Jump to content
Sign in to follow this  
Zasterka13

Navrh pro rozvod kabelu

Recommended Posts

Ahoj potrebuji poradit v domacnosti mame 3 TV( 1 TV klasicky set top box od upc, zbyle dve TV napojeny pres CA modul) potrebuji nejak napojit vsechny tv ale aby nebyl kostickovany obraz na HD programech nyni to mam takto: ze zdi od UPC jde koaxialni kabel primo od UPC ktery sem davali k první TV asi 10 metru tam je zapojeno v zesilovaci ktery uz moc dobre nefunguje nejde urcovat zesileni a z nej jsou dva vyvody na tv jeden vyvod jde do TV metr od zesilovace( pouzivan CA modul na nekterych HD kanalech a slovakach se obraz nekdy zasekne.) z druheho vyvodu jde rozdojka klasicka asi za 40kc a tam je zapojena TV(s novym CA modulem a klasickym koax kabelem asi 15 m do TV ale obraz se hodne zasekava i pri normalnich SD kanalech) dalsi kabel asi 15 metru do TV kde je set top box obraz jen nekdy sekne.

 

Muzete poradit prosim nejaky postup zapojeni aby se nesekalo zda-li pouzit nejaky aktivni rozbocovac nebo zesilovac a jaky typ koaxu stineneho kvalitniho? DIky za radu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

V první řadě vyhodit starý zesilovač, pak koupit pořádný stíněný koax (jaké kabely a kde koupit se řešilo zde viewtopic.php?f=1&t=3835 ) , šroubovací F konektory (takové které na koax půjdou přidělat bez speciálních kleští) a k tomu nové rozbočovače se šroubovacími konektory, a jako poslední věc k nákupu jsou klasické anténní konektory k TV (lépe kovové než plastové). Přidělání konektorů a výměna kabelů není složitá, takže to zvládne průměrně zdatný člověk. Pokud není signál od UPC slabý tak TV potom musí fungovat v pohodě bez problémů. V případě, že máte od UPC i internet tak je důležité aby modem byl zapojený do správného vývodu ze zásuvky (rozdvojka v tomto případě nestačí).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bych to hned neresil tak radikalne, spis to chce dukladnou kontrolu kabelaze, ze u zesilovace nejde nastavovat vykon, jeste nemusi byt hned na skodu, spis zalezi jak velke ma zesileni a jestli to pokryje ztraty na vedeni za nim.

Nejlepsi by bylo, odpojit zesilovac, zapojit jednu TV naprimo k zasuvce a odzkouset jak to pojede a podle toho to pak resit dal.

  • Internet 150
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox
  • Brno

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Také je dobré koaxiální kabely oddělit od síťových kabelu 230V a od různých napájecích zdrojů, kterých bývá za TV většinou chumel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...