Jump to content
Sign in to follow this  
jvesely.sks

chci zavést přípojku

Recommended Posts

Zdravím

chtěl bych do mého domu (Na Vinici 9/160) rozvést kabelovou přípojku. Soused naproti přes ulici (Na Vinici 8 ) služby UPC využívá a když jsem se ho dneska ptal, řekl mi, že nebyl problém k němu kabel dovést. Jak jsem totiž dál zjistil ústředna je přímo v naší ulici o dva domy dál dokonce na naší straně ve vzdálenosti asi 20 metrů. V domě nejsou žádní nájemníci, tudíž všichni v domě s internetem souhlasí :D (je v mém vlastnictví). Jednalo by se o internet, pevnou linku a pravděpodobně i kabelovou televizi. Na infolince mi bohužel řekli, že jelikož můj dům není v systému, nelze s tím nic udělat. Člověk na stánku byl totálně mimo, řekl, ať si napíšu mail. Mail jsem napsal a nikdo neodepisuje :)) Nevíte jaký mám volit další postup? Navíc v 90. letech nám do domu zaváděla společnost Kabel Plus (dřívější UPC) koaxiální kabel. Mám ho normálně ve sklepě 9 metrů. Šlo by ty služby vést přes něj, nebo potřebuji nějakou novější technologii (optický kabel)? Pokud by to šlo přes ten koaxiál už vůbec nevidím důvod, proč by to nemělo jít. V tom případě zároveň nějak nechápu, proč mě nemají v systému.

díky za odpovědi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Původní kabel se využije, s tím problém není, ale opravdu nechápu, proč nejste zavedený v systému. Ideální bude asi znova poslat emailem žádost s popisem situace a vyfoceným přívodem do domu a následně zavolat a vše znova popsat. Jestli člověk na druhé straně bude za něco stát, tak se o to musí postarat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo, tak díky, právě jsem nevěděl, jestli by to šlo i přes tenhle kabel. Nafotím to a pošlu jim další mail, snad nebude žádný problém. Škoda, že UPC nemá nějakou kamenou pobočku, že by si tam člověk zašel a vyřešil to, ten telefon mi tolik nevyhovuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Divím se,že k vám neposlaly technika na průzkum na pripojení. ten by zjistil,že máte kabel v domě,co jak kde zapojit,popripade vybudovat rozvody po domě. Poté se to předá na UpC na navedení do systemu a druhý den už můžou přijet instalovat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...