• David - UPC

Vítejte na webu UPCZONE   19.7.2017

UPCzone je nezávislé internetové fórum zaměřené na uživatele služeb UPC. Fórum UPCzone (tehdy ještě "Karnevalzone") bylo založeno v roce 2004, uživatelem Tomus. Po spojení firmy Karneval s UPC v roce 2007 se web přejmenoval na nynější název UPCzone. UPC fórum slouží pro komunikaci klientů UPC mezi sebou navzájem. Zákazníci zde mohou mezi sebou diskutovat, sdělovat si zkušenosti, navzájem si radit a aktivně se tak i účastnit vývoje společnosti UPC. Kritické příspěvky zde nejsou cenzurovány.

Cisco EPC3925 - zkušenosti
11 11

548 příspěvků

Mohl by se někdo sepsat nějaké zkušenosti s používáním Cisco EPC3925 - s čím jste spokojeni, co zlobí, co dělá problémy atp. Slyšel jsem taky, že firmware UPC je nějaký osekaný - je to pravda? Já bych potřeboval pokročilejší funkce jako portforwarding, firewall (s time schedulingem a nastavením, alespoň 20-ti pravidel), změna dns, možná dyndns, MAC filtrování. Prostě takové ty běžné věci, co jsou v routrech :)

Když by někdo ideálně nascreenshotoval, co jde ve firmware UPC nastavit, bylo by to perfektní :)

• Internet: 100 mbps
  • Televize: Komfort
  • Telefon: GoMobil

Sdílet toto téma

určitě IPv6 podporuje, je to moderní a celkem drahý zařízení, dokonce i ve vnitřní síti mi network meter ukazoval IPv6 adresu, ale záleží na UPC, kdy a jak podporu IPv6 zavede...

• Internet: CenTrio 1 Gb/s
  • Televize: CenTrio Komplet+
  • Telefon: CenTrio

Sdílet toto téma

já prohledal na keyword IPv6 manuál a nic...

Upraveno:

Jestli ti ale přidělil IPv6 adresu, tak asi podporuje. Zajímavé. Jasně, že záleží na UPC. Já si to ale nechci pronajmout, chci si to koupit a nerad bych třeba za půl roku řešil IPv6 :)

• Internet: 100 mbps
  • Telefon: GoMobil

Sdílet toto téma

Koupit? To je teda odvaha! Už jenom když klekne a je 30 denní lhůta na opravu, tak si užiješ :shock:

Já 30 denní lhůta? :) UPC to bude prý řešit jako u pronájmů. Přijede technik, omrkne, vymění, sepíše reklamační protokol a odjede.

• Internet: 100

Sdílet toto téma

Slůvko "prý" ale nic neznamená, v momentě kdy si jednou koupíš zboží, tak platí ustanovení Občanského zákoníku. Možná to UPC nějak upraví, ale zatím jsem to nikde neviděl. A že by jezdil technik něco měnit, když jde o nákup zboží, to by byla taky hodně nadstandardní služba, navíc i s rizikem, že se může ukázat, že k poškození došlo vinou zákazníka a jak pak po výměně bude UPC dokazovat, že to tak bylo, je s otázkou.

Sdílet toto téma

Podle tohoto webu IPv6 nepodporuje. Zkoušel jsem k tomu na wifi připojovat ntb s win7 64bit a mám stále výpadky. Po odškrtnutí IPv6 z nastavení adaptéru ntb se to trochu zlepšilo, ale pořád žádná sláva.

Sdílet toto téma

Tak mám tento router 2 dny, a nadšeý z něj celkem nejsem. Asi jsem čekal víc, protože CISCO je věhlasná značka v síťové technologii ... předešlý modem jsem měl D-link Dir 615

1) UPC ve firmwaru routeru dost okleštilo spoustu nastavení. To že administrace není v češtině mi nevadí (přitom dodaný manuál v pdf na CD je v českém jazyce), ale spoustu nastavení co je v manuálu ve skutečnosti ani v administraci není.

2) volba backup, by měla sloužit k zazálohování kompletního nastavení routeru, aspoň u výše zmiňovaném D-Linku to tak bylo. Cisco tak maximálně zazálohuje přihlašovací jméno a heslo do administrace routeru + pár dalších drobností. Název SSID, heslo SSID, nastavení filtrace MAC adres a mnohem víc, pro resetu a následném nahrání zálohy prostě zmizí .... Dlink zálohoval vše sakumprdum

3) nevím proč, ale vůbec, vůbec mi nefunguje na routeru rodičovská kontrola - prostě žádná, ani blokování domén, ani na základě "keywords"

4) dosah, routeru, již zmiňovaný d-link dosáhne dál

to je zatím tak vše, rychlost, nebo jakkékoliv výpadky signálu atp. asi zjistím časem.

Sdílet toto téma

Návštěvník
Komentujete jako návštěvník. Pokud máte účet, přihlašte se.
Vložit příspěvěk

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Remove formatting

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

11 11