Jump to content

Optická síť

Recommended Posts

Mám dotaz :)

Někdy na jaře by k nám do baráku mělo UPC dělat kabelovou přípojku. Nevíte jakou technologii UPC používá? Tím myslím jestli je ta přípojka v optice nebo koax. Je to v Praze Nuslích, kousek od Arkád. V případě, že by tam tahali optiku, myslíte, že by mohli být i rozvody v domě v optice? Popřípadě by mě zajímalo kde bych tyto informace mohl získat?

Dík za odpověď, ale moc jste mě nepotěšil. Jestli jsem to dobře pochopil, tak optiku v domě UPC nepodporuje. Nemáme žádné rozvody a tak jsem si myslel, že když se budou dělat nové, tak bychom si připravili optiku. Koax obecně nemám rád - mám s ním špatné zkušenosti.

To: Slamb To máš pravdu, ale jiné společnosti nemaj tak příznivé ceny a stabilní net :( alespoň ty které jsou v dosahu. Také máš pravdu, že jsou trožku dražší, ale když udělam rozvody 6tkovým UTP kabelem, tak moc neušetřim. Dnes už je to cca. cenově na stejné úrovni.

To: tomus Bohužel i s koaxem, který měl čtyřnásobné stínění jsem získal špatnou zkušenost - byl to vnitřní rozvod v chráničce - mimo venkovní vlivy a přibližně dva roky po instalaci začal ztrácet na kvalitě signálu. Nakonec mě nezbylo nic jiného než jej vytáhnout ven a podívat se pod bužírku a ejhel, tak krásně vyoxidované stínění jsem ještě neviděl. Proto bych raději tu optiku - tu pokud ji nezmrvim při montáži a nebo v budoucnu někde někdo nesekne tak tam bude navěky. Tak asi proto.

Nic naplat, jestli budu chtít UPC tak mě stejně nezbyde než koupit ten koax :( Mimo to oni ty kvalitní tři krát a více krát stíněné koaxy také nejsou zrovinka levné. Každopádně dík za vaše odpovědi.

nejlevnější kabel je paradoxně ten optickej, utp stojí malinko víc a nejdražší bude ten koaxiální... nevim, proč upc v nově připojenejch domech nepoužívá něco lepšího, sou sami proti sobě, stejně se to bude muset dřív nebo pozdějc vyměnit, praktičtější je víst z optickýho switche utp kabel než koaxiál...

• -
  • -
  • -
  • -
  • -

upc je především poskytovatel internetu a televize :lol: a určitě by bylo rádo i dominantním poskytovatelem telefonu, proto se taky snaží cpát k instalaci jedný služby telefon, aby se ty čísla trochu vylepšily :)

šířit dvb-c po utp by asi byl problém, ale iptv to jistí :)

• -
  • -
  • -
  • -
  • -