Jump to content
Michal Pelikán

Cisco EPC3925 - zkušenosti

Recommended Posts

Mám furt problémy s náhodným výpadkem připojení, popřípadě se zničeho nic nechutně zpomalí internet. Někdy tak, že chrome napíše, že se nemohl připojit k serveru. Obnovím a najednou se začne stránka pomalinku načítat. Pokud pustím speedtest,net ukáže mi asi 64Mbit a vše je OK. PC mám už 2x reinstalované, ovladače na síťovku nejnovější, na desku taky. Router od UPC a pc připojeno přímo kabelem. Otec na druhém PC pozoruje problémy jen občas, je spíš problém v tom, že než přečte celý obsáhlý článek, tak já už projdu 5 různých stránek :) jediné čím to zjistí je online rádio, který mu občas vypadává.

Mám trochu obavy, že to dělá teplem. Dneska jsem na wifirouter položil ventilátor a nechám ho tam několik dní, uvidím zda výpadky budou přetrvávat.

Dost často totiž po zapnutí PC trvá děsně dlouho, než se PC připojí. Ikonka sítě u hodin má vykřičník a je tam třeba i 5min, pak teprve internet jede.

Modem mi byl už jednou vyměněn právě kvůli tomuto problému. Zbytečně...

Dost často totiž po zapnutí PC trvá děsně dlouho, než se PC připojí. Ikonka sítě u hodin má vykřičník a je tam třeba i 5min, pak teprve internet jede.

Modem mi byl už jednou vyměněn právě kvůli tomuto problému. Zbytečně...

tohle dělá ip flood detection v nastavení firewallu :roll:

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Tak vysledoval jsem u tohoto modemu,ze nekdy (nepravidelne) zacne modem piskat a na PC ukazuje,ze neni pripojen kabel(po restartu modemu vse zas O.K).To ho mam mesic,uz tu nekdo/nekde psal stejny problem,ale duvod jsem nenasel :scratch:

Ja bych tipnul do druhy,protoze pisknul nekolikrat ikdyz PC bylo off.Ale bohuzel to neni tak casty tak nevim jak s reklamaci,na UPC by meli cas to resit a ja bych byl bez modemu

Guest

Mám podobný problém. Najprv som podozrieval Widle, ale po reštarte to pokračovalo. Potom som si všimol, že to robí, keď zabudnem vypnúť pc a nechám ho len uspať. Ale na tom kábli bude možno tiež niečo, bude, lebo po novom som presťahoval PC a chýbali mi tak 2m, tak som to riešil spojkou a potom sa začali problémy. Bohužiaľ potvrdiť na 100% to nemôžem, lebo pred tým som používal router PC len týždeň.

Mám podobný problém. Najprv som podozrieval Widle, ale po reštarte to pokračovalo. Potom som si všimol, že to robí, keď zabudnem vypnúť pc a nechám ho len uspať..

Tohle spis souvisi s tim uspanim PC, uz to tady myslim nekde resilo.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Taky mi to občas piská, ale nějak to neřeším, teď poslední dobou zas ne. Stačilo restartnout modem a už to přestalo pískat.

TV: Baby Kaon, 3x CA modul (TT-connect CT-3650 ; Technisat Cablestar Combo HD)
NET: Cisco EPC3208 + Turris 1.1
Horizon GO: Odroid C2, Pine A64 2GB
Hračky: Odroid U2, RPi 2B

• lokalitaPraha 4 - Chodov
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefón Basic
  • zařízení3x CA modul, 1x Kaon, 1x Technicolor

Rád bych se zeptal, jaká je Vaše zkušenost se statickým přiřazováním IP adres DHCP serverem. Jak tu už někdo psal, DHCP server na tom s vybaveností není nejlíp, stejně jako celý firmware, který je UPC-degenerovaný. Rád používám statickou IP, protože v případě port forwardingu nemusím za každou změnou IP měnit nastavení. Přístup tohoto zařízení k této funkci je velice zajímavý. Přiřadím IP např následovně podle MAC:

192.168.1.10 Kočka-PC

192.168.1.11 Pes-PC-Wired

192.168.1.12 Pes-PC-Wireless

192.168.1.13 Papouch-Wireless

okamžitě po uložení nastavení přiřazování IP funguje výborně, pak se začne s*át následovně:

1)Modem má sklerózu - jeden a pozvolna více až všecky položky časem vypadnou z listu nastavení a upadnou v zapomnění

2)Ty které vypadnou např. Pes-PC-Wired, dostanou IP adresu Kočky (1. ip v rozsahu), pokud nemá zapnutý PC, vídím v seznamu potom 2x stejnou IP, jednou reserved pro kočku a druhou assigned pro Psa

3)Vypadená IP adresa může dostat i zcela novou IP po všech rezervovaných

3)Tyto prohřešky se vyskytujou prakticky v libovolných kombinacích, takže by jeden řekl, že router nemá v sobě tišťáky, ale 110 letého dědečka, který ani neví kde má žuby

Dost pochybuju, že by to byl standardní bug firmy Cisco v zařízení, které tržní cenou nepatří zrovna do největších šmejdů o značce nemluvě. Nedal by se ten UPC firmware nějakým způsobem vydrbat ven a nahradit ho originálním? Otázka je pak, zda-li by modem potom fungoval v našem národním prostředí. Nikde jsem nenašel odkaz ani na orig. firmware ani na ten UPC, který by se případně šiklo re-flashnout nebo aktualizovat. Verze je epc3925-ESIP-12-v302r125572-130412c_upc . Děkuji za názory.

Jasně port je vypnutej a když technici Cisca chcou provést update, nejspíš vytisknou zdroják, scartujou a párátkem ho napíchaj do těch dírek v case. Nějaká jiná, kvalifikovanější zkušenost, prosím?

Podívej, byl to nápad, protože většina zařízení těchto typů má více nebo méně legálně či dostupně firmware flashovatelný. Tenhle evidentně méně. Co by mě zajímalo je, jestli se dá i mimo reklamaci nějak opravit to, co jsem popsal v prvním příspěvku anebo jestli ani reklamace nepomůže, protože to je "vlastnost" výrobku, nikoliv vada.

Update toho Cisca jde tutově přes vstupní koax. kabel, tj. ze strany providera. Ale k tomu se nemáš šanci dostat. Řešil bych to tak, jako to mám i u sebe - od UPC jenom modem a za ním router svůj (teď TP-Link 4300), kde se dá vše nastavit dle libosti, vč. omezování datových toků jednotlivým IP apod.

I kdyby se ti update FW modemu nejak odaril, tak modem si po pripojeni k internetu pravdepodobne vzapeti stahne opet ten originalni, takze o tomto postupu nema smysl vubec uvazovat.

Jak pise ELNC, nejlepsi reseni je zbavit se tohoto modemu, tedy vymenit ho za obycejny typ a poridit si vlastni router.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Už odpověděli. "Již se připravuje nová verze firmware, ve které bude mimo jiné opravena i tato chyba o které již víme. Děkujeme za upozornění." Jsem zvědavej, jak dlouho jim bude release trvat, když o tom ví kdovíjak dlouho. :scratch:

Jsem zvědavej, jak dlouho jim bude release trvat, když o tom ví kdovíjak dlouho. :scratch:

Já jsem zase napnutej, co dalšího přestane v novém FW fungovat :-)

• lokalitaPraha - Černý Most
  • internetInternet 150
  • televizeTV Klasik
  • telefon-
  • zařízenímodem CISCO EPC3925, CA modul