• David - UPC

Vítejte na webu UPCZONE   19.7.2017

UPCzone je nezávislé internetové fórum zaměřené na uživatele služeb UPC. Fórum UPCzone (tehdy ještě "Karnevalzone") bylo založeno v roce 2004, uživatelem Tomus. Po spojení firmy Karneval s UPC v roce 2007 se web přejmenoval na nynější název UPCzone. UPC fórum slouží pro komunikaci klientů UPC mezi sebou navzájem. Zákazníci zde mohou mezi sebou diskutovat, sdělovat si zkušenosti, navzájem si radit a aktivně se tak i účastnit vývoje společnosti UPC. Kritické příspěvky zde nejsou cenzurovány.

Cisco EPC3925 - zkušenosti
11 11

548 příspěvků

Proč už se nedávají Cisco? Byly poruchové? Nebo nějaký jiný důvod?

Ten o kterém je vlákno neuNAToval více jak 150Mbit. Takže je vlastně jen k jednomu (resp. dvěma) tarifům. I kdyby dostali lidi se 100Mbitem, musel by se jim při navýšení rychlosti zase měnit. Nehledě na různé akce, kdy se lidem dává nějaký rychlostní bonus na x měsíců a oni by ho tak nemohli využít.

• Internet: 100
  • Televize: Komfort

Sdílet toto téma

Ahoj,

pořád řeším problém s připojením WI-FI, kdy některé zařízení mají problém načítat https stránky. Ping na ně jede, ale načíst se je nepodaří, pomůže restart modemu, nebo stačí jen na problémovém zařízení vypnout Wi-Fi a zase zapnout. Pak problém na několik minut zmizí. Ostatní stránky jedou v pohodě. Už jsem zkoušel měnit nastavení routeru jak to jen jde, výsledek stejný. Teď jsem zkoušel vypnout QOS, respektive se na Ciscu se dá vypnout jenom WMM (Wi-Fi Multimedia). Pokud tuto položku vypnu (standardně je zapnutá), najednou se se zařízením vůbec do sítě nepřipojím do sítě, píše mi to problém s ověřením. Jakmile tuto volbu zapnu, opět se jde připojit do sítě, ale pořád je problém s načítáním https.

Nemá někdo podobnou zkušenost?

Sdílet toto téma

Tohle se tady už řešilo a řeší furt. Jedině to dát do bridge, aby Vám to jelo víc, ale je potřeba mít za tím router, který zvládne 1Gbits. Cisco EPC3925 v router modu toho víc neutáhne než 140-150Mbits. Podle toho, co píšete si myslím, že máte modem odkoupený, tak je možné ho odprodat za 500Kč+-

a) koupit si pořádný router, který zvládne 200Mbits cca 1000 Kč+-

b) platit pronájem Technicolor/Compal za 60-70Kč

c) zakoupit Compal za 2020Kč s tím, že budete mít dual-band wifi s AC

• Internet: 200
  • Televize: Komplet
  • Telefon: Start

Sdílet toto téma

Dobrý den,

mám pronajatý za 70 Kč modem Cisco, dosud jsem měl internet 100+, nyní jsem si objednal 200+. Mohu, případně za jakých podmínek, požadovat výměnu za "rychlejší" modem?

Sdílet toto téma

Ano. Zavolejte si na technickou podporu, že Cisco EPC3925 v router modu nepodporuje více než 150 Mbits, ale v bridgi dosahuje kolem 250 Mbits. Výměna by měla být zadarmo.

Cisco EPC3925 je asi nejlepší modem od UPC, který nemá až tak moc "*upravený*" firmware. Dostanete buď Technicolor nebo Compal. Záleží, jak moc se v tom vyznáte a zda máte případně svůj vlastní router za modemem. Pokud ne, tak si nejlépe vemte Compal ať máte dual band (tj WiFi zároveň jak na 2.4 GHz a 5 GHz)

• Internet: 200
  • Telefon: Start

Sdílet toto téma

Ahoj taky mám problém s načítáním některých stránek a aplikací s https protokolem. Nicméně po prakticky nulové pomocí od UPC, jsem zjistil že to dělá tzv. Parental control. Jakmile jsem tuto funkci vypl, tak nejenom že se zrychlil přenos na WiFi, ale přestal problém s načítání https protokolu. Před tím jakékoliv laborovani s firewallem, QOS, nastavovani Wifi signálu, ale nemělo to na to vliv. Jen přesně nevím jakou to má příčinu. Všiml jsem si když se mi při zapnutém Parental control nenačte https stránka, stačí spustit nějaký program co proscanuje zařízení v síti a hned to na pár minut jede.

Sdílet toto téma

Zdravím,

může mi někdo vysvětlit jaký je rozdíl mezi bridge only a router mode? Jde o to, že po přepnutí do Bridge only se mi vyřešily problémy s online hraním (u některých her mi hraprovaly online služby). Já jen jestli přepnutím jsem se nevystavil nějakému zbytečnému bezpečnostnímu, či jinému riziku...

Díky fíky...

Sdílet toto téma

Pokud přepneš do bridge only, vyřazuješ router a zařízení má veřejnou IP adresu a samozřejmě se tak vystavuješ bezpečnostním rizikům.

Zároveň podle tarifu můžeš připojit 1-3 zařízení. Jak je to s v tomto případě WIFI nevím

• Internet: 300/30
  • Telefon: ano

Sdílet toto téma

Cau, budu prechazet k UPC a resim, ktery modem pouzit. Z toho co jsem se tu docetl mi nejlip vychazi Cisco; router mam vlastni (Airport Time Capsule s ac wifi). Kdyz budu mit rychlost 200Mbps, predpokladam ze tam pro bridge mod nebude zadny drawback oproti Compalu? Ten mi totiz na bridge mod prijde dost zbytecny (drahy), Cisco se da sehnat z druhe ruky za mnohem rozumnejsi penize.

Sdílet toto téma

Zkuste sehnat modem bez WiFi. Při 200Mbps můžete jakýkoliv. Všechny ED3 modemy, které UPC prodávalo mělo 8 kanálů na stahování a 4 na odesílání, Compal jich má 16/8?. Compal je tedy z hlediska budoucnosti lepší, ale nějakou dobu si určitě ještě vystačíte se starším. ALe vždy si ověřte před koupí u UPC, že je to odkoupený modem, který Vám navedou.

Sdílet toto téma

Ano ;) občas někdo prodává zařízení co měl jen do pronájmu a tam se jedná prakticky o kradené zařízení a to vám nenavedou pod smlouvu.

Sdílet toto téma

Ahoj,

začal se mi na tomto modemu vyskytovat problém s přidělením IP adres. Mam k routeru připojeno 1xPC po kabelu, a 4x mobilní zařízení + 1x notebook přez WIFI.

Na routeru mám nastaveno přidělování IP adres automaticky. Vždy dostanu k zařízení adresu 192.168.1.xx. Zničeho nic mi ale k noťasu začíná router přiřazovat adresu 169.216.02.125. Pak se nemůžu dostat na internet. Zajímavé ale je, že se připojím na administraci routeru (192.168.1.1) a můžu normálně administrovat router, ale ven se nedostanu. Pokud se podívám na router, která zařízení jsou k němu zrovna připojená, tak u zmiňovaného notebooku je ještě u této IP adresy uvedeno Static IP adress.

Přitom statickou adresu tam nastevnou nemám, vše si dělá DHCP server automaticky.

OK, napadlo mě to vyřešit tak, že natvrdo přiřadím pevné IP adresy k jednotlivým zařízením.... i to nepomohlo, u zmiňovaného NTB mi router přiřadí již zmiňovanou adresu 169.216.02.215. Začalo to dělat cca týden nazpět. Někdy tam naskočí ta správná IP adresa, ale dost často se pak zamění za tu špatnou. Navíc se to klidně stane, ikdyž vše funguje, tzn. jsem připojený do internetu pod nějakou přidělenou adresou (192.168.1.x) a najednou se ta adresa na routeru přehodí na již zmíněnou 169.216.02.215.

Navíc i dříve se mi stávalo, že pokud jsem třeba NTB (nebo kterémukoliv jinému zařízení) nastavil IP adresu napevno 192.168.1.20, tzn. rezervoval jsem tomu danému zařízení IP adresu na routeru, tak stejně router k tomu zařízení přiřadil sám první volnou adresu s nižším číslem (tzn. 192.168.1.10), a to co jsem měl na routeru pevně nastavené, že má dát 192.168.1.20 tak mi sám přepsal na 192.168.1.10.

Jinak na tom zmiňovaném NTB, nikde nic nastaveného na pevnou adresu nemám, prostě tam je v konfiguraci sítě nastaveno, že NTB získá IP adresu od DHCP automaticky.

Jinak co se týká nastavení na routeru, tak tam je nastavení z výroby, tzn. router je 192.168.1.1, první volná adresa začíná 192.168.1.10 a k routeru může být připojeno 119 zařízení.

DNS servery jsou také nastaveny z výroby.

Nemáte někdo podobnou zkušenost s radou?

Díky

Sdílet toto téma

Dobrý den, mám dotaz...chci vyměnit UPC modem Cisco EPC3208 za wifi modem Cisco EPC 3925 abych měl wifinu doma, ale při přhození a restartování EPC 3925 nejde net nikde (v pc ukazuje internet omezen). Musí se nekde neco nastavit nebo neco jineho.Internet mam 100/10 Mb. diky za radu

Sdílet toto téma

Návštěvník
Komentujete jako návštěvník. Pokud máte účet, přihlašte se.
Vložit příspěvěk

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Remove formatting

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

11 11