Jump to content
Retiree

CI rozhraní a CA moduly

Recommended Posts

To že ho neprodávají má třeba nějaké opodstatnění které tu třeba netušíme jaké je, ale je to prostě jejich rozhodnutí.

Ono odkoupit nemusí být výhra, třeba se změní technologie či něco jiného a koupený CA modu vám bude na nic.

Opodstatnění je snad jasné - TV s CA modulem neumí využít služby Horizon, takže marketingově rozhodli, že moduly budou silně znevýhodňovat. Aby snad náhodou klienti nepřišli na to, že jim Horizon nechybí, a ve druhé fázi, že to samé najdou i u konkurence a levněji.

(Místo toho aby ten webový horizon předělali do html5, který se v moderních televizorech prohlížet dá...)

Jelikož se CONAX technologie používá ve všech STB v síti, akorát že funkčnost modulu je součástí STB, tak bych to na brzký konec neviděl. Tisíc Kč taky není taková pálka, aby přechod na jinou technologii vadil, vzhledem k "návratnosti" dle ceny pronájmu.

• lokalitaPraha
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníCisco EPC3212, Kaon SA700

Opodstatnění je snad jasné - TV s CA modulem neumí využít služby Horizon, takže marketingově rozhodli, že moduly budou silně znevýhodňovat. Aby snad náhodou klienti nepřišli na to, že jim Horizon nechybí, a ve druhé fázi, že to samé najdou i u konkurence a levněji.

(Místo toho aby ten webový horizon předělali do html5, který se v moderních televizorech prohlížet dá...)

V tom případě by se asi ani nepronajímal kdyby to bylo jen kvůli tomuto. A bohužel lidem nechybí to na co si nezvyknou. Neříkám že horizon je něco extra super ale pokut to lidi nezkusí nevědí o "přichází" navíc Horizon do budoucna má plno dalších možností na které se počítám brzo můžete těšit.

A ktomu proč UPC nepředělá do HTML5 se můžeš postavit i obráceně, zkus napsat na nějakého výrobce TV proč jejich moderní TV nepodporují Microsoft Silverlight ?

• lokalitaPraha
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníCisko 3208,2x CA Modul, 1x DAWN,2x USB

Já si ho přečetl pořádně a reagoval jsem na to, že se dá modul údajně koupit bezproblémů. Nedá, takže nemo žvanil, dál není co řešit. A podoba s tebou je nápadně podobná, takže jsem se akorát zeptal, jestli nejseš náhodou dva :D

Já teda v tom co "nemo" napsal rozpor nevidím.

Pro úplnost doplním takový malý exkurz do historie CA modulů UPC:

Jak jsem psal o kousek výše a většina uživatelů tady na fóru to ví, společnost LICA byla technologickým partnerem (dodavatelem technologií, vč. modulů) pro společnost UPC.

V letech 2008/2009 bylo možné získat CA modul pro kabelovou UPC pouze a jedině od společnosti LICA z eshopu dvb-c-shop.cz. Tehdy to byly CA moduly "TechniSat TechniCrypt CX CSP". Později, cca. od r. 2010, CA moduly prodávaly obě společnosti současně, ale to už byly CA moduly výrobce SMiT. Ještě později, myslím, že v roce 2014, se společnost UPC rozhodla, že si to přebere jen pod sebe, takže bylo možné CA moduly koupit nebo pronajmout už jen od UPC. V roce 2015 se UPC rozhodla, že zastaví možnost odkupu CA modulů a bude je už jen pronajímat. Současně stáhla ze svého webu propagaci možnosti příjmu pomocí CA modulu a navýšila cenu jeho pronájmu z 50 Kč na 70 Kč.

Jak napsal nemo, úplně stejný modul "SMiT Conax Chipset Pairing CAM CI+", který nyní LICA prodává na svém eshopu klientům jiných poskytovatelů kabelové televize, konkrétně Kabel servis Praha, KTCZ a RIO Media, dříve prodávala i klientům společnosti UPC. Vždy samozřejmě byla součástí dodávky i spárovaná karta daného poskytovatele - proto ta povinnost uvést, ke kterému poskytovateli jako klient patříš. LICA si příslušnost k poskytovateli před vyřízením objednávky ověřovala.

Záleží jen na zákaznících, jestli rozhodnutí UPC neprodávat CA moduly a tlačit své klienty do užívání "cihly" budou respektovat nebo jestli jim to bude vadit natolik, že se vzbouří a třeba i zvolí konkurenčního poskytovatele (mimochodem, už jsem se s tím v praxi setkal).

• lokalitaBrno
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníCA modul

Hmmm... I já mám moduly nakoupené již hodně dlouho, a současná praxe UPC s jejich pouhým pronájmem je otřesná praktika, nemajici nic společného s "kapitalismem", jak tu někdo trapné zmínil.

A ten Yabaka by si měl asi vzit léky, na které asi zapomněl... :-(

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

A ktomu proč UPC nepředělá do HTML5 se můžeš postavit i obráceně, zkus napsat na nějakého výrobce TV proč jejich moderní TV nepodporují Microsoft Silverlight ?

Zkus napsat Microsoftu, proč nedělá Silverlight pro linuxové OS. :) Moonlight není stoprocentní řešení, není už ani vyvíjen, a i Microsoft už Silverlight nepovažuje za perspektivní.

• lokalitaPraha
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníCisco EPC3212, Kaon SA700

Hmmm... I já mám moduly nakoupené již hodně dlouho, a současná praxe UPC s jejich pouhým pronájmem je otřesná praktika, nemajici nic společného s "kapitalismem", jak tu někdo trapné zmínil.

A ten Yabaka by si měl asi vzit léky, na které asi zapomněl... :-(

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

Léky si vezmi sám, abys nezcvoknul z toho, že nějakej privátní subjekt má snahu vydělat. Zřejmě žiješ někde v KLDR, kde je všechno zadarmo a tady ses pomátl na rozumu, když máš platit :D

Guest

opět platí bod 1 - YABAKA musí mít vždycky pravdu.

Dokonce to vypadá, že se nám YABAKA do UPC zamiloval. Proč UPC pořád obhajuje ? Třeba je agent UPC.

To by nám mohl konečně objektivně zjistit to o čem je tady ta celá debata

PROČ NECHCE UPC PRODÁVAT CA MODULY.

Ale žádné dohady a fámy, těch už je tu asi na 3 strany textu.

Guest

Tak oficialniho vyjadreni proc se jiz neprodavaji CA moduly, ale pouze se pronajimaji a to jeste tak trochu skryte se zde urcite nedockame,

temer jistym duvodem tohoto pocinu ale bude, zrizeni sluzeb Horizon a zavedeni dvou novych boxu s videotekou MyPrime,

UPC proste chce aby si zakaznici porizovaly jejich boxy se sluzbami na kterych muzou neco vydelat a ne CA moduly ze kterych nic nemaji.

Resenim by mozna bylo vyvynout aplikaci pro chytre televizory, ktera by zpristupnila za poplatek videoteku My Prime,

jenze typu televizoru a jejich operacnich systemu je tolik, ze by se to UPC asi ani moc nevypolatilo,

mozna by to slo i udelat prostrednictvim funkce HbbTV, ktera by bezela treba na infokanale UPC, coz by bylo urcite schudnejsi reseni.

opět platí bod 1 - YABAKA musí mít vždycky pravdu.

Dokonce to vypadá, že se nám YABAKA do UPC zamiloval. Proč UPC pořád obhajuje ? Třeba je agent UPC.

To by nám mohl konečně objektivně zjistit to o čem je tady ta celá debata

PROČ NECHCE UPC PRODÁVAT CA MODULY.

Ale žádné dohady a fámy, těch už je tu asi na 3 strany textu.

Už té trapárny nechej (stačilo jak ses znemožnil u prodeje těch modulů), prostě UPC není žádná charita (tu si klidně poskytuj sám, třeba pod hlavičkou 99maxprogres :D ), jde jim o prachy jako každýmu podnikatelskýmu subjektu a tak je to správně. A bláboly na téma "proč nechce" apod. jsou úplně mimo, prostě nechce a vymalováno, službu nabízí oni, tak si určují pravidla. Až budeš něco podobnýho poskytovat sám, tak si klidně ty moduly rozdávej jak Bureš koblihy (na počkání zadarmo :D ).

CA modul jsem nedávno řešil, protože pomalost a nestabilitu Kaonu 700 jsem už nebyl schopen tolerovat. Chtěl jsem jej koupit, ale šel jen pronájem za 70 Kč měsíčně. No budiž.

Když jsem jej vrazil do Samsung UExxJU7002 TV, tak naoprosto luxusní zážitek, okamžitě reagující přepínání kanálů, rychlé EPG, prostě paráda. V TV je jako appka i HBO GO (přihlášení přes UPC), Hbb TV a Netflix. Samozřejmě, byl bych rád, aby UPC napsalo aplikaci pro Tizen OS či podporu pro HbbTV, ale absence Horizonu / MyPrime až tak nemrzí, v případě potřeby se dá přes Android telefon a a WiDi (Miracast) mirrorovat do TV. Nepřijdu tak o žádné služby UPC.

Kaon vracím..

Ono by stačilo, aby ta Horizon appka pro Android podporovala Chromecast. HBO Go či Netflix to umí.

A UPC snad už brzo taky:

https://twitter.com/UPCCZ/status/643327721817407488

• lokalitalocalhost
  • internetFiber Business 500
  • televizeBusiness Exclusive
  • telefonBusiness EU
  • zařízeníCompal

Guest
Už té trapárny nechej (stačilo jak ses znemožnil u prodeje těch modulů), prostě UPC není žádná charita (tu si klidně poskytuj sám, třeba pod hlavičkou 99maxprogres :D ), jde jim o prachy jako každýmu podnikatelskýmu subjektu a tak je to správně. A bláboly na téma "proč nechce" apod. jsou úplně mimo, prostě nechce a vymalováno, službu nabízí oni, tak si určují pravidla. Až budeš něco podobnýho poskytovat sám, tak si klidně ty moduly rozdávej jak Bureš koblihy (na počkání zadarmo :D ).

Nechtěl jsen na ty nesmysly už reagovat, ale jediný kdo se tady stále znemožňuje je mistr YABAKA.

Místo aby psal k věci, tak nám ukázal, že umí z IP adresy poznat mého internet providera - SUPER !!! poučil nás, že UPC není charita - SUPER !!! a pak něco nějakejch koblihách od Bureše ? - SUPER !!!!

Já jsem se zato snažil něco bližšího v UPC o CA modulech zjistit.

Podle získaných informací je v UPC velký nedostatek modulů dokonce jednu dobu nebyly vůbec.

je možné pronajmutí CA Modul po nějaké době odkoupit

UPC Česká republika Zdravím . Ten co máte v pronájmu odkoupit nelze. Pokud ale máte o CA Modul velký zájem, šlo by to zařídit. Pošlete mi v případě zájmu do přímé zprávy číslo Vaší smlouvy. Děkuji, David - UPC Facebook tým

• lokalitaMost
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníHD Mediabox, ,CA modul, HD DVR Mediabox

Takže s CA moduly už se začíná kšefovat na černém trhu a zaměstnanci UPC si budou moct přilepšit jejich sháněním. Super, připomíná mi to prohibici!

• lokalitaMladá Boleslav
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízeníModem Compal, HD Mediabox, CA modul

Co to plácáš? Třeba mají někde ještě nějaký nevyužitý kus (třeba pro servisní účely). Kdyby s tím chtěli kšeftovat, určitě to nebudou psát na oficiální stránce ne?

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníCompal

Klídek, já vím, že jsem tam nedal smajlíka, ale je snad jasné, že jde o nadsázku. Jen to ale dokazuje, jak absurdní je současná situace s CA moduly. Lidi by je chtěli, ale UPC jim je neprodá. Zato jim skoro násilím nutí cihly, které téměř nikdo nechce.

• lokalitaMladá Boleslav
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízeníModem Compal, HD Mediabox, CA modul

Trošku k tématu a mimo téma... jejich krabičky navíc jsou opravdu k ničemu, když můžou udělat appku na smart TV... co se týče CA modulu, je to směšné až absurdní... člověk si chce pustit obyčejnou kabelovou televizi... už takhle platí randál a oni by chtěli ještě víc... a blokovat ostatní CA moduly, přijde mi to prostě směšné... už samotné spárování CA modulu/set-o-boxu přimo s dekódovací kartou... jako by to snad bylo k něčemu dobré... to je jako by operátoři prodávali SIM spárované pouze s jejich telefonem (víceméně to tu ještě tak 7 let zpátky bylo) no nic... doufám, že se UPC umoudří a buď bude CA moduly dávat zadarmo k TV tarifu (čemuž nevěřím) a nebo je začne prodávat =/

OT: kdyby snad někdo nějaký měl, vzal bych... =)

OT: Kdyby někdo věděl, jak dostat Horizon (android APP) do android TV (Philips) sem s tím... =)

Co se týče aplikace - Hodně systémů a verzí systémů. Vývoj by se nevyplatil a každý z těch systému mají různé limity a omezení, není možné, aby ta aplikace byla stejná všude.

Nejde ani tak o blokaci jiných modulů, ale o nakoupené licence ke kódování, které jsou vázané na konkrétní zařízení a kupuje se určitě v nějakých balících po více kusech.

Android je open source systém, který má také nepřeberné množství mutací. A nejde jen o verze jádra. Aplikace jako takové jsou mimo jiné dosti háklivé i na rozlišení, pro které je programováno (viz. problémy tabletů atp). Nějaký jednoduchý port asi nepůjde, obzvláště když je android v TV hodně upraven oproti standardním systémům v telefonech.

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníCompal

Nedá se ten Horizon nainstalovat z flešky?

Nebo to nějak ošulit přes KODI.

Edited by Guest
  • lokalitaOstrava-Poruba
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefón Basic
  • zařízeníCompal

Beris: Z flashky se to pokusím nainstalovat, mám tam ES file explorer, tak když mi tam ukáže flashku a povolí instalaci, vyzkouším... a na webu jsem našel pár "návodů", tak něco ozkouším =)

Kodl: Hele jde nasdílet celé dění na obrazovce, ale je to dosti nekvalitní... a ano, umí normálně chromecástit... Ale jako odezva je občas dosti smutná (myslím obecné ovládání TV) ale jinak jsem spokojen =) =)

Kodl: Hele jde nasdílet celé dění na obrazovce, ale je to dosti nekvalitní... a ano, umí normálně chromecástit... Ale jako odezva je občas dosti smutná (myslím obecné ovládání TV) ale jinak jsem spokojen =) =)

No právě proto by to chtělo podporu Chromecastu přímo v aplikaci Horizon Go. To zrcadlení obrazovky zabudované v Androidu je sice hezké, ale na video streaming nevhodné.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníCA modul

Dobry den,

mam TV LG 42LS5600 a CA modul uz skoro 4 roky.

Celou dobu pozoruji ze prepinani kanalu s CA modulem je pomale - a pri 100+ programech se prakticky neda "proletet" co kde zrovna davaji.

Zajimalo by mne zda od te doby napriklad nezmenili typ/vyrobce CA modulu za lepsi nebo zda mate nekdo podobne problemy.

Diky

• lokalitaBrno
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 100 minut
  • zařízeníKaon 700

Přepínání mezi programy v digitálu (DVB), obzvláště těch kódovaných, není okamžité. S tím je potřeba se smířit.

Bývá to od půl sekundy do tří sekund v závislosti na - kódovaný/nekódovaný, stejný multiplex/jiný multiplex, CA modul/integrovaná karta.

Zkuste otestovat rychlost přepínání programů na stejné televizi po vytažení CA modulu.

Výběr programu systémem "proletět co kde dávají" je docela anachronismus.

Od toho je v DVB přece přehled programového průvodce - EPG.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníCA modul

Rychlé přepínaní u digitální TV už z principu není možné, a kór jedná li se o kodované programi které se ještě musí oveřit že je můžeš přehrávat.

Jde o to že digitální tv tu by ti max pomohli dva- více tunerů kdy by jedině ti ukazovala součastný program a druhý se připravil na druhý program, ale to je zase nesmysl protože by nevěděl zda další bude o program nahoru nebo dolu nebo úplně jiný program tak že možná tak pro přepínání dvou programů mezi sebou.

Digitální TV se totiž nevysílá po snímku ale zjednodušeně řečeno v balíčku několika snímků 12 -15 někdy i 30 kdy jeden snímek je klíčoví a ostatní jsou jen soubor informací o změnách tak že jde říc že na rychlosti přepnutí závisí kam jses trefil :) jestli těsně před první snímek bude to kratší než když hned za nim a tuner musí počkat na zase na další klíčový snímek tak že 0,5 - 1 vteřiny

• lokalitaPraha
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníCisko 3208,2x CA Modul, 1x DAWN,2x USB

dekuji za vysvetleni, bohuzel nemam moznost srovnani.

jinak ten EPG - programovy pruvodce - u dobre tretiny programu tam neni vubec nic a u dalsi tretiny jen soucasny ci jeden navazujici program. Z nouze ctnost ale dohromady nic moc..

• lokalitaBrno
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 100 minut
  • zařízeníKaon 700