Jump to content
Sign in to follow this  
tomus

Karneval prý nemůže přidávat programy

Recommended Posts

Zajimavy clanek se objevil na serveru Plzenskeho deniku.

Vazne by me zajimalo jestli je to opravdu v Plzni takovy problem, protoze napr. v Brne je jeste nekolik kanalu urcite volnych.

 

------------

Plzeň - Nejrozšířenější kabelová televize v Plzni Karneval Média už nemůže zvětšovat programovou nabídku. Podle obchodního ředitele Dušana Jelínka to technologicky neumožňuje analogový způsob vysílání. Pokud chce tedy zařadit do nabídky nový program, musí jiný odstranit. Mnoha klientům to vadí. Říkají, že nové programy jsou horší než ty, co mizí.

 

Od začátku roku přestaly ve střední nabídce Komplet vysílat například RTL, DSF či MusicBox. Přibyly ČS Film nebo TV Paprika.

 

"Na ČS Filmu jsou černobílé filmy nebo se opakují ty, které jsem si na DVD pouštěl už loni. Paprika, myslím si, je také pro většinu lidí naprosto zbytečný program. Každý doma vaří maximálně jednou denně, a to většinou zaběhlá jídla, tak na co celodenní program o vaření," říká Plzeňan Pavel Beran.

 

Ten naopak hájí programy, které si už nenaladí.

 

"Například na DSF byly zajímavé sestřihy a přenosy bundesligy. Na MusicBox se dívala holka na videoklipy," dodává. Podle dalšího z klientů Jiřího Nováka jsou problémy i s dalšími programy.

 

"Nedávno nešel vůbec Minimax. A dodnes se mi vůbec nepodařilo naladit ČT24," říká Novák.

 

Karneval se brání. Minimax prý nešel jen několik hodin kvůli opravě satelitu, kterou si vyžádal sám Minimax, a zpravodajský kanál České televize je nyní vysílán v rámci promokanálu.

 

"Co se týká výměny programů, je pochopitelné, že každé řešení se dotkne nějaké skupiny diváků. Snažíme se vždy volit citlivě podle sledovanosti," hájí firmu Jelínek.

 

Podle něj musí být zákazníci ještě pár měsíců shovívaví. V druhé polovině roku chce totiž Karneval najet souběžně také na digitální vysílání, kde se problém s limitovaným počtem kanálů odstraní.

 

"Digitální vysílání je v tomto směru téměř neomezené. Počítá se proto i s tím, že si jednotliví klienti budou moci namíchat placenou nabídku programů podle svých představ, a podle spektra programů se bude zřejmě i stanovovat cena. To se ale teprve řeší," uvedl mluvčí společnosti Jan Hlaváč.

 

Karneval patří mezi dvě největší kabelové televize v republice. Druhou je UPC. Každá má svá teritoria, do nichž si kvůli finančním nárokům na tvorbu sítě nevstupují. V Plzni dominuje Karneval. Má tu desetitisíce připojení. UPC tisícovky. Počty aktivních klientů společnosti tají.

 

Zdroj: http://www.plzenskydenik.cz/zpravodajst ... .html#text

 • Internet 150
 • -
 • Komfort
 • Compal VF, HD Mediabox
 • Brno

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vazne by me zajimalo jestli je to opravdu v Plzni takovy problem, protoze napr. v Brne je jeste nekolik kanalu urcite volnych.

No, já si už pomalu začínám myslet, že to je součást strategie Karnevalu, jak nalákat diváky, aby přešli na digitální vysílání, až ho konečně spustí. Přeci jen do toho něco investují a budou chtít, aby se jim to vrátilo. Je fakt, že na jednu stranu mají pravdu, možnosti analogu jsou omezené. Možná by se tam ještě dvě tři pozice našly, ale dál už to asi nepůjde a v tomhle směru je ten digitál prakticky neomezený. Na druhou stranu neříkají o digitálním vysílání celou pravdu, zmiňují jen výhody, ale o nevýhodách mlčí - už se to tu rozebíralo v jiných vláknech - nahrát půjde puze to, co právě sleduješ, pokud má domácnost více jak jednu televizi (a takových je dnes už většina), bude pro každou potřebovat vlastní set-top box atd. Jistě, všechno se postupně bude dát řešit novými lepšími koncovými zařízeními. Ty ovšem zatím na trhu nejsou. Takže nebude to hned a bude to nákladné.

 • Internet 300
 • Jiná služba
 • TV Komplet
 • HD DVR Mediabox, Handan 6000 (PVR)
 • Kralupy nad Vltavou

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

To ze jsou to trapny prolhany kecky pozna snadno kazdy, kdo se podiva na rozestupy mezi frekvencemi, na kterych se na kabelu neco vysila.

 

Kanaly ktere Karneval vysila, maji minimalni rozestup obvyklych 7MHz (tj jsou na sousednich pozicich podle tabulky frekvenci). Kdyby stejne huste by slo obsadit cele pasmo, ktere mohou naladit moderni televizory, tedy od 48.25MHz do 855.25 MHz, mame misto pro 116 kanalu, coz je skoro ctyrnasobek poctu kanalu, ktere vysilaji.

 

Zrejme pocitaji s tim, ze kdo je tak blbej ze jim za mizerne sluzby plati, nebude umet ani trojclenku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Je vidět, že u trojčlenky tvé znalosti o síti kabelové TV končí. Důvody uvedu v kostce takto:

 

1) sitě kabelové TV jsou podle evropských technických norem schopny energeticky přenášet podle zvolené technologie max 42 nebo max 60 kanálů po 8-mi MHz.

Počítej se mnou: v siti Karnevalu je 41 je nejméně analogových TV programů, dále pásmo FM rozhlasu (43), 6 downstreamů systému Docsis pro přístup k Internetu (49) aurčitě nějaké kanály (11?) jsou rezervované pro budouci rozvoj digitalni TV (celkem tedy 60 8-mi MHz kanálů). M.j rezervní kapacita v DVB-T bude moci přenášet cca dalších 100 TV programů). Dá se to celé abi nejlépe přirovnat ke korbě automobilu, který má nosnost třeba 5 tun. Také na něj nemůžeš naložit 7 tun nákladu, i když by se to na jeho korbu vešlo. Takže ten, kdo tady lidi oblbuje jseš ty. (Než začneš psát takové kraviny, doporučuji si prostudovat všech 14 dílů technické normy EN 50083)

 

2) ani pokud by v síti bylo kmitočtově ještě nějaké místo pro přenos dalších programů podle bodu 1) bylo, nemohou se obsadit ty kanály, na kterých vysílá nějaký lokální TV vysílač, nebo jiný silný vysílač, protože by to způsobilo rušení v připojených TV přijímačích, které (stejně jako účastnické šňůry) nejsou dostatečně stíněné proti vnikání dalších signálů. V Brně tak nelze obsadit kanály SR2 a SR3 (nepropouštějí je účastnické zásuvky kvůli filtru pro FM rozhlas), SR5 (provoz TV v tomto kanálu není povolen), R9 (vysílá na něm Kojál), R11 (převaděč TV Nova v Husovicích), S13 až S20 je rezervován pro digitální TV, S24 až S39 (Internet a DVB-C), S40 až S42 (nelze použít, jiné služby - m.j. např CDMA), K22 (Husovice), K25 (DVB-T) K26 (USO Brno), K29 (Kojál), K32 (Líšeň), K35 (Brno město), K36 (Výstupní kanál videorekordérů), K37 (Barvičova), K40 (DVB-T), K42 (Husovice), K44 (Markíza z Bratislavy), K46 (Kojál), K49 (Brno město), K52 (Brno město), K55 (Hády), K56 (DVB-T), K59 (není použitelný), K61 (není použitelný- jiné služby).

 

V jiných městech to bude jistě podobné. Info o pozemských vysilačich najdeš na www.ctu.cz

 

Takže to jenom drobný náhled do pravděpodobných myšlenkových pochodů kmitočtových plánovačů kabelové TV. Pokud tedy tvrdí, že nemají pro další analogové kanály místo, asi k tomu mají dobrý důvod. Tvé hloupé výkřiky svědčí jen o tom, že o tom víš kulový. Aspoň tady teda neoblbuj ostatní.

Share this post


Link to post
Share on other sites

BOM: diky za vysvetleni, tohle uz se zde melo objevit drive, aby nevznikaly zbytecne dohady a jeste doplnim ze tam bude asi par nepouzitelnch kanalu kvuli strmosti hranicnicch frekvenci fitrů na HBO a MINI.

 • Internet 150
 • -
 • Komfort
 • Compal VF, HD Mediabox
 • Brno

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Ano, ale tim jsem to uz nechtel komplikovat. Prudic by to stejne nepochopil :-) Zvlaste digitalni signaly (internet a DVB-C) jsou velmi citlive na prenosove parametry hranicnich kmitoctu filtru (odrazy a skupinove zpozdeni).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Terestialni TV se siri vzduchem, kabelovka se siri tim penovym nesmyslem co je v koaxu mezi plastem a stredovym dratem. Z fyziky snad kazdej vi ze signaly v ruznych mediich zasadne neinterferuji, tj pokud nebudu chtit pouzivat smesovac a koukat se na oboje soucasne, frekvencni prekryti muze byt putna.

 

Pokud je nekde blbe odstinena zasuvka a vyzaruje, je to prece zcela nesouvisejici problem- ostatne zasuvka je vase takze si to laskave spravte.

 

Dale ten seznam "rezervovano" je taky dobra haluz, pripomina mi to zacatek vysilani teletextu. Byl neskutecne pomalej, protoze se vysilal jen na jednom nebo dvou radcich. Nejake hovado totiz oznacilo zbytek za "rezervovany". Pak najednou prisli na to ze se spletli a ze to bejt rezervovany nemusi, takze asi takhle. Jste pekny smejdi, neverim vam ani spojku ve vete!

 

Jo a to na zacatku o limitu cca 60 kanalu z hlediska prenaseneho vykonu bylo mineno vazne nebo je to vtip? Kabel jako ze by se ztratovym vykonem roztavil? Nebo to neutahnou vase aktivni prvky? Aha... no treba na to nekdo skoci...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

A vlastne, proc se hadat, zejo. Koukl jsem se na net, a obratem vygoogloval kabeloveho providera, ktery po kabelu tlaci PRES 70 analogovych televiznich kanalu, a jeste mu zbylo pasmo na 200 DVB-C kanalu, 10 HDTV kanalu (to driv zamrzne peklo nez se Cirkusaci k HDTV dohrabou), a samozrejme internet a nekolik pay-per-view kanalu.

 

Asi v US plati jine fyzikalni zakony, zejo pane expert...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Je videt, ze ta trojclenka ti stale tlaci na mozek

a) v USA jsou kanaly 6MHz, ne 8 jako v Evrope - a podle toho taky ty jejich obrazky vypadaji. Tady by takoveho provozovatele lidi hnali svin**ym krokem.

b) v USA se nevysila v kabelovce FM rozhlas

c) americke HDTV ma podstatne mensi rozliseni, nez evropske HDTV a je jenom o nepatrny kousicek lepsi, nez obrazek CT1 na Czechlinku... Ovsem i to je pro amiky vrchol kvality

d) kdyz jsme u te elektromagneticke slucitelnosti - nejsi nahodou od telekomunistu? Nebo od rozvodnych zavodu, kteri si mysli, ze po dratech budou tlacit data :-) Pokud ne, tak bys vedel, ze kazdy kabel, kazdy konektor, kazdy aktivni a pasivni prvek ma technologicky a normou dany limit miry stineni (a to nemluvim ani o TV prijimacich), coz ma za vysledek to, ze pokud je intenzita elektromagnetickeho pole vyssi, nez tento limit, do kabelu stejne vnikne a rusi. A pokud je nejaky Tv vysilac kousek od rozvodu TKR, tak je ten limit prekrocen skoro vzdy.

e) videl jsi uz nekdy kvalitu tech 70 analogovych obrazku na americke kabelovce?

Ja ano a proto se k tem tvym kecum uz tady nebudu dale vyjadrovat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...