Jump to content
Retiree

CI rozhraní a CA moduly

Recommended Posts

Mám možnost od kolegy získat CA modul Conax ale nemá už k němu dékódovací kartu (tu vrátil UPC). Je možné CA modul zase spárovat s jinou kartou? Nebo už je CA modul k ničemu? Díky

Ano, jde to uz to su resilo:

viewtopic.php?p=39972&highlight=seriove#39788

STB ci CAM můžeš prodat a UPC ho dalšímu zákazníkovi zprovozní. Je ovšem potřeba splnit několik podmínek.

Nový uživatel misí znát ideálně jméno a číslo smlouvy (popřípadě adresu ještě) bývalého uživatele + výrobní číslo které je uvedeno na STB ci CAM.

Poté UPC dodá tomu novému uživateli i kartu

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Moc jsem sice nehledal, ale ve specifikaci pro uvedený Samsung je mj. CI/CI+. V manuálu LG píšou pouze o CI. Takže Váš závěr je pravděpodobně správný...

CI rozhraní (CA Modul) není jen pro kabelovku, ale i pro pozemní vysílání a satelit (to především). Takže při případném dalším hledání se nesoustřeďovat jen na kabelovku.

Už jsem to taky našla v manuálu pro Samsung. Takže vím, že do LG dám ten, co už mám delší dobu doma a do Samsungu ten, který jsem si objednala u Licy teď. UPC ho sice prodává za míň, ale už jim po všech perpeticíh, které jsem s nimi měla nemíním přispívat ,a raděj si připlatím. Jakékoliv vyřizování a kontakt s UPC jsem omezila na minimum. Jsem s jejich přístupem k řešení problémů velmi nespokojena, tak proto.

Tak jsem dnes slavnostně obdržela CA modul CI a nějak nemůžu poznat, jestli je to CI nebo CI+, ale v televizoru LG naběhl perfektně asi po 5 minutách. Takže jsem nic nemusela zaměňovat. V Samsungu zůstal ten původní a ten novej modul jsem dala do LG s plnou nabídkou všech programů, prý na 10 dnů. TAk jsem zvědavá, jak dlouho těch 10 dnů bude trvat. Posledně to fungovalo skoro celý měsíc. :) Jediné, co není zpřístupněno je erotika :D:D:D ani po správným heslu.

Snad jsem to napsal dost srozumitelně a myslím, že veškeré další dohady o tom, zdali modul od Licy bude fungovat či nebude jsou zbytečné. Zkráceně na závěr:

1. modul CI+ od UPC, pouze do tv s CI+ slotem.

2. modul CI+ od Licy funguje ve všech tv s CI/CI+.

Ale v CableStaru HD2 od TechniSatu mě prosincový (2011) modul nefunguje.

• lokalitaÚstí
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníHD

for Natasss:

Četla jste můj příspěvěk ode mě o něco výše ? Zde máte jasně popsáno, jak poznáte, jaký máte modul. V menu tv v informacích ohledně přístupového modulu. Pokud máte modul od Licy, tak je to CI+, ale se softem, který hraje v každé tv s CI slotem. Takže s modulem od Licy bude hrát jakákoliv tv s CI slotem. S modulem od UPC bude hrát jen tv s CI+ slotem.

for sebior :

bohužel v modulech do PC je situace zcela odlišná, zde moduly CI+ nefugují.

Edited by Guest
  • lokalitaMO
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenížádné

četla jsem a bádala a našla toto:

verze softweru:CNX SECPLUS GRC-2.7.9.1

verze hardweru 4.0.2.

verze rozhraní 0x40

jazyk 44

CA_SYS_ID:0x0b00

víc tam toho o té kartě není

Tak co Vy na to? A jestli jste četl Vy zas to moje povídání, tak víte, že jsem se chystala ty moduly zaměnit, protože už jeden mám půl roku v Samsungu a tam je to na obojí možnost.

Tak kde se teda dá přečíst, jestli je to ten nebo ten. Ono to v tom menu, které jsem tu opsala z obrazovky televize není poznat.

Je zřejmé, že každá tv zobrazuje jiné informace o modulu. Já jsem jen psal, co mi řekl technik od Licy. Podstatné je to, že modul od Licy bude fungovat ve všech tv s CI slotem.

Jak je vidno s příspěvku sebiora a jeho výpisu z tv LG :

Označení zařízení CAM-1660

Verze Software CI+ V1.0

Identifikace Hardware CI+4000

tak jeho LG čte informace o modulu zcela jinak, než vaše tv LG.

• lokalitaMO
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenížádné

To je menší nedorozumění. Natasss uvedla info z menu "Informace o Conax CA". Tam mám podobné údaje (mám o malinko novější soft). V menu mám o pár řádek níže ještě přímo záložku "informace o CL+" a tu jsem před tím vypsal.

• lokalitaÚstí
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníHD

Je vidět, že co přístroj, to jiná informace. A to, že jsem si to koupila od Licy jsem tu už psala proč. A jak vidno, dobře jsem udělala. Podstatné je, že mi to funguje a o nic jiného mi nejde :)

Myslím, že ski1961 ve svých příspěvcích jasně uvádí, že existují rozdíly mezi CAM dosávanými UPC a CAM od LICY. Přesto někteří další diskutující uvádějí své pozitivní či negativní zkušenosti s novými CAM, aniž by uvedli dodavatele!!!

exKarneval

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízeníCompal Router Mode, 3x CAM

Ano, přesně tak. Podstatné je to, že vám to funguje. Vzhledem k tomu, že vám to tv neumí přečíst, tak věřte tomu, co jsem dnes v Lice zjistil. Obdržela jste CI+ ( jiné totiž již neprodávají ), ale je upraven jejich softem tak, aby fungoval i v CI. :D U UPC tomu prý tak není. Hezký večer..

• lokalitaMO
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenížádné

Mely by sme to nejak dat do kupy jake presne moduly a s jakym HW a FW se dodavaji a dodavali,

proto prosim vsechny co maji CA modul at se mrknout v menu TV do informaci a poslou sem detailni informace o pouzivanem CA modulu,

(seriové číslo a č.karty radeji neuvadejte).

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

A ještě doplním. Dám do LG starší CAM s kartou a v menu se již záložka "Informace o CL+" vůbec neobjeví. V TV LG fungují oba CA moduly, ale v CableStaru HD2 od TechniSatu jen ten starší.

Ale vzhledem k tomu, že oba fungují ve starém STB CV-5000 se domnívám, že kdyby programátoři chtěli, fungoval by nový i v PC kartě.

• lokalitaÚstí
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníHD

for tomus:

Nic proti tvému návrhu, ale není to zbytečné ? K čemu je dobré vědět nějaké info o HW nebo SW, to není podstané ne ? nebo ano ? Podstatná je dle mého jen ta informace o tom, kdo CAM modul prodává ( UPC, LICA) a z toho je pak zřejmé v jakých tv tyto moduly hrají ne ? nebo tím sleduješ neco jiného ?

• lokalitaMO
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenížádné

Starý CAM:

pořízení: Lica 2009

Soft. version: CNX-STD-2.5.9

Hard. version: 3.2.1

Záložka CL+ chybí

funguje všude

Nový CAM:

pořízení: Lica XII/2011

Soft. version: CNX-SECPLUSGRC-2.8.2

Hard. version: 4.0.2

Záložka CL+ :

Označení zařízení CAM-1660

Verze Software CI+ V1.0

Identifikace Hardware CI+4000

CableStar HD2 ho nedetekuje

Vypsáno pomocí TV LG 32LK530.

Edited by Guest
  • lokalitaÚstí
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníHD

Mely by sme to nejak dat do kupy jake presne moduly a s jakym HW a FW se dodavaji a dodavali,

proto prosim vsechny co maji CA modul at se mrknout v menu TV do informaci a poslou sem detailni informace o pouzivanem CA modulu,

(seriové číslo a č.karty radeji neuvadejte).

Zkusila jsem dnes koupený CAM CI dát do stb CV5000, ale ani tam jsem se v menu nic o modulu nedočetla, ale bez problému tam též funguje. Zítra to ještě zkusím přehodit do Samsungu a uvidím, co mi v menu napíše.

for tomus:Nic proti tvému návrhu, ale není to zbytečné ? K čemu je dobré vědět nějaké info o HW nebo SW, to není podstané ne ? nebo ano ? Podstatná je dle mého jen ta informace o tom, kdo CAM modul prodává ( UPC, LICA) a z toho je pak zřejmé v jakých tv tyto moduly hrají ne ? nebo tím sleduješ neco jiného ?

Znate to porekadlo, duveruj , ale proveruj ?

Ona je totiz otazka zda vubec Lica mluvi pravdu, precejen je v jejich zajmu aby dal prodavaly CA moduly, ktere oni nabizeji,

pokud se zjisti ze jsou stejne jako ma UPC, tak proc by pak lidi nakupovali u Lici kdyz jsou o tri stovky drazi, nez od UPC.

Navic me zarazi ze v Lice ani nevi, ze je mozne prevest jiz koupeny modul, jineho uzivatele UPC, kdyz uz to funguje minimalne rok.

Zatim bych o tom zbytecne nespekuloval, za par tydnu praxe ukaze jak to ve skutecnosti je.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

jo, jo, i tomuhle vyjádření rozumím. Na druhou stranu, pak můžeme zpochybňovat úplně všechno a nevěřit nikomu a ničemu.

Já zatím, co jsem zjistil, tak věřím Lice. I zkušenosti zdejších přispivatelů tomu zatím odpovídají. Zatím věřím i tomu, že ty softy v těch modulech jsou rozdílné. I z těch informací, co jsem dostal od technika Licy a operátora na Upc. Přece jen, UPC si dodává jen sama pro sebe, kdežto Lica dodává pro více operátorů, proto mně zatím dává smysl to, co říká Lica, že jejich moduly hrají ve všech tv s CI sloty. Operátor na lince Upc na moji stejnou otázku sdělil, že pro jejich modul je nutné, aby tv měla CI+ slot a stejná informace je i na webové stránce Upc.

Takže na závěr ? pro mě osobně je zatím vyjádření technika Licy důvěryhodné a zatím do všeho zapadá. Myslím, že dokud sem nějaký uživatel Upc, který si ted jejich modul koupil a který ho zkusí v tv se starším CI slotem, tak nic nezjistíme a můžeme se jen dohadovat.

• lokalitaMO
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenížádné

No každopádně je ten přechod - nepřechod na CI+ určitou komplikací a budou kolem toho různé nejasnosti a zmatky. Vysvětlit by to snad měli oba aktéři, tedy UPC a Lica oficiálně a ne jen někteří technici na dotazy. I když jim patří dík.

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníModem Technicolor, 2x CA modul

for Hawe:

Otázka je, co si představuješ pod pojmem, že by se k tomu měli oba aktéři (UPC a LICA) oficiálně vyjádřit. Oni na svých webových stránkách jasně popisují, s čím jsou jejich moduly kompaktibilní. Upc jasně uvádí, že jejich modul potřebuje tv s CI+ slotem viz. zde : http://www.upc.cz/televize/ca-modul/, kdežo Lica uvádí pouze CI slot viz. zde: http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-moduly.htm

Tohle jako oficiální sdělení nestačí ?

• lokalitaMO
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenížádné

Ten seznam není úplný. Mám LG LH5000 (4900 pro OK) a sleduji všechny programy přes CI+ od UPC. Jen jsem v nastavení země musel místo ČR nastavit ----. Tato TV v seznamu není.

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníModem Technicolor, HD Mediabox, CA modul

Jo, OK. Tak pokud bude fungovat modul od Licy i v těch CI+ slotech, je to v pořádku. Nemile by jinak byl překvapen ten kdo si ho tam pořídil na TV s CI a pak změnil televizor na takový s CI+

Šlo mi spíš o nějaké avízo předem, např. na UPC Express a podobně.

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníModem Technicolor, 2x CA modul

Ten seznam není úplný. Mám LG LH5000 (4900 pro OK) a sleduji všechny programy přes CI+ od UPC. Jen jsem v nastavení země musel místo ČR nastavit ----. Tato TV v seznamu není.

Je to pravda, ani 42" Samsung PS42C430 a ani LG 22LH2000 v seznamu nejsou.

Guest

To povídání s technikem od LICA poněkud zavání reklamou... Kupujte naše produkty, protože ty (levnější) od konkurence vám nebudou fungovat! Když si trochu zagůglíte, zjistíte třeba, že:

CI Plus or Common Interface Plus implements a form of copy protection between a Conditional Access Module (CAM) and the television receiver (Host). CI+ is backward compatible with CIv1. Old television receivers, which have CIv1 CI-slot, can be used with CI+ CAM, but for viewing only those of TV programs which aren't marked as CI+ protected.

Neboli:

CI Plus neboli rozhraní Common Interface Plus realizuje formu ochrany proti kopírování mezi modulem podmíněného přístupu (CAM) a televizním přijímačem (Host). CI+ je zpětně kompatibilní s CI v1. Staré televizní přijímače, které mají CIv1 CI slot, lze použít s CI+ CAM, ale pouze pro prohlížení televizních programů, které nejsou označeny jako CI+ chráněné.

http://en.wikipedia.org/wiki/CI%2B

Z čehož mi vyplývá, že:

1. To, že LICA nabízí moduly pro různé operátory NEMÁ žádný význam.

2. V TV se starým CI vám modul s CI+ musí normálně fungovat. Jediné, co by vám nešlo, jsou programy už poskytovatelem označené jako "chráněné". Takové v síti UPC pravděpodobně nejsou - logicky by je totiž nedokázaly rozkódovat starší moduly CI. Je to něco jako u Skylinku programy určené pro nové karty Irdeto.

3. Pokud opravdu LICA své moduly nějak softwarově upravuje... no nevím. Nějaký vlastní firmware ty moduly určitě mají, ale že by LICA v těch svých nějak obcházela nahrávací ochranu - vlastně by je hackovala :D

no, takže další názor viz. návštěvník :-)

Takže Lica říká to a UPC zas ono, nevím tedy, proč UPC sděluje na infolince, že pro jejich modul musím mít tv s novějším CI+ rozhraním.

Takže všechno zde jsou jen spekulace, jak tak na to koukám. Takže můj závěr je ten, že modul od Licy funguje všude, což je pravda a CI+ modul od UPC nevíme, protože zatím to zde nikdo nemůže prakticky potvrdit (pouze teoreticky).

• lokalitaMO
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenížádné