Jump to content
tomus

Z ČT HD bude ČT 1 HD

Recommended Posts

Konec přepínání na ČT HD, od 1. března bude jen samostatná ČT 1 HD

Česká televize bude ve vysokém rozlišení obrazu šířit už jen výhradně svůj první program. Od 1. března se současný kanál ČT HD, na kterém se střídaly pořady programů ČT 1, ČT 2 a ČT 4, změní na ČT 1 HD a stanice nabídne shodný program s klasickou Jedničkou. "Úprava znamená pro diváky především zpřehlednění. Z ČT HD se tak prakticky stane ČT 1 HD," sdělila mluvčí ČT Michaela Fričová.

Vice na: http://www.digizone.cz/aktuality/konec- ... n-ct-1-hd/

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Ubee EVM3236, HD Mediabox
  • Brno

Sláva, konečně bude jasno, co uvidíme a zmizí to hloupé přepínání v průběhu vysílání jednoho pořadu.

UPC Power 60 + Komfort, LED TV Samsung UE40D6530 + CI modul

• Internet 200
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha

Guest

No to je tedy "paráda" a co takhle sportovní přenosy, které byli vysílány v HD ???? Proboha vždyť je to krok zpátky, že mě top ale va naší "banánové " republice nepřekvapuje....

Guest

Prepinani je jen drobnost mnohem blbejsi je to, co tu padlo, ze uz nebudou prenosy ct4ky v HD :(

To je velmi relativní.

Mě rozhodně Sport v HD nechybí. Možná mému tělu chybí sport jako takový, ale to s HD nemá nic společného. :)

Spíš to beru jako krok k tomu, že časem se dožijeme i ČT2 a ČT3 v HD. Samozřejmě pro Sportu chtivé i ČT4 HD. :D

• Internet 30
  • -
  • -
  • bylo vyplněno
  • bylo vyplněno

No, tak koukat se ve vysokém rozlišení na chemika Kalouska, jak nám vysvětluje něco o ekonomii, a nebo ve vysokém rozlišní sledovat, jak z vrchu na nás výhružně kyne ukázováčkem jeho Veličenstvo president a kárá nás, že neumíme vůbec nic .............. já tedy nevím......... :D

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • HD DVR Mediabox
  • Jirkov

Tak snad aspon jedna dobra zprava: ČT uvažuje o HD vysílání olympiády na ČT4

Česká televize (ČT) uvažuje o vysílání přenosů z letních olympijských her ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Před Radou České televize to uvedl šéf veřejnoprávního média.

"Uvažujeme i o tom, zda budeme vysílat v HD rozlišení i letní olympiádu v Londýně na kanálu ČT4 sport," řekl na zasedání Rady České televize generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Vice na: http://www.parabola.cz/zpravicky/16278/ ... dy-na-ct4/

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Ubee EVM3236, HD Mediabox
  • Brno

To je velmi relativní.

Mě rozhodně Sport v HD nechybí. Možná mému tělu chybí sport jako takový, ale to s HD nemá nic společného. :)

Spíš to beru jako krok k tomu, že časem se dožijeme i ČT2 a ČT3 v HD. Samozřejmě pro Sportu chtivé i ČT4 HD. :D

Jaku: Přesně tak, souhlasím! A mimochodem, Česká tv připravuje jiné "HD přepínadlo", sport bude :)

no budte radi - aspon budete mit vice serialu a debat v hd - na nejaky sport v tv se vyprdnete - je to k nicemu - kdo chce sportovat at jde a necumi na nejakou tv doma z postele - sport do tv nepatri

Parádní argument :D ,já budu taky takhle argumentovat-kdo chce čumět na debaty a seriály z postele,tak at se na to vysere a jde debatovat nebo hrát do seriálu :D:D:D

... na ČT HD dávali aj rôzne dokumenty z ČT 2.

Ty mě taky budou chybět, ale systém přepínání na jednom HD kanále mi prostě vadil.

Doufám, že čašem bude mít ČT více HD kanálů, a protože nejsem zas tak velký sobec ( ;) ), tak snad se časem dostane nejen na Olympiády a různá MS, ale i na ostatní sport.

BTW: Když jsem náhodou přepnul na jeden "sportovní" kanál, tak šipky nebo kulečník, omlouvám se za nesprávný název, protože netušímm jestli to nebyl náhodou karambol, pool nebo něco úplně jiného, jsem dokázal sledovat a v HD to byla fakt paráda.

• Internet 30
  • -
  • -
  • bylo vyplněno
  • bylo vyplněno

Tak jsem napsal do ČT. Odpověděli mi poměrně rychle. Fór je v tom, že snad nečetli můj mail, protože jejich odpovědí je odkaz na tiskovou zprávu o zřízení ČT1 HD, na kterou jsem se v dotazu sám odkazoval. :lol:

Myslím, že je to pěkná ilustrace, jak si Česká televize vykládá ohlasy diváků. Nečtou, nepřemýšlí, zvolí nejjednoduší řešení. Ano, přepínání je nepříjemné, ale ne kvůli tomu, abych si uložil kanál na předvolbu ČT1. Vadí přepnutí během konkrétního pořadu...

Takhle to vyřešili prvním, poměrně hloupým způsobem. To je, jako by u auta problém s prokluzováním spojky vyřešili zablokováním rychlostní skříně a jezdilo by se jenom na jedničku.

Napsal jsem jim znovu, aby si to pozorně přečetli a zkusili opravdu odpovědět na konkrétní dotaz a aby jen nekopírovali univerzální odpověď.

P.S: Netušíte někdo, jestli je pro ČT dražší samotný přenos vyššího datového objemu při HD přenosech? (Nemluvím o náročnější technice na stadionu, ale tu přece už mají, ne?) To by totiž ta redukce sportovních přenosů najednou začala dávat smysl, protože touto změnou se např. během playoff extraligy ušetří kus peněz. Později spustí třeba druhý HD kanál, ale něco ušetříno už bude a co je doma, to se počítá ;)

• Internet 300
  • Telefon 30 minut
  • TV Komfort
  • Kaon 700
  • Praha 8

Guest

Moje korespondence s ČT:

Dobrý den

Kterou chytrou hlavu napadlo dát k dispozici HD kanál výlučně programu ČT1. Když to nejlepší co se v HD rozlišení vysílá jsou právě dokumenty a sport. A na podzim jste slibovali, že HD přepínací program zůstane zachován. To teď všechny dokumenty na ČT2 a sport na ČT4 budete vysílat v SD rozlišení? - fotbal, olympiádu atd...? To je ovšem velký krok zpět.

A pak se nedivte, že ČT ubývají diváci.

Vážený pane

děkujeme za Váš zájem o vysílání České televize.

Mrzí nás, že nejste spokojen se změnami ve vysílání programu ČTHD. Co se týče olympiády v Londýně, situace a možnosti odvysílání v HD teprve řešíme. Není tedy vyloučené, že v době takovýchto významných akcí sportovní přenosy na ČTHD zařadíme.

Jménem mým i mých kolegů Vám přeji hezké chvíle ve společnosti České televize.

Jinými slovy:

Čekejte druhý HD kanál tak na podzim. Pokud by těch stížností ovšem příšlo více, začneme uvažovat i o létě a do té doby musíte doufat, že budeme natolik velkorysý a olympiádu nabídneme "exkluzivně" na ČT1 HD, jelikož ta akce je fakt cool. O to, že nám za to platíte, a přijdete o dokumenty a sport, si nedělejte starosti... však my to nějak vyřešíme. :lol:

Jo... žije se tu skvěle. A teď ten o tom, jak UPC rozšíří nabídku :lol:

Zlatej Kabel Plus...

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Kaon
  • Hlavní město

Obávám se, že to nebude vtip, to bude pohádka... O smolíčkovi :(

edit 27.2.2012 18:20:

Teď dorazila odpověď č.2 - cituji:

"Vážený pane ...,

v současné době je vysílání HD v ČT v řešení a bližší informace o tom zatím nemáme.

Jakmile se situace vyřeší jistě o tom vydáme tiskovou správu.

S pozdravem ..."

Opravdu, včetně toho "s" na začátku slova "správa" . Teď už jsem klidnej, teď to do sebe všechno zapadá :lol:

• Internet 300
  • Telefon 30 minut
  • TV Komfort
  • Kaon 700
  • Praha 8

Guest

Od 1.3.2012 bude namísto ČT HD jen ČT1 HD. Znamená to že veškerý sport, fotbal Liga mistrů i případné MS v hokeji atd., bude už jen v rozlišení SD? To je zrada! Většinou má HD rozlišení význam právě u nejnovějších programů, kde tato technika je přímo strůjcem kvality. Přímé (sportovní) přenosy jsou přímo ideální příležiostí tuto technologii využít!! Nechápu tedy co může nabídnout ČT1? Staré filmy těžkopádně překopané do moderních měřítek, či několik "amatérských" reportáží natočených HD kamerou (ČT1)? Nikoli kvalitu HD-měřítek. Právě sport v přímém přenosu (ČT4) nebo velkolepé přírodopisné dokumenty prováděné moderní technikou (většinou ČT2) tam jsou nepochybně zřetelně pozorovatelné HLAVNÍ ATRIBUTY OBRAZU V ROZLIŠENÍ HD. Pokud tuto skutečnost ČT opouští nechápu přínos kanálu HD. Prostě pokud si mám vybrat poslouchat ze špičkové stereo aparatury letitou nahrávku Vlasty Buriana nebo živý přenos Vídeňských filharmoniků zkuste tipnout co má smysl.

Obávám se, že to nebude vtip, to bude pohádka... O smolíčkovi :(

edit 27.2.2012 18:20:

Teď dorazila odpověď č.2 - cituji:

"Vážený pane ...,

v současné době je vysílání HD v ČT v řešení a bližší informace o tom zatím nemáme.

Jakmile se situace vyřeší jistě o tom vydáme tiskovou správu.

S pozdravem ..."

Opravdu, včetně toho "s" na začátku slova "správa" . Teď už jsem klidnej, teď to do sebe všechno zapadá :lol:

Takže to vyzerá, že kvôli negatívnej odpovedi celú situáciu ešte prehodnocujú.

PS: Ja "s" v slove "správa" píšem vždy :D