Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
    • David - UPC

Výpadek služby zpětného zhlédnutí   26.11.2017

Vážení zákazníci, aktuálně registrujeme výpadek služby zpětného zhlédnutí na všech platformách. Omlouvám se za nepříjemné komplikace. David - UPC 

Recommended Posts

Zdravim, chtel bych se zeptat, jak se da zesilit WIFI signal? Dejme tomu signal WIFI routru je silny v pokoji, ale je slaby v obyvaku. Co si mam koupit a jak nastavit abych ten signal prodlouzil. Dekuji. A mohl by nekdo vysvetli zakladni rozdily v WIFI standardech a rychlostech? Co znamenaji ruzna pismenka (b, g, n?) a pasm 2,4ghz a 5ghz? atd? dekuji moc

Sdílet toto téma

Pro zvýšení dosahu, kromě výměny antény za citlivější a nastavení výkonu v AP (ne všechny to podporují) je jediná univerzální možnost snížit rychlost.

Pokud teď používáš rychlost 54 a signál není dostatečně silný, pomůže snížení rychlosti na 11.

Dost vliv má taky umístění AP, ideálně by mělo být uprostřed pokryté oblasti. Signál snižuje i železo okolo AP, třeba nábytek nebo železobetonové zdi.

Další věcí která má vliv je nastavený kanál, pokud stejný kanál využívá jiné zařízení tak se navzájem ruší. Použité kanály u ostatních zařízení se dají zjistit na notebooku programem inSSIDer - http://www.metageek.net/products/inssider/

Sdílet toto téma

Ne vsechy jedou na jednom kanalu..... byt tebou nahradim edimax nejaky nkovym routerem... resil jsem podobny problem na chalupe... kamene zdi - vlhkost- presel jsem na TP-Link 941nd.... a signal mam vsude.... anteny je lepsi mit externi.

Sdílet toto téma

2,4 GHz - nejvytíženější pásmo, každý wifi zařízení podporuje aspoň tuhle frekvenci, může docházet k rušení...

5 GHz - míň vytížený pásmo, ne všechny zařízení ho podporujou, alternativa k 2,4 GHz...

http://cs.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11 - v tý horní tabulce je vidět rozdíly v rychlostech u písmenek...

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Než vyměníš router :D tak se podívej přes inssider jaké kanály používají sousedi a v routeru nastav takový kanál který bude volný.

Při tom měření je dobrý chodit různě po bytě, v různých částech může být rušení jiné.

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Dobrý den,

mam dotaz ohledne internetu. Od upc jsme si zridili sluzbu internet 120 mb. Ovsem router mame vlastni. Problem je v tom, ze po testovani rychlosti zadnou rychlost 120 mb nemam a maximalne mi to da tak 12 mb. Po telefonatu u operatorem, jsem byl velice nespokojen, jelikoz jednak byl velice neprijemny a odmereny. Bylo mi receno ze jsi mam stahnout nejaky program abych to chytal uplne. Jenze ani to mi neporadili jaky program, jelikoz sam se v tom nevyznam a hlavne to delam pro mamku, ktera se v tom moc nepohybuje. Navic si myslim, ze takovou informace, ze vlastnite svuj router a musite si stahnout nejaky program by Vam meli pro zakladani sluzby alespon sdelit. No jo to je tak kdyz si od nich nepronajmete. Muzete mi teda nekdo poradit jaky ten program si mam stahnout? Dekuji

Sdílet toto téma

V první řadě bys měl kabelovej modem propojit přímo s PC a podívat se na rychlost. Pokud bude zhruba odpovídat těm 120 Mbps down, tak je zakopanej pes někde ve tvým routeru a to skutečně není problém UPC a musíš se obrátit na koho, od koho jsi ten router koupil. Ten na tobě vydělal, tak se má starat i o technickou podporu.

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Router jsme kupovali primo v obchode s elektronikou. Takze nevim ani co s tim navic jsme ho kupovali pred asi tremi lety a je prizpusoben az do 150 mb.takze existuje aspon nejaky ten program pro zvyseni toho signalu?

Sdílet toto téma

Program pro zvýšení signálu je nesmysl. Z Wifi označené jako 150 Mbit lze v dobrých podmínkách reálně dostat tak 60 Mbit. Pokud tomu nerozumíš, tak si na to někoho zjednej, na problém s elektrikou bys taky zavolal elektrikáře a na vodu instalatéra.

• lokalitaPraha - Letňany
  • internetInternet 200
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníUBEE EVM323.0

Sdílet toto téma

nainstaluj nejaky programek co umi skenovat wifi sit (Inssider, Wifi analyzer) a snim si projed pokoj zda se tva sit neprekryva na stejnem kanale s nejakou cizi wifinou, pokud ano, tam by mohlo stacit na routeru zmenit vysilaci kanal a mas po problemu.

Ale i tak pocitej ze vic jak okolo 30 Mb to asi nepojede, tech 60 Mb je teroretickem maximum za idealnich podminek.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

rozumim ze program na wifi je blbost ale tak jak jsem to napsal tak mi to do telefonu rekl technik z upc. no po pripojeni kabelu do ntb jsem mel rychlost uz 90 mb. takze to je zrejme tim routerem. takze asi koupit nejaky novy ze? momentalne mame znacku AirLive WN - 200R.

Sdílet toto téma

90 Mbit odpovídá tomu, že máš v tom NB 100 Mbit síťovou kartu. Nový router ano (nebo zkusit použít jako router modem, pokud máš wifi model). Ovšem aby to mělo smysl musí ty vyšší rychlosti podporovat i wifi v notebooku.

• internetInternet 200
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníUBEE EVM323.0

Sdílet toto téma

Ale jo, už se prodávají 802.11ac s nominálem 1,3 Gbit, takže i půl giga by se z toho mohlo dát vytlačit, moje 450 Mbit Nková wifina dává podle nálady 150 - 200 Mbit/s. Samozřejmě vše 5 GHz pásmu.

• internetInternet 200
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníUBEE EVM323.0

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Na ruční nastavení kanálu v 2,4Ghz pásmu pozor. V tomhle pásmu se kanály překrývají, tj. zasahují do okolních kanálů. Bezpečné nastavení je buď 1,6,11, nebo ještě 1,5,9,13, kde jsou malé přesahy. Je lepší volit tyhle standartní kanály i v případě, že jsou použité v okolí. Nastavením např. 5, když je blízko wifi na 6. kanálu, způsobíte větší rušení než použitím též 6. kanálu.

Sdílet toto téma

U těchto "zesilovačů" je obvykle problém s tím, že sice signál WiFi routeru nebo AP dosáhne dál, ale zařízení na druhý straně (mobil, NB, tablet) na ten router nebo AP prostě stejně ne, takže je celá snaha k ničemu. Uvedený řešení z Chip naštěstí stojí pár kaček, takže si někdo může vyhrát, když má čas a náladu :)

Sdílet toto téma

YABAKA: víš žes napsal blbost? :-) se podívej jak funguje parabola u satelitu - odráží signál do středu, kde je anténa. Toto funguje podobně, signál odráží do té antény a tudíž zesílí nejen vysílaní, ale i příjem ;)

tady tím spíš můžeš přepálit normu, protože ta anténa pak vysílá velkou částu signálu jedním směrem.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic
  • zařízenítechnicolor, hd mediabox

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku