Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
    • David - UPC

Výpadek služby zpětného zhlédnutí   26.11.2017

Vážení zákazníci, aktuálně registrujeme výpadek služby zpětného zhlédnutí na všech platformách. Omlouvám se za nepříjemné komplikace. David - UPC 
KUFI

120Mb v Plzni

Recommended Posts

Zdravim. Nikde jsem tu nenasel vlakno jak plzenakum jede 120tka, tak sem muzete napsat svy postrehy. Ja jsem pred 2 dnama presel na balicek Komfort+ z predchoziho Standardu (25Mb) a po nutnym upgradu sitovky, ktera nezvladala vic jak 100Mb, dosahuju na stolnim PC kolem 85-100Mb (speedtest.net). V realu se pak rychlost stahovani pohybuje mezi 10-12,7MB. Zajimavy je, ze pres integrovanou sitovku na desce to stahuje o 1MB rychlejs nez pres sitovku v PCI slotu. V pripade pripojeni pres notebook mi to pak hazi rychlost 100-115Mb. Asi za ten rozdil muzou uz dlouho nepreinstalovany wokna. Jinak upload se stabilne drzi lehce pod 11Mb v obou pripadech. Lokalita Bolevec.

test9emuht.jpg

185179040336ixp.png

Sdílet toto téma

Řekl bych, že máš sníženou rychlost, že sis vybral server Linz.

Zkus server UPC - Brno.

Když stahuješ 1 soubor a to z YT je pravděpodobnost, že té nejvyšší rychlosti nemusíš dosáhnout.

• lokalitaPraha 4 - Chodov
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefón Basic
  • zařízení3x CA modul, 1x Kaon, 1x Technicolor

Sdílet toto téma

Vim ze to Brno doporucuje UPC jako test server. Ale me to na nej dava kolem 70Mb. Plzen mi dava jeste min - 50-60. Ten Linz nejvic odpovida realite. A nejenom me, co sem se tu tak docet.

Ja ani necekam, ze by to kdy stahovalo tech 15MB/s (coz odpovida 120Mb). Sam technik UPC me pri predavani modemu upozornil, ze realne se ta rychlost drzi pod 100Mb a tech 120 mi to nikdy nepojede.. :)

Sdílet toto téma

k tomu už je škoda se vyjadřovat... ať zhyne veškerá blbost (hlavně na internetu, kde se šíří až moc rychle) a na světě zavládne pravda a láska... :roll: ale přesto...

Ja ani necekam, ze by to kdy stahovalo tech 15MB/s (coz odpovida 120Mb). Sam technik UPC me pri predavani modemu upozornil, ze realne se ta rychlost drzi pod 100Mb a tech 120 mi to nikdy nepojede.. :)

můžeš mi teda vysvětlit, z jakýho důvodu by se to menovalo FiberPower 120 a mělo to udávaný rychlosti 120 Mb/s na stahování a 10 Mb/s na odesílání? :shock: a teď nemyslim žádnej marketing a jiný podobný kecy, tady de o přesný a měřitelný údaje... a rovnou mi vysvětli, jak je možný, že doma mi jel FiberPower 120 vždycky 120+/10+, pokud zrovna nebyl nějakej výpadek a v úvahu beru jenom servery, který takovou rychlost sou schopný dodat bez ohledu na počet stahovanejch a odesílanejch souborů...

a k tomu technikovi - stejně jako je v upc spousta dobrejch a zkušenejch zaměstnanců, tak je tam minimálně stejnej podíl úplnejch, víš čeho... a to platí i o technicích, holt si vyfasoval nějakej slabší kousek, co je rád, že aspoň zapojí kabely... je třeba se řídit zdravym rozumem a ne slepě věřit každýmu, kdo přinese papíry s logem upc... to, cos napsal, mi prostě smysl nedává...

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Konecne se ozval nejakej 120itkar :) I kdyz asi ne zrovna Plzenak(?)

můžeš mi teda vysvětlit, z jakýho důvodu by se to menovalo FiberPower 120 a mělo to udávaný rychlosti 120 Mb/s na stahování a 10 Mb/s na odesílání?

Ano milerad - protoze to je maximalni rychlost, ktery je mozny dosahnout :idea: A jelikoz UPC odjakziva garantuje 66% rychlosti tak by to nemelo padnout pod 79,2.

Jeste bys mel napsat, kolik ti to STABILNE stahuje. Pokud to beres podle meraku na strankach UPC, tak..:lol: Podle nich mam od 20Mb po 600Mb. Viz napr. zminovanej merak UPC up26ld1k.jpg

a rovnou mi vysvětli, jak je možný, že doma mi jel FiberPower 120 vždycky 120+/10+

Ty mas holt to stesti, ze jses jeden z tech kterym to jede na max. Coz muze ovlivnovnit hned nekolik faktoru - rozvody v baraku, zasvineny Win, scheiße sitovka... Jak jsem psal, na notasu mi to jede rychlejs o nejakych 10-20Mb. Uvidim az upgradnu compa, coz bude za 2 mesice az vyjde Diablo 3 :twisted: Pak uvidime jak to pojede na cistych Win7 s jinym sitovym adapterem. Momentalne to drtim na minimalne rok nereinstalovanych WinXP.

a k tomu technikovi

k tomu technikovi jenom tolik, ze mi mezi dverma vrazil do ruky modem a vzal si starou Motorolu (samoinstalace). Jenom jsem se stihnul optat, jak asi ta 120ka jede v realu (spravne jsem tusil, ze 120 rock solid nehrozi). A on mi rek to co jsem napsal.

Sdílet toto téma

Promiň, ale přimlouvám se i za Slamba.

Mě to stále jede 120Mbits, tu máš můj aktuální:

http://www.speedtest.net/result/1868695332.png

http://www.speedtest.net/result/1868697262.png

Někde na fóru najdeš i můj starší se stejnou rychlostí je tam i network speed při stahování, že to dosáhnu i z jiného serveru než UPC.

Až budu stahovat tak ti to jsem prdnu, ale jak říkám nejsem z Plzně, ale z Prahy. ;)

• internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefón Basic

Sdílet toto téma

Prosimvas napiste co mate za sitovej adapter, docela by me to zajimalo. Ja v cely Plzni nebyl schopnej sehnat skladem adapter do PCI-E slotu (nad 100Mb se doporucuje) a cekat pres vikend do dalsiho tejdne nez prijde z nejakyho e-shopu se mi taky nechtelo. Tak jsem vzal z nouze co zrovna bylo na pultu, jeste do staryho PCI slotu. Defakto to nejlevnejsi co se da sehnat - gigabitovou TP-LINK TG-3269 http://www.axes.cz/cenik/7581-l-3269 Ma mit na sobe chipset od Realteku 8169SC.

Kupoval jsem ji ale uplne zbytecne, protoze jsem pri testovani zjistil, ze pres integrovanou sitovku na desce to jede o neco rychlejs. A na desce je taktez Realtek, ale 8111B. Tim se mi potvrzuje, ze pri tak rychlym netu dost zalezi i na rozhrani pres ktery pritejkaji data z utrob internetu.

Jinak moje 2 mereni na Brno:

http://www.speedtest.net/result/1868962188.png

http://www.speedtest.net/result/1868963333.png

A ten samej net, ale tentokrat z notebooku:

http://www.speedtest.net/result/1868971040.png

http://www.speedtest.net/result/1868973038.png

V NB je gigovej adapter Broadcom Netlink. Ale jakej chipset, nebo model, to se mi nikde zjistit nepodarilo. A cerstvy Win7.

Sdílet toto téma

- protoze to je maximalni rychlost, ktery je mozny dosahnout

- A jelikoz UPC odjakziva garantuje 66% rychlosti tak by to nemelo padnout pod 79,2.

- Jeste bys mel napsat, kolik ti to STABILNE stahuje.

- Momentalne to drtim na minimalne rok nereinstalovanych WinXP.

- spravne jsem tusil, ze 120 rock solid nehrozi

- napiste co mate za sitovej adapter

- to teda je, každej server 120 Mb/s nezvládne

- jak může někdo garantovat jakoukoliv rychlost internetu? to si myslíš, že upc spravuje internet úplně po celym světě a může nějakou rychlost zaručit? třeba že v evropě nejmíň 80%, v americe nejmíň 60%, v africe 20%? :lol: já se celou dobu bavil o rychlosti, který je možný na danym serveru dosáhnout...

- stabilně to jelo 125/11, ale obvykle sem měřil maximálně hodinovej přenos...

- v tom případě vůbec nechápu, jak můžeš objektivně měřit rychlost nebo si jenom myslet, že měříš rychlost objektivně :shock:

- na nějakejch zasviněnejch xpčkách opravdu ne :roll:

- nevim, proč řešíš síťovej adaptér, když máš řešit úplně jiný věci :roll: jakákoliv funkční integrovaná gigabitová síťovka na 120 Mb/s naprosto stačí...

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Jasne ze ti negarantujou rychlost internetu :roll: Ale garantujou ti rychlost objednany sluzby. Vim ze to bylo 66% objednany rychlosti po 98% zuctovaciho obdobi. Meli to nekde na sajte, tusim ve FAQ, nebo v nakym PDFku.

A jeste si my porad nenapsal to hlavni - kolik ti to sosa..tim nemyslim nejaky megabity z pochybnych meraku. Skus nejakej ftp a napis na kolika se ti to drzi MB. Tohle me hlavne zajima.

Taky me zajima, jestli ste nejak tunily config prohlizece (max connections apod), mazaly prebytecny protokoly v nastaveni site, nejakej Fiber power optimizer atd. :?:

Sdílet toto téma

1)- to teda je, každej server 120 Mb/s nezvládne

2)- stabilně to jelo 125/11, ale obvykle sem měřil maximálně hodinovej přenos...

3)- nevim, proč řešíš síťovej adaptér, když máš řešit úplně jiný věci :roll: jakákoliv funkční integrovaná gigabitová síťovka na 120 Mb/s naprosto stačí...

1) Souhlas, nejvíc té stabilní rychlosti dosáhnul rapidshare přes free, nyní už to má omezené kvůli aféře "megaupload"

Share-rapid.sk, jestli stahujete, tak tam dopoledne i odpoledne nestabilita, večer k půlnoci a po půlnoci nádhera. (Premium)

Netload.in též 120Mbits k večeru.. jinak nestabilita.. ;)

Přes premium by si snad už měl všude dosáhnout té rychlosti, při 3 a více stahovaných souborech.

Když začneš přes Jdownloader stahovat 20 souborů najednou z Uloz.to dosáhneš rychlosti 50Mbits-60Mbits najednou.

2) Souhlasím, díky Slambovi mam jako Widget pro W7 - Network meter

3) Určitě, jakákoliv funkční integrovaná síťovka stačí na 120Mbits úplně v pohodě.

Jen já nevím, jestli mam ten správnej kousek..

Přiznám se, že mam http://www.mironet.cz/axago-expresscard34-gigabit-ethernet-realtek+dp137331/ ze začátku jsem měl problémy se přes to dostat na toto fórum nyní je to Ok, ale podle mě integrovaná má "stabilnější ping" pro hraní FPS her, můj názor, protože se mi tam nezdá to občasné trhání, ale tak to je asi někde problém s mojím kabelem, který kouše krysa :lol:

Config prohlížeče, tohle pro mě byl kousek.. fakt na prd. Když jsem to udělal, celý se mi to pos**lo a bylo to ještě pomalejší.

Momentálně nestahuju, protože mam hodně nataháno 1tb obsahu, který jsem ještě nezkoukl.

Té rychlosti dosáhneš úplně bez problému až znova začnu stahovat tak ti postnu screenshot mé plochy, kde vidiš Network meter - rychlost, kterou stahuju.

• internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefón Basic

Sdílet toto téma

- Jasne ze ti negarantujou rychlost internetu :roll: Ale garantujou ti rychlost objednany sluzby.

- kolik ti to sosa..tim nemyslim nejaky megabity z pochybnych meraku. Skus nejakej ftp a napis na kolika se ti to drzi MB. Tohle me hlavne zajima.

- Taky me zajima, jestli ste nejak tunily config prohlizece (max connections apod), mazaly prebytecny protokoly v nastaveni site, nejakej Fiber power optimizer atd. :?:

- jakej je rozdíl mezi rychlostí internetu a rychlostí služby, když řešíš rychlost služby internetu? :lol:

- jak sem už jednou psal, sosá to 125/11 Mb/s, tj. 15,5/1,4 MB/s, měřeno stahováním a odesíláním u ftp.upc.cz, kde i teď měřim rychlost jinýho poskytovatele...

- žádný configy, žádný tuningy, žádný protokoly, jenom čistej aktualizovanej systém bez nějakejch nesmyslů a pokusů...

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

- jakej je rozdíl mezi rychlostí internetu a rychlostí služby, když řešíš rychlost služby internetu?

vubec ti nerozumim co motas...rekneme ze operator XY tvyho ADSL pripojeni ti negarantuje zadnou minimalni rychlost sluzby. Takze ti tpo pojede klidne 0,01Mb celej mesic a jsou v suchu. Upc ti u 120Mb garantuje ze pod 80Mb ti rychlost pripojeni neklesne temer po celej mesic. Ze ti to ze serveru prasopes.com stahuje 1kb uz neni jejich vina.

Sdílet toto téma

mam hodně nataháno 1tb obsahu, který jsem ještě nezkoukl

z tebe musej mit v UPC asi radost :) Ja sem 120 poridil hlavne pro to, ze je o 100,- drazsi nez 60Mb a ve spicce je na moji lajne pripojeno 1xPC, 1x PS3 a 6x notebook. A kdyz se mezi ne delila ta 25tka, tak to nebylo zadny terno.

Axago by meli bejt kvalitni sitovky co sem tak pogooglil testy. Ja ji mam do novyho compu vyhlidnutou taky, ale ne USB http://www.alza.cz/axago-pcee-gr-d283778.htm

Uz kvuli ty velikosti ji chci.

Sdílet toto téma

- rekneme ze operator XY tvyho ADSL pripojeni ti negarantuje zadnou minimalni rychlost sluzby. Takze ti tpo pojede klidne 0,01Mb celej mesic a jsou v suchu.

- Upc ti u 120Mb garantuje ze pod 80Mb ti rychlost pripojeni neklesne temer po celej mesic.

- Ze ti to ze serveru prasopes.com stahuje 1kb uz neni jejich vina.

- tohle přece neni žádný adsl, tady vůbec na nějaký vzdálenosti nezáleží :idea:

- jak může někdo něco takovýho někomu garantovat, když budeš sosat např. ze zmiňovanýho serveru prasopes.com?

- jejich vina to neni, tak jak můžeš tvrdit, že ti budou garantovat nějakejch X Mb/s rychlosti, když to tak třeba v životě jet nemůže? :lol:

ty něco napíšeš a následně to hned popřeš, viz druhej nesmyslnej a třetí správnej bod :lol:

a k tomu dodržování rychlosti - je pár technologií a situací, kdy k dodržování rychlosti docházet nemusí nebo nemůže:

1) xdsl - záleží na vzdálenosti od ústředny a nedá se žádnym způsobem vyjádřit přesná rychlost... v jedný ulici může bejt 10 Mb/s a hned o ulici dál klidně 8 Mb/s, navíc ta kvalita rozvodů je snad nejhorší možná a je to bez záruky úplně celý :lol:

2) wifi a různý další bezdráty - pokud je to veřejná wifi síť, záleží nejen na aktuálním a/nebo lokálním zarušení, ale i na povětrnostních podmínkách, viditelnosti mezi vysílačem a přijímačem atd., taky nemůže bejt rychlost nikdy přesná s výjimkou hodně dobře situovanejch míst a příznivýho počasí...

3) sítě jako centrio, netbox, a1m atd a jejich 100Mb/s tarif - jejich přípojky do bytu pracujou v režimu 100 Mb/s a ke standardní rychlosti uživatele se z těch 100 Mb/s ukrajuje ještě pár Mb/s na nějakou tu režii kolem (různý protokoly, síťový vrstvy a kdesi cosi), tady je maximální rychlost 90 - 95 Mb/s... u tarifů do 90 Mb/s je rychlost vždycky odpovídající...

a teď mi řekni, kde tady vidíš upc a z jakýho důvodu by nemělo dodávat 120 Mb/s, když to de po kabelu a maximální možnosti modemů sou kolem 200 - 300 Mb/s podle typu... a neberu v potaz různý výjimečný stavy - výpadek, přetížená lokalita atd, takový problémy se řešej...

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

mam hodně nataháno 1tb obsahu, který jsem ještě nezkoukl

z tebe musej mit v UPC asi radost :)

Axago by meli bejt kvalitni sitovky co sem tak pogooglil testy. Ja ji mam do novyho compu vyhlidnutou taky, ale ne USB http://www.alza.cz/axago-pcee-gr-d283778.htm

Radost ať třeba mají je to šumák, není to omezené a hlavně jsem natahal ten obsah kvůli tomu, že jsem měl premium na týden, za to jsem mohl natahat i více, ale kapacita nestačila. Ohledně toho já třeba stáhnu kamarádovi film, apod. Takže tak.

Já jsem postoval síťovku do PCIE slotu, která má hodně daleko do USB. Už i teď mam problém nacpat do notebooku 6USB, když laptop má jen 2 :D

Slambe on myslí podle mě nějakou agregaci jak při ADSL nebo Wifi, že odpoledne to kolísá, nestabilní a večer to jede svižně nebo se pletu?

• internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefón Basic

Sdílet toto téma

je to možný, když jako příklad uvádí adsl, já nevim... :?

chápu, že mít adsl, to zanechá doživotní šrámy na duši, stejně jako u pamětníků dial-up, ale tohle je prostě něco jinýho, za chvíli tady začnu aktivně nabízet překladač google :cry: nebo jestli se vyjadřuju tak špatně já... :(

každopádně teď nemá smysl ten problém řešit, když jede na systému z roku 2001, navíc rok nepřeinstalovanym :|

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Co je na tom k nepochopeni? Ty mas zvlastni skolu, nebo jenom nerozumis cesky? Co furt motas dohromady rychlost serveru s rychlosti kterou jses pripojenej svym providerem? Co to ma co spolecnyho? Kdyz jsem mel jeste ADSL od Telekomu, tak mi nikdo zadnou rychlost, nebo chces li - kvalitu sluzby, negarantoval. A podle toho to taky vypadalo. Misto 512kb to litalo mezi 50-200 a to celej mesic. Nehlede na 20% ztratovost paketu. A na stiznosti nereagovali, pac ti nic vlastne v obchodnich podminkach nezarucovali. Jenom to, ze budes pripojenej jakousi rychlosti, ktera muze dosahovat az onech objednanych 512kb. U UPC je jistota, ze rychlost linky se bude pohybovat aspon nad polovic objednany. Ano, server prasopes.com je zrovna pretizenej a taha to z nej 2kB, ale ty mas furt volnou svou min.66% kapacitu linky, pac ti ji UPC garantuje.

Upraveno uživatelem Návštěvník

Sdílet toto téma

U UPC je jistota, ze rychlost linky se bude pohybovat aspon nad polovic objednany.

a to ti dává smysl? objednat si 120 Mb/s a mít třeba 70 :lol: (ne na xdsl, ne na bezdrátu, ne na síti s omezením přenosu na 100 Mb/s)

abych to zkrátil a shrnul... dej si do pořádku počítač a pak řikej, že ti upc nejede 120 8)

tim nechci vylučovat možnost, že je ve tvý lokalitě technická závada, i to se může stát, ale když to tak čtu, mám jinej dojem... :oops:

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Dneska uz tuhle specifikaci, na strankach UPC nenajdete, ale vpodstate to plati stale (pro FP 120 Mb):

UPC zajišťuje, že služba přístupu k síti internet (od modemu do CMTS) je dostupná po 98% zúčtovacího období rychlostí downstream (směrem k uživateli) 79 200kbps. Vzhledem k povaze Internetu není UPC schopno garantovat specifické parametry přístupu ke všem objektům v síti Internet. Poskytování internetových služeb třetími stranami, přístup k webovým stránkám apod. je závislý na spojení obou koncových bodů (uživatel-server) napříč sítí a je tedy mimo kontrolu společnosti UPC. Ačkoliv UPC vyvíjí maximální snahu, aby mohlo poskytnout svým uživatelům nejvyšší možné rychlosti ve své síti, je i toto ovlivněno sdílenou kapacitou v síti.

V nepříliš častých případech potřeby provedení naplánovaného servisu, či údržby vlastní sítě může ze strany UPC dojít k omezení poskytování služby. Tato omezení se nezapočítávají do doby dle předchozího odstavce."

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Měl jsem rok 100Mbit a teď přes půl roku 120mbit a rychlosti (Teplice) se pohybovaly (10,9MB/s u 100) a 13,9 u 120Mbitu. Pokud se stahuje z více vláken (jako například u té bety diabla) není s rychlostí problém nikdy.

Sdílet toto téma

tim nechci vylučovat možnost, že je ve tvý lokalitě technická závada, i to se může stát, ale když to tak čtu, mám jinej dojem... :oops:

Proto jsem zalozil tohle vlakno. Aby sem Plzenaci psali vlastni skusenosti. Bohuzel jsem asi jedinej..

Sdílet toto téma

...UPC zajišťuje, že služba přístupu k síti internet (od modemu do CMTS) je dostupná ,,,

Problém vidím také v tom, že u UPC neexistuje geografický přehled rozmístění CMTS, takže ani informovaný zákazník si nemůže utvořit přehled o svém připojení a možných problémech na aktuálně vytvořené trase spojení. V ranných dobách tohoto fóra (Karneval) existoval (díky nadšencům z tohoto fóra, ne díky Karnevalu) plán sítě (tehdy spíše televizní). Také byl na netu dostupný velmi pěkně graficky provedený interaktivní plán části sítě tuším Chello.

Já osobně pouze tuším, že nejbližší CMTS (podobně jako HS pro tv) se asi nachází v Meziboří. Při srovnání s dostupným plánem sítě Sloan Park pak můžu dedukovat..., bohužel pouze dedukovat. Jenom bych připomněl, že poté, co UPC na jaře minulého roku pohltilo síť SloanPark, se velmi podstatně zlepšila zahraniční konektivita, na což už mnozí pozapomněli.

Při posuzování rychlosti připojení je třeba mít na paměti tyto skutečnosti a fakt ze spojení se z dané CMTS k cílovému serveru nastavuje vždy víceméně náhodně podle okamžitého vytížení jednotlivých uzlů sítě. Například při měření rychlosti pomocí SpeedTest.net se v mém případě obvykle nastaví server v Praze, občas server v Plzni, někdy i server v Brně. Párkrát se dokonce nastavil jako primární i server v SRN blízko za hranicemi (tedy i blízko předpokládané lokality mé CMTS). Podobně náhodně se nastavuje i spojení se vzdálenými servery.

Takže, některé žádosti o pomoc při řešení problému s nízkou rychlostí, aniž by tazatel uvedl svou lokalitu, způsob měření, který server atd... svědčí pouze o tom, že tazatel netuší... (proto se tedy dotazuje), ale tahat z něho rozumy jak z chlupaté deky?

Spousta dotazů svědčí o tom, že jsou tazatelé líní nebo neschopní vyhledávat informace a číst alespoň názvy jednotlivých vláken, například spojení přes WiFi,..., dotazy stále stejné, odpověď stále tatáž

Jo a omlouvám se, do vlákna o spojení ze z Plzně to asi nepatří

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCisco EPC 3212, 3x CAM

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku