Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
    • David - UPC

Výpadek služby zpětného zhlédnutí   26.11.2017

Vážení zákazníci, aktuálně registrujeme výpadek služby zpětného zhlédnutí na všech platformách. Omlouvám se za nepříjemné komplikace. David - UPC 

Recommended Posts

Zdravím. Zase mám problém s internetem. Asi 3 dny to jede strašně pomalu.Mám mít KOMFORT, takže 60Mb.

Asi před 2 týdny tady byl technik a vyměnil mi část kabelu, protože to jelo pomalu.

1736085764.png

Když dám do prohlížeče 192.168.100.1:

Model:	Cisco EPC3208
Vendor:	Cisco
Hardware Revision:	1.0
MAC Address:	60:2a:d0:cb:da:8b
Bootloader Revision:	2.3.1_R3
Current Software Revision:	EPC3208-ESIP-12-v302r125532-111109c_upc-TEST
Firmware Name:	e3200-ESIP-12-v302r125532-111109c_upc-TEST.bin
Firmware Build Time:	 Nov 9 11:06:12 2011
Cable Modem Status:	Operational
Wireless Network:	

Cable Modem State	 
DOCSIS Downstream Scanning:	Completed
DOCSIS Ranging:	Completed
DOCSIS DHCP:	Completed
DOCSIS TFTP:	Completed
DOCSIS Data Reg Complete:	Completed
DOCSIS Privacy:	Enabled

Downstream Channels	 
	Power Level:	Signal to Noise Ratio:
Channel 1:	 -1.9 dBmV	36.5 dB
Channel 2:	 -1.5 dBmV	36.9 dB
Channel 3:	 -2.0 dBmV	36.7 dB
Channel 4:	 -2.3 dBmV	36.1 dB
Channel 5:	 0.0 dBmV	 0.0 dB
Channel 6:	 0.0 dBmV	 0.0 dB
Channel 7:	 0.0 dBmV	 0.0 dB
Channel 8:	 0.0 dBmV	 0.0 dB

Upstream Channels	 
	Power Level:
Channel 1:	32.0 dBmV
Channel 2:	 0.0 dBmV
Channel 3:	 0.0 dBmV
Channel 4:	 0.0 dBmV

A chvilka programem WinMTR:

|------------------------------------------------------------------------------------------|
|                                      WinMTR statistics                                   |
|                       Host              -   %  | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |
|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|
|                             192.168.1.1 -    6 |  152 |  144 |    0 |    0 |    1 |    0 |
|      ip-89-103-46-1.net.upcbroadband.cz -    1 |  152 |  151 |    5 |   11 |   37 |    7 |
|static-84-242-127-73.net.upcbroadband.cz -    0 |  152 |  152 |    6 |   15 |  129 |    9 |
|                          84.116.220.173 -    2 |  152 |  150 |   11 |   19 |   45 |   16 |
|                           84.116.221.50 -    0 |  152 |  152 |   11 |   21 |  100 |   26 |
|                           nix.seznam.cz -    1 |  152 |  151 |   11 |   23 |  286 |   23 |
|                           www.seznam.cz -    2 |  152 |  150 |   11 |   19 |   44 |   33 |
|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|
  WinMTR v0.91 GPL V2 by Appnor MSP - Fully Managed Hosting & Cloud Provider

Před tím než začal tento problém, tak mi Speed test ukazoval kolem těch 60Mb, ale v praxi třeba při stahování her na Steamu to stahovalo maximálně 2Mb/s. Všem ostatním co mají jiný onternet to ze steamu stahuje klidně i 10Mb/s, tak nevím kde je problém.

Sdílet toto téma

Takže jaké by jste navrhli řešení? Počkat?

A tady s tím by jste mi jak poradili?

Speed test ukazoval kolem těch 60Mb, ale v praxi třeba při stahování her na Steamu to stahovalo maximálně 2Mb/s. Všem ostatním co mají jiný onternet to ze steamu stahuje klidně i 10Mb/s, tak nevím kde je problém.

Sdílet toto téma

steam určitě nemá jedinej server, tak záleží na tom, z jakýho zrovna stahuješ, což závisí na jeho vytížení a umístění v síti...

No spatny, ztraty paketu prakticky nema, takze taky bych problem az tak nevidel.

to nejsou zracený pakety?

pakety.png

tak sem si to pustil taky a jasně, že to je packetloss :evil: to je i ta hodnota ve sloupečku %...

ping.png

A tady s tím by jste mi jak poradili?

chvíli třeba počkat, pokud se to nezlepší, reklamovat 8)

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Jeden nebo dva pakety ze 150 bych nevidel vylozne jako problem a tech 6 to je na router, takze tam uz vubec.

Kdyby byl problem v signalu tak byly ztratu urcite horsi.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

tak ta chyba v routeru tam nepochybně je, o tom žádná, ale na těch dalších bodech je taky pár procesnt packetloss a to už neni to pravý vořechový... :? takže taky určitě aktualizovat firmware v routeru :!:

jinak ještě zajímavá alternativa k tomu prográmku je příkaz pathping do konzole :) měří odezvu po dobu 150 sekund na všech bodech v síti a vyplivne výsledky...

pathping.png

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Tak myslím že se to dost zlepšilo, zkusil jsem odpojit routery a nechat je chvilku vypnuté.

Rychlost je asi 40Mb. Což se snad ještě zvedne. ;)

Tady jsou výsledky.

Při odpojeném WIFI routeru zapojený jenom 1 PC:

NEMAZAT_0001.JPG

NEMAZAT_0002.JPG

Při normálním zapojení s WIFI routerem:

NEMAZAT_0003.JPG

NEMAZAT_0004.JPG

Jenom bych se chtěl zeptat proč tam v tom příkazovém řádku má jeden řádek samé 100.

6  ---     100/ 100 =100%   100/ 100 =100%  gw4.nix.cz [91.210.16.245]

Ještě jeden dotaz, je nějaký server na kterém při stahování můžu otestovat maximální rychlost.

Sdílet toto téma

Na test rychlosti je nejlepsi ztahovani z FTP serveru UPC ftp://ftp.upc.cz nebo ftp://mirror.karneval.cz

orientacne take muze postacit internetovy merak: http://www.speedtest.net nebo http://speedtest.cesnet.cz/

doporucovany je take test pres IPERF - vice zde: viewtopic.php?f=8&t=3690&start=100

Jinak pokud pouzijes WinMTR, tak je zbytecne pouzivat Pathping, protoze to je vpodstate to same, akorat to meri jen po omezenou dobu, navic pokud Pathping pri zakladnim nastaveni nedostane odezvu od serveru do 3 sekund, tak je detekovana chyba, proto mozna ta 100 ztrana na nixu, vice treba zde: http://jnp.zive.cz/pathping-rychla-kont ... -pripojeni

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Pathping jsem zkousel, ale nefunguje me, vzdycky se zastavi na routeru a dal to nejede, ani kdyz jsem si hral s nastavenim toho programku.

Jestli dobře vidím, tak máš W7, tak si stáhni utilitku Network Meter, dobrá to věc, ze steamu se dá stahovat i 120Mbits s mým připojením, ale musíš mít zvolený dobrý (lokality Německo, apod.) server na steamu, záleží na vytížení steam serveru, který si vybereš, jak již psal Slamb. Český steam server výrazně nedoporučuju! Vyzkoušej jak tomus doporučil ftp ;-)

OT:

Proč to dělá i mě, i když router nemam a otázka zní, jak to tedy vyřešit aby pathping mi fungoval?

http://img580.imageshack.us/img580/7203/clipboard01fq.jpg (Zvýšenej mírně ping přes wifi, abych se sem dostal)

Slambe, no jasný, musí bejt... :P

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • lokalitaPraha 4 - Chodov
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefón Basic
  • zařízení3x CA modul, 1x Kaon, 1x Technicolor

Sdílet toto téma

Takže hodím sem ještě screeny. ;)

Myslím že to je už lepší. ;)

1740241945.png

Pak jsem zkoušel stahovat z UPC, ale pravděpodobně při jednom souboru to nezjistím.

NEMAZAT_001.JPG

A Iperf.

NEMAZAT_002.JPG

A ještě jsem udělal ten test Steamu. Mám to nastavené dobře. Můžu s toho vytáhnout ještě více?

NEMAZAT_003.JPG

Sdílet toto téma

z ftp musíš cucat aspoň 10 souborů najednou, aby se vyloučily různý odchylky.

NEMAZAT_01.JPG

Jenom jestli by jsi mi vysvětlil proč se musí stahovat více souborů najednou? Ono se to samo nevyšplhá na maximální rychlost?

a nějakej steam test je úplně mimo mísu

To bylo pro Pepeho, protože říkal že mu steam jede maximální rychlostí, ale to mi ne. :(

Sdílet toto téma

Jenom jestli by jsi mi vysvětlil proč se musí stahovat více souborů najednou? Ono se to samo nevyšplhá na maximální rychlost?

většinou mají servery omezenou rychlost na stahování jednoho souboru nejspíš proto, aby nějakej maník sosáním jednoho souboru nevycucnul celou kapacitu... ale když si jich tahá víc, stejně se na maximální rychlost dá dostat... asi se přitom spoléhá na to, že uživatel bude tahat míň souborů :) nebo to má zajistit určitou quality of service :lol: když se tahá jeden soubor, stačí menší rychlost, než když se jich tahá víc...

jinak teda výsledky slabota, ale nejlepší je stejně měřit přes ftp... je zajímavý, že upc na speedtestu docela exceluje, některejm isp to ukazuje klidně o 10+ Mb/s míň, ale zase dosahujou lepších hodnot na rychlost.cz a podobnejch měřácích...

a když už se cucá z ftp, je lepší přes ftp klienta filezilla, ty prohlížeče sou taky každej jinej... např. sem zjistil, že na speedtestu dosahuje nejlepší odezvy explorer, na větší stahování je zase lepší firefox, ten tahá stabilní rychlostí bez výkyvů (např. 15,8/15,9/15,8/15,9 MB/s), zatim co chrome dosahuje stejný průměrný rychlosti s docela hrbolatou křivkou (např. 15,0/16,1/16,2/14,9 MB/s)...

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

No me se zda ze nektery prohlizece ty hodnoty prumerujou v case(treba Opera), takze nemusis vzdy videt okamzitou aktualni hodnotu, nejlepsi je opravdu pouzit primo FTP klienta, ja pouzivam Total Commander.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Jen dotaz. To jako při stahování jednoho souboru nevystoupe internet na moji max rychlost?

No víte hoši já jsem uplně slepej. Já jsem nepřepl na druhou stránku a tak jsem myslel že jste neodpověděli, tak jsem to napsal znova. :oops:

Jinak snad ten internet bude šlapat jak má, no. ještě to budu testovat a pak uvidím. ;) Jenom ten steam by mohl přidat.

Zatím diki. ;):diky

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku