Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
    • David - UPC

Výpadek služby zpětného zhlédnutí   26.11.2017

Vážení zákazníci, aktuálně registrujeme výpadek služby zpětného zhlédnutí na všech platformách. Omlouvám se za nepříjemné komplikace. David - UPC 
Bastr

Koupím set-top-box DVB-C Handan CV-5000 CNX

Recommended Posts

Koupím DVB-C set-top-box Handan CV-5000 CNX,Handan CV-5000 CNXiL či jeho HD verzi!

Mám už jeden tento set-top-box přes 3.roky a funguje dobře,akorát neumí MPEG-4 HD!

Když jsem chtěl koupit druhý,k další televizi,tak jsem zjistil,že byl prodej ukončen!

Bohužel,když jsem koupil jiný-modernější DVB-C set-top-box,tak měl problém s kompatibilitou

s kabelovým vysíláním v naší lokalitě a nefungoval(naladil pouze rozhlas EPG a TXT,ale u TV

staanic nešel ani obraz ani zvuk!

Musel jsem ho tedy poslat zpátky a byly mi vráceny nakonec peníze!

Ten Handan fungoval hned po rozbalení!

Sdílet toto téma

Bastr přečetl jsem všechny tvé příspěvky ohledně televizí a settopboxů a i když ti to asi 10 lidí vysvětlilo, tak si pořád vedeš tu svoji :roll:

Pokud máš kabelovou televizi (ne satelitní) od UPC, tak můžeš použít CA modul zakoupený buď zde a nebo přímo od UPC, v obou případech ho dostaneš i s kartou. Žádný jiný CA modul ani jiná karta ti u UPC fungovat nebude.

Sdílet toto téma

Problém je,že na DVB-C shopu mají k dispozici jeden typ CI modulu a televizorů i set-top-boxů je hodně druhů a nmnohé nejsou s tím CA modulem od DVB-C kompatibilní,což se mě právě stalo nejprve s tím set-top-boxem,co jsem o něm psa(měl UPC kartu)l a nedavno i CA modulem z DVB-C shopu u LCD tv,který mě také nefungoval-nenačetla se nabídka!-Zatímco u neupraveného CONAX CA modulu se nabídka načte-samozdřejmě prázdná s hlavičkou"No card inserted"!-jelikož k němu nemám kompatibilní smartkartu!

Proto jsem chtěl,kdyby někdo měl plně funkční ten set-top-box DVB-C Handan CV-500 CNX ,o kterém stoprocentně vím,že tady funguje a nepotřebuje ho,aby mě ho prodal!

Sdílet toto téma

Jasně, já ti rozumím. Momentální moduly jak od Licy, tak i od UPC jsou CA+ takže u zařízení s CI+ slotem máš jistotu, starší televize měly jenom CI. Jestli nechceš moc špekulovat, tak vem ten Kaon SD Zapper, u něj máš funkčnost garantovanou.

Sdílet toto téma

Ten set-top-box Synaps CHD-3000 ,co tu o něm někdo psal má CI nebo CI+ ?-Pokud tedy nemá jenom čtečku karet!?

Možná,že by šla vyrobit karta i pro CI ?-a pak by šla kabelovka i na televizích s pouze CI!?

Sdílet toto téma

CI slot ma, ale jestli pluskovy jsem zatim nezjistil,

maji ho jeste zde: http://www.elektrosat.cz/synaps-chd-3000.htm hodil jsem tam dotaz zda ho maji skladem, tak uvidime.

Stranky vyrobce jsou zde: http://www.synaps.tv/?q=product&id=10

kdyz kliknete na zelene tlacitko Support vpravo, tak jsou tam ke stazeni firmwary a manualy i ve slovenstine.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Informoval jsem se na ten HD přijímač Synaps CHD-3000 ,měl být vÚnoru na skladě,ale bohužel zatím není a dodavatel zatím ani nepotvrdil nový termín dodání!Poptával jsem se na tu kompatibilitu a prý by měl fungovat v síti UPC,ale slot pro CA modul má pouze CI (nikoli CI+),který je rozšířenější!

Sdílet toto téma

Pokud nevlastníš jiř dříve v LICE zakoupený CA modul, bude Ti STB k ničemu, resp. k příjmu pouze nekódovaných programů. Od nového roku dodává LICA i UPC údajně pouze moduly CA+, které s rozhraním CI nespolupracují.

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCisco EPC 3212, 3x CAM

Sdílet toto téma

Jelikož v LICE prodávají pouze moduly CI+ ,tak by mi ten modul byl stejně na nic,když i televizi mám pouze s CI!

To jedině počkat až bude mít LICA v prodeji i CA moduli pro CI s kartou UPC,což by bylo na místě,vzhledem k tomu,že většina přijímačů nemá CI+ !

Mám za to,že ti prodejci,kteří objednávají HD přijímač CHD-3000 to budou umět zařídit,protože jinak by to neprodali vzhledem k tomu,že v CONAXU

nikdo kromě UPC nikdo nekóduje!Stále jsem se nedověděl jaký je vlastně rozdíl mezi CI a CI+ slotem!?-Velikostí rozhraní jsou stejné,zřejmě je rozdíl v zapojení jednotlivých pinů(je jich tam 70)!Přijímač s CI+ umí spolupracovat i s moduly pro CI ?

Sdílet toto téma

Pokud nevlastníš jiř dříve v LICE zakoupený CA modul, bude Ti STB k ničemu, resp. k příjmu pouze nekódovaných programů. Od nového roku dodává LICA i UPC údajně pouze moduly CA+, které s rozhraním CI nespolupracují.

Tohle je nesmysl, moduly CI+ pracují i ve starych TV s rozhraním CI (odzkoušeno v TV Samsung a Sony)

Tyhle poplašné zprávy jsou pouze od majitelů PC TV karet Technisat

• lokalitaPraha
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenímodem

Sdílet toto téma

..... Mám za to,že ti prodejci,kteří objednávají HD přijímač CHD-3000 to budou umět zařídit,protože jinak by to neprodali vzhledem k tomu,že v CONAXU

nikdo kromě UPC nikdo nekóduje!...

Naopak, naprostá většina kabelovek v ČR kóduje právě Conaxem (Moravia net, Selfservis, RIOmedia ....)

• lokalitaPraha
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenímodem

Sdílet toto téma

[Tohle je nesmysl, moduly CI+ pracují i ve starych TV s rozhraním CI (odzkoušeno v TV Samsung a Sony)

Tyhle poplašné zprávy jsou pouze od majitelů PC TV karet Technisat

Vlastní zkušenost nemám, informace jsem čerpal nejen z tohoto článku: http://www.digitalnik.cz/zpravodajstvi/ ... ch-modulu/

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCisco EPC 3212, 3x CAM

Sdílet toto téma

Mám televizor LG a na tom CA+ modul z DVB-C shopu nešel!-vůbec nenaběhla nabídka modulu.zatímco u CA modulu mě nabídka naběhla po zasunutí-samozdřejmě prázdná,neboť tam není karta!

Navíc se přechází v ČR na kódování Cryptoworks a Irdeto,zejména u českých a slovenských programů!Bohužel UPC si to upravuje(konvertuje)podle sebe a sjednocuje ještě na Conax!Jiné kabelovky už přejímají programy tak jak jsou původně na satelitu se vším všudy,tedy i z jejich původním kódováním,na původní frekvenci a kanálech!

Jsou i kabelovky,které vysílají na platformě DVB-T,takže jdou naladit na všech DVB televizorech a bez modulu!-Tam jsou zase české stanice(ČT,Nova,Prima,Barrandov,apod.)přeposílány z pozemního DVB-T v původním stavu,na původních frekvencích a kanálech a k nim jsou přidány ještě navíc

některé dalšá(např:slovensko)!Pokud se přejímá původní vysílání,tak je lepší kvalita,než u upraveného(konvertovaného)vysílání!

Sdílet toto téma

Bastre je videt ze se o tyto technlogie zajimas, ale bohuzel tomu prilis nerozumis a pletes vsechno dohromady a hlavne tim pak zbytecne mates ostatni ctenare.

Ze ti televizor LG nefungoval s modulem s rozhanim CI+ nemusi byt jen vynou pluska, ale treba take vadneho modulu.

UPC v kabelu v norme DVB-C vysila, vzdy vysilalo a bude nadale vysilat jen a pouze v kodovani Conax,

krom toho jeste vysila v kabelu nekok kanalu v DVB-T.

Kodovani Cryptoworks, Irdeto apod. se tyka satelitniho vysilani.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

UPC také vysílala v Cryptoworks službu Direct!?

V DVB-T nic z kabelu nejde!Cca 15 programů jde na analog,ale není to kvalitní a na některých nepřepíná poměr stran 4:3 a 16:9 a jde hůř zvuk!

Na dalších dvou kanálech jdou jen pruhy,u jednoho doplněné o népis E-30!-možná tam něco dají!Pak je testovací kanál na 69!

Škoda,že nepustí na DVB-T výběr toho nejsledovanějšího z nabídky UPC z každého žánru něco,jako to bylo dlouhá léta na analogu,kde šlo dlouhá léta cca 42 programů na všech televizích a nebyl žádný problém!

Sdílet toto téma

Tak s těmi několika programy vysílanými v kabelovce UPC podle normy DVB-T jsem nikdy problém neměl. Možná to bude lokalitou ?

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonStarší služba
  • zařízeníModem Technicolor, 2x CA modul

Sdílet toto téma

Žádnou STA jsme nikdy neměli zapojenou do sítě UPC. A programy v DVB-T jsou v síti UPC určitě vysílány centrálně. Nám už to letos budou 2 roky co to rozšířili o těch několik programů v DVB-T a jde to.

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonStarší služba
  • zařízeníModem Technicolor, 2x CA modul

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku