Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
    • David - UPC

Výpadek služby zpětného zhlédnutí   26.11.2017

Vážení zákazníci, aktuálně registrujeme výpadek služby zpětného zhlédnutí na všech platformách. Omlouvám se za nepříjemné komplikace. David - UPC 
adamwilliam

Lze nahradit Wi-fi modem CISCO EPC2425???

Recommended Posts

Obávám se, že to není možné.

UPC vzdáleně tento modem monitoruje a konfiguruje.

Zjednodušeně pošle konfiguraci, aby modem stahoval a posílal rychlostí podle objednané služby.

Velmi bych se divil, kdyby UPC dovolilo zapojit do jejich sítě vlastní zařízení.

Naopak výstup z modemu je rozhraním, které je už vaše. :)

U zakoupených modemů od UPC to pochopitelně akceptuje.

Dá se zakoupit např. Modem SA EPC 3208 ED 3.0 za 1299,- viz UPC Cenik_internet.PDF.

Navíc tebou uvedený modem je klasický ADSL modem, nikoli kabelový modem.

Tedy není ho jak k UPC připojit. Pomíjím to, že bys ho připojil místo telefonu za modem od UPC. :D:lol:

Ještě jednodušeji řečené, vstupem do tohoto modemu je RJ11, tedy normální telefonní linka. UPC ti přivede do zásuvky koax.

Sdílet toto téma

Nehazej to na mě. :)

Já ho nedoporučil, ale uvedl jako příklad. On je totiž asi jediný k prodeji.

To se podívej sám, jestli ho chceš kupovat nebo platit 49,- měsíčně.

Třeba chceš ten včetně WiFi. :)

Sdílet toto téma

mám modem od UPC, ze kterého mi jde kabel do routeru, abych měl dvě IP adresy, takže mám 2 kabely k notebooku, ale rád bych měl spíše wi-fi síť, abych se na tablet nepřipojoval kabelem, to ani nejde :( tak teď nevím, jaké mám možnosti...

Sdílet toto téma

Moznosti mas dve, budto si od UPC pronajmout modem s wifi (vymeni ti ho za ten stavajici co mas nyni),

nebo si koupit vlastni router s wifi a pripojit ho ke kabelovemu modemu.

A ten ADSL modem Edimax, nelze u UPC pouzit, protoze nema WAN vstup, ale pouze telefonni konektor RJ11.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

ADSL je uplne jina technologie nez pouziva UPC, ADSL signal chodi po telefonni lince(2 draty) a UPC posila signal pres koax. Kazdy poskytovatel ma svoje modemy, ktere jsou vyzkousene a funkcni.Takze ti ADSL router nebude fungovat za modemem od UPC.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízeníHD DVR Mediabox

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Modem dodávaný společností UPC nelze nahradit zmiňovaným odkazem http://www.alza.cz/edimax-ar-7167wnb-d258250.htm

Důvod? Pokud si přečtete, tak modem Edimax AR-7167 je ADSL modem. UPC využívá kabelové rozvody nikoliv telefonní linku. ADSL modemy se používají u společností jako je O2. Zde se připojuje ethernetovou telefonní linkou na zmiňovaný ADSL modem a lze dosáhnout max. rychlosti 16Mb/s a to záleží na oblasti, ve které se nacházíte? Kabelový modem UPC už v názvu napovídá, že je pro příjem kabelového signálu, jinak řečeno připojení koaxiálního kabelu na přípojku UPC. Jaký je rozdíl mezi ethernetovou přípojkou a koaxiální nebudu vysvětlovat, k tomu slouží google vyhledávač. Ethernetová přípojka se používá taky u společností, které používají optiku, příkladem je INTERNEXT, avšak u optiky se nevyužívá DASL modemu nýbrž WIFI směrovače, taky jinak řečeno routeru. Tedy souhrně: NELZE nahradit, ale nyní má klient možnost zařízení zakoupit. Mnozí si říkají, co když odejdu od UPC, bude mi k něčemu? Odpověď? v podstatě bude. Má ethernetovou přípojku a telefonní přípojku. Můžete jej tak využít u již zmiňované firmy O2. Která se právě připojuje na telefonní přípojku nebo z něj můžete vytvořit domácí síť.

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku