64b ultimate a taky občas musím natvrdo restartovat jak se dokáže zahltit....teď jedu na debianu 6 na ntb a taky to není žádná sláva, taky se dokáže nějaká aplikace kousnout a brzdit celej systém...

Každý zařízení by mělo mít jedinečnou adresu v síti, jen kdyby se nepřipojovaly současně, tak to nevadí. Jinak obdržíš hlášku, že IP adresa koliduje s jiným zařízením v síti. Jestli ti DHCP blbne, tak si nastav IP adresy na zařízeních ručně.

Diky za reakci...mne ale ip adresa nekoliduje,tv i iphon maji rozdilne ip,takze v poradku....je nejaky zaruceny zpusob jak vse resetovat aby routr znovu nacetl obe zarizeni?Reset vzadu tlacitko podrzet na 10sekund jsem zkousel...

Spartan: to co je zaskrtle stejna IP je brana routeru a ne IP zarizeni. Pokud ti beha DHCP tak ti to automatick nastavi spravne na vsech zarizenich.

Pokud jsi mackal reset vzadu, tak to je obycejne na tovarni nastaveni toho routeru, takze ti to mozna bude delat neplechu (ale neznam tvuj router)...

• lokalitaPraha 4
  • internetInternet 300
  • televizeBusiness Premium
  • telefon-
  • zařízeníCompal, HD mediabox

Jasne,zaskrtla je brana,ale nahore maji tv i iphone stejnou ip,o to mi jde,jinak router je cisco EPC3925,tovarni nastaveni si myslim neplechu nedela,protoze jsem ho i v minulosti provadel a slapalo to,fakt jsem z toho jelen...potreboval bych z routru vymazat telefon i tv aby se znovu nacetli,i kdyz jsou odpojene stejne tam zustavaji zapsane a nejdou odstranit,nevim jak to poresit,po tovarnim resetu jsou tam porad...

Guest

Hledala jsem všude možně, ale asi málo. Dá se u tohoto modemu změnit přístupové heslo na wifi? Možná to píšu ne úplně technicky správně, ale určitě víte, co tím myslím.

Děkuji

Otázka. Stává se vám to taky, že se najednou zadře internet, router přestane fungovat ? Nereaguje na dálkovou správu..musím k němu a natvrdo vypnout a zapnout. Mám ho postavenýho na boku a před ním ventilátor co od něj odvádí sálající teplo. Není v tom prostoru kde je router žádný velký vedro.

Guest
Wireless Configuration přepneš na Manual a jedeš 8)

Děkuji, pak jsem to našla :) doufám, že to teď celé "nezkoním"... :-D

Ted zkousim wake up on lan, ale bezsance, pouzivam str, nevim jestli je to s1 nebo s3, je to uspani, ne hybernace. Nicmene kdyz pc usne, tak zmizi v ciscu z aktivnich klientu a vzhledem k tomu, ze forward portu je tam na ip, tak routeromodemoapcko asi nevi kteremu pc to poslat, takze to nefunguje, jakkoliv mam teda pro mac meho pc ip rezervovanou.

Guest

Jaké máte zkušenosti s dosahem? U mně o patro víš nebo přes chodbu v druhé místnosti je signál téměř na hranici konektivity. Nevím zda se dá ve wifi routru nastavit výkon.

Guest
Zdravím,

používám router Cisco EPC3925, k jehož LAN portu je připojená TV Samsung (UE40EH5300). Mám problém se službou UPnP (v nastavení routeru je zapnutá). Pokud chci např. z mobilního telefonu připojeného přes WIFI (Android) zobrazovat fotky nebo videa přímo na TV, tak telefon televizi nenajde. Nefunguje ani aplikace pro Android Samsung Remote (také TV nenajde). Zkoušel jsem to samé s několika jinými routery a vždy bez potíží.

Tento problém je popsaný i na internetu např. zde (v Irsku, vyřešeno výměnou za router Thomson, který však české UPC nenabízí):

http://www.boards.ie/vbulletin/showthre ... 2056677151

Údajně je chyba ve firmware routeru (předávání multicastu mezi rozhraním WIFI a LAN). V mém routeru mám firmware: epc3925-ESIP-12-v302r125561-120727c_upc.

Řešil jste někdo tento problém jinak, než použitím jiného routeru?

Díky

Zdravím, mám stejný problém. Podařilo se někomu najít řešení?

Myslím, že řešení není. Obecně Cisca dlouho nepodporovaly UPnP NAT. Toto by snad mělo, ale je tam nějaký BUG. Podpora Cisca se od těchto zařízení distancuje, podporu zajišťuje ISP. Na UPC jsem psal, sice reagovali, ale žádný výsledek. Po měsíci urgence - zavolali, že jsem první s tímto problémem a že si mám dát za router další router... Navrhl jsem, jestli to nechtějí vykomunikovat s Ciscem, že je tento problém opakovaně popsaný na internetu. Prý to zkusí, ale jsem první s tímto problémem, atd atd... Můžeš zkusit jim tam napsat, budeš druhý :o)

• lokalitaPraha - Černý Most
  • internetInternet 150
  • televizeTV Klasik
  • telefon-
  • zařízenímodem CISCO EPC3925, CA modul

Treti,ja jim psal uz taky...asi teda novy routr,to je k vzteku,pouzival jsem aplikaci viera remote k iphonu a fungovalo to dobre az zhruba do srpna,kdy zrejme UPC po siti zmenili na Ciscu fw,od te doby nic a nic se urcite ani jen tak nezmeni...