Jump to content

Recommended Posts

A víte někdo důvod? Protože každej blbej modem za pár korun s kterým jsem se kdy setkal zvládal připojit zařízení s různými rychlostmi naprosto v pohodě aniž by zpomaloval ty ostatní...

Nějaké řešení, kromě výměny wifi za rychlejší, existuje? Máme doma 3 ntb, 2x s n a 1x s g.

Pokud router v danou chvily komunikuje s nejakym zarizenim na pomalejsim standartu G, tak nemuze v te chvily s ostatnimi komunikovat v Nku, ale pouze take v Gecku, to se tyka obecne vsech routeru.

Reseni je prikoupit si USB wifi adapter s Nkem.

• Internet 150
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox
  • Brno
A víte někdo důvod? Protože každej blbej modem za pár korun s kterým jsem se kdy setkal zvládal připojit zařízení s různými rychlostmi naprosto v pohodě aniž by zpomaloval ty ostatní...

Nějaké řešení, kromě výměny wifi za rychlejší, existuje? Máme doma 3 ntb, 2x s n a 1x s g.

Řešením je TDMA/AirMax, takže místo WiFi routeru dát router normální a za něho WiFi AP s uvedenou technologií. Ovšem v domácích podmínkách bych to asi vůbec neřešil, navíc i N-ková rychlost pořád silně kulhá za propojení kabelem, který je zdaleka nejlepší a nejspolehlivější.

Dovedu si to představit naprosto v pohodě - hlavně v momentě, kdy jsou NB někde trvale umístěny a obvykle k nim stejně vede napájecí kabel, USB k tiskárně apod.

Buď nemáš děti nebo představivost...

Napájecí kabely jsou poněkud slabší a ohebnější a daj se na čas odpojit, ani manželce ani mému tří letému synovi nevysvětlíš, že musej tahat krom napájecího ještě síťovej kabel.

Obzvlášť když s tím oba pendlují sem a tam. Tiskárnu apod. neřešim, na to máme stolní PC v jiném pokoji.

Děti už mám pravda poněkud odrostlejší, ale nikdy nebyl problém ani v době, kdy jim bylo tolik co uvádíš. Pokud jde ještě o tu rychlost, tak si teď uvědomuju, že jsem měl doma párkrát připojenej netbook s 802.11n (aktualizace všeho možnýho) a souběžně i mobil s 802.11g (kvůli VoIP) a ten netbook vykazoval rychlost stále stejnou (down kolem 40Mbps v průměru). Možná se s tím TP-Link TL-WR1043ND někam vypořádával sám o sobě :-)