Jump to content
Retiree

CI rozhraní a CA moduly

Recommended Posts

Kazdopadne UPC v soucasne dobe zadne omezeni, ktere umoznuje standart CI+ neaplikuje, pry je to budoucnost,

a musi se na to prikoupit a nanistalovat dalsi technologie.

Omezeni nahravani muze fungovat napr. podle dat z EPG, ale to uz funguje napr u Panasonicu i ted, kolega ma Panasonica a z DVBT nemuze nahravat nektere porady (myslim, ze to funguje urcite u poradu z CT).

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

tak jsem porovnala oba moduly CAM CI

v LG 22LH2000 :

verze softweru:CNX SECPLUS GRC-2.7.9.1

verze hardweru 4.0.2.

verze rozhraní 0x40

jazyk 44

CA_SYS_ID:0x0b00

Samsung PS4 2C430:

verze softweru: CNX SECPLUS GRC-2.5.10

verze hardweru: 3.2.1

verze rozhraní : 0x40

jazyk 44

víc mi toho ani jeden televizor v menu neukazuje. Možná se koukám špatně.

Takže nemůžu porovnat, jestli je CI nebo CI+, ale pokud mi to funguje ve všech přijímačích, ve kterých jsem to zkusila, tak problém nadále už neřeším. :)

Mám modul pronajatý od UPC a mátyhle parametry:

Software Version: CNX-SECPLUSGRC-2.8.1

Hardware Version: 4.0.2

Interface Version: 0x40

Language: 44

CA_SYS_ID: 0x0b00

Chip ID: 00582078512

CI Plus Info

Device Type Name: CAM-1660

CI+ Software Version: V 1.0

CI Hardware Identification: 4000

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníModem Technicolor, HD Mediabox, CA modul

tak jsem porovnala oba moduly CAM CI

Samsung PS4 2C430:

verze softweru: CNX SECPLUS GRC-2.5.10

verze hardweru: 3.2.1

verze rozhraní : 0x40

jazyk 44

natasss: kdy jsi kupovala tento zmineny CAM ?

podle verze SW to vypada ze je to jiz pluskovy modul, ale je zajimave ze ve vedlejsim vlakne se nekdo zminuje ze ma 2 moduly s oznacenim bez plus, ale pritom ma stejny HW i SW:

HW: 3.2.1

SW: CNX-SECGRC-2.5.10

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Nie je to celkom pravda, v niektorych zariadeniach (hlavne DVB-C STB a PC karty) CI+ odmietaju pracovat.. hoci by mali byt spatne kompatibilne!

• lokalitaBratislava
  • internetInternet 300
  • televizeTV Klasik
  • telefonTelefón Basic
  • zařízeníTC7200 v2 (bridge mode), CA moduly

No prave vsude se uvadi, ze CAM s CI+ by se sloty bez pluska kompatibilni byt nemely, kopatibilni byt mely byt pouze sloty CI+ s CAM bez pluska.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

To mas pravdu, ale zase jsem po netu nasel par clanku, ktere tvdi opak, tak se v tom pak vyznej,

no nastesti to ale vypada, ze bude spis platit to tvrzeni na wikipedii, i kdyz ne stoprocentne.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Guest

Mozem potvrdit ze CI+ modul od UPC SK funguje na ~3 roky starej Panasonic plazme TX-P37X10E bez problemov

Guest

Dnes jsem obdržel od UPC CI+ ,moje TV má jen CI.

Kdybych to nestrkal půl dne do TV obráceně :) určitě by to šlo hned.

Zdravím všechny, uvažuji o přechodu k UPC a po přečtení tuny příspěvků jsem došel k názoru, že dodávané STB Kaon stojej za starou bačkoru.

Otázka zní: Bude šlapat dodávaný CA modul ve specifikaci CI+ ve starší tv Sony KDL-40W4000, která má specifikaci jen CI?

Z přečtených příspěvků dedukuji, že by to mělo šlapat v pohodě, jen bych si chtěl ověřit, že to někdo na této, nebo podobné tv provozuje a vše je funkční.

Děkuji

for Dandys74

No, myslím, že 100% jistotu zde na tomto foru nezískáš, jedině snad, kdyby zde odpověděl někdo s úplně stejnou tv, kterou máš ty a s CI+ modulem od UPC. Pokud chceš mít absolutní jistotu, taky si kup modul od Licy ( sice o něco dražší), ale tyto jejich CI+ moduly fungují bez problémů ve všech tv, tedy i ve tvé tv se starším CI rozhraním.

• lokalitaMO
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenížádné

Jinak, vy všichni, kteří se o problematiku těchto CI modulů zajímáte. Taky jste si všimli, že firma Lica zdražila cenu tohoto modulu na 1.300,- ( mám pocit, že byla nižší nebo se pletu ? )

V době, kdy ho UPC začala nabízet za 999,- Kč je to dost zajímavá obchodní politika co ? Jsem zvědav, jak budou tyto moduly prodávat. Čekal jsem spíše obrácený postup, že ho trochu zlevní, aby se dostali blíže k ceně od UPC. Tohle nějak nechápu.

Co vy na to, kteří do toho více vidíte než já ? :D

• lokalitaMO
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenížádné

aha, tak jsem v tom měl trochu zmatek. V tom případě ho zlevnili o 8,- Kč, pokud stál 1.308,- Jinak poštovné je od 1.3. celkem 150,- Takže celková cena je nyní tedy 1.458,- Takže sleva včetně poštovného krásných 42,- Kč. No nekup to za tu cenu ne ? :D

Myslím, že je to pořád hodně oproti 999,- ud UPC. Nevím, kolik si účtuje upc poštovné, když si to od nich objednám.

• lokalitaMO
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenížádné

Guest

Mně to dovezl nějakej technik až domů a nic za to nechtěl. CAM za 999Kč byl pak naúčtován v měsíční faktuře.

Jenom dodam ze moduly od Licy a UPC jsou s vysokou pravdepobnosti uplne stejne, takze je uplne jedno u koho si ho koupite,

to ze Lica avizovala ze jejich moduly budou pracovat i se starsimy CI sloty bez pluska a ty od UPC ne, povazuju (vzhledem k tomu co se zde zatim zjistilo) za uplny nesmysl a spise jen reklamni trik.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Guest

Je ale pravdou, že CAMy od Licy (mám 3) byly normální CI, zatímco od UPC je CI+ (což způsobuje otravný hlášky na obrazovce).