Jump to content

CI rozhraní a CA moduly

Recommended Posts

Já bych si tipnul, že UPC ruší prodej karet a CA modulů hlavně z finančních důvodů.

Protože na pronájmu se prostě více vydělává.

Beru to jako sprosťárnu podobnou té, když UPC zavedlo pronájem zařízení, které uživatelé měli už mnoho let. A najednou museli začít platit měsíčně nějaké poplatky za pronájmy - jak modemů, tak i set top boxů.

Prostě se snaží peníze vytřískat z lidí, kde se jen dá. To je holt byznys v současné podobě.

PS : Omylem jsem tento příspěvek napsal i do jiné diskuze.

• Internet 50
  • -
  • TV Start
  • TC7200 (bridge mode), Mikrotik RB962UiGS
  • Litoměřice

Je to běžný způsob zajištění zisků firmy. Čím víc se klienti chovají uvážlivě a nerozhazují zbytečně, musí se hledat nové způsoby na zvyšování tržeb.

• -
  • -
  • TV Komfort
  • Modem Technicolor, HD Mediabox, CA modul
  • Teplice

UPC chce výhledově zavádět boxy k horizon tv (viz odkaz z UPC.NL). Mám info z UPC, že prodej byl ukončen z toho důvodu, že brzy bude startovat plnohodnotný horizon tv a pomocí CA modulu nelze využít všechny vymoženosti nové služby. Holanďani ale CA modul mohou využívat, tak to snad pojede paralelně.

http://www.upc.nl/pdf/upc-horizon-installatiehandleiding-horizon-extra-mediabox.pdf

Škoda, že nikdo nevysvětlil věrohodně "proč".

A to "poskytování" zahrnuje i pronájem? Nebo pronájem bude dále fungovat? Ty informace ze strany UPC jsou nesrozumitelné, resp. nejednoznačné.

Vem to z ekonomického hlediska :) co s tisíci moduly, které se ještě nezaplatili? :) Pronájem zatím nekončí, ale zítra může klidně být všechno jinak. Záleží na UPC.

• 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • Compal, HZN USB
  • Brüx
UPC chce výhledově zavádět boxy k horizon tv (viz odkaz z UPC.NL). Mám info z UPC, že prodej byl ukončen z toho důvodu, že brzy bude startovat plnohodnotný horizon tv a pomocí CA modulu nelze využít všechny vymoženosti nové služby. Holanďani ale CA modul mohou využívat, tak to snad pojede paralelně.

http://www.upc.nl/pdf/upc-horizon-installatiehandleiding-horizon-extra-mediabox.pdf

Slysel jsem to stejne, takze to asi bude pravda.

• 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox, CA modul
  • Brno
Děkuji za odpověď. v tom případě bych tedy rád koupil od někoho Ca modul s kartou, ale nevim, jestli zrovna tady je na to nejlepší prostor. Kde bych se měl podívat? Aukro, annonce? Bazos?

Napiš mi - domluvíme se.

• 150 Mb/s
  • 4 GB
  • Start
  • Technicolor
  • Krupka 1

Tak to nezní vůbec dobře já mám svoje moduly a nabídku Komplet ale pokud upc nebude prodávat/pronajímat moduly tak to určitě zruším - mám Loewe a nějaký STB pro horizont mě nezajímá....

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul
  • proč?

jednodušší je koupit CA modul i s kartou a pouze to na infolince přehlásit z jedné smlouvy na druhou, samozřejmě to znamená součinnost původního majitele

• 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Technicolor bridge, 4x CA modul
  • Praha