Jump to content
Aesculap

Nefunkční CA modul, nebo porucha párování?

Recommended Posts

Nedávno jsem pořídil televizi LG 42LW650S, která je vybavena mimo jiného i DVB-C tunerem a CI slotem. Od UPC jsem dostal CA modul včetně smart karty. No a teď problém. Televize bez CA modulu je schopná naladit všech asi 111 programů. Když ale zasunu CA modul s kartou, i dříve nastavené kanály zmizí - objeví se jen "není signál". Když zkusím znovu ladění, trvá to strašně dlouho (víc než 15 minut) a nenajde to jediný program. Když CA modul vytáhnu, je opět možné kanály naladit. Bez CA modulu samozřejmě nefungují kódované kanály, jen těch pár základních (ČT, Nova, Prima). S CA modulem však televize není schopná zobrazit ani tyto kanály.

 

Už se to asi dva týdny snažím řešit přímo z UPC, ale je to těžké. V UPC si nejspíš usmysleli, že jde o problém párování modulu a karty. Takže mi doporučili, abych televizi nechal zapnutou a že případně i znovu pošlou párovací signál. Televize ale hlásí "Není signál" a po nějaké chvíli se sama vypne. I když jsem v menu vypnul úsporný režim (který televizi po nějaké hodině vypne), tak bez signálu se vypíná i tak.

 

CA modul se jinak v menu televize hlásí, dá se dostat i na volbu předplatného, ale zde je jen nějaké předplatné na leden 1990.

 

Osobně si myslím, že je nějak rozbitý ten CA modul, nebo je něco s kartou - ale v UPC asi tuhle možnost nepřipouští, takže pořád mi jen radí, ať nechám televizi dostatečně dlouho zapnutou... Nebo můžou mít v UPC ještě něco nějak špatně nastaveného?

 

Máte někdo podobnou zkušenost? Co byste radili? Předem díky za případné rady...

Share this post


Link to post
Share on other sites

poradil bych vyzkouset modul v jine tv a tim vyloucil/potvrdil chybu modulu

pouzit manualni ladeni

zkusil bych nastavit v menu tv jinou zemi

zkontroloval kabelaz, pokud je tv daleko od zasuvky (vic jak 15m) potrebuje to antenni zesilovac

daji se naladit dvb-t kanaly se zasunutym modulem v tv? (UPC vysila dvb-t na kabelu)

 • 300 Mb/s
 • -
 • Komfort
 • 2x CA modul, Compal black
 • Praha

Share this post


Link to post
Share on other sites

To vypada na nejaky problem s televizorem, nebo modulem, urcite ten modul vyzkousej nekde jinde, pokud mas od UPC set-top-box Handan CV-5000, tak i treba v nem.

Samozrejme karta s modulem se sparovat musi, ale to az potom co bude modul fungovat, coz se zatim nestalo.

 • Internet 150
 • -
 • Komfort
 • Compal VF, HD Mediabox
 • Brno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak vyřešeno - výměnou CA modulu. Bohužel, více zařízení s DVB-C tunerem k dispozici nemám. Volal jsem ale na Klientské centrum a tentokrát to konečně vzal někdo, kdo dle popisu celkem rychle došel k závěru, že je asi nefunkční ten modul - a domluvil jsem se na návštěvě technika, který přijel, modul vyměnil - a vše skoro hned fungovalo.

 

Jinak díky za rady - ale věci jako kabeláž a manuální ladění - to už před tím mi bylo jasné, že v tom problém asi nebude. Se set top boxem to před tím fungovalo, navíc nekódované kanály šly přes DVB-C tuner přímo v televizi parádně i bez CA modulu.

 

CA modul jsem zkoušel nakonec i v set top boxu, byl v něm nepřetržitě asi 3 dny, stejně se párování nepovedlo - ale narozdíl od televize alespoň nekódované kanály přes set top box (když v něm byl CA modul) šly.

 

Jo a technik říkal, že závady CA modulů nevidí moc často - tak 1 rozbitý CA modul na 300 rozbitých STB. No, že si takovéhle špeky musím vyžrat zrovna já... :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Téměř ten samý problém. Včera jsem dostal ca modul + kartu. TV Samsung s DVB/t/c/s. Karta hlásí no access, no activated, (code 4). UPC mi nahlášení zasílá signál stále dokola. Jakmile naladím třeba Nova HD, tak se mi objeví tahle hláška. A když chci přepnout třeba na funkční ČT 1, tak musím fakt honem, jinak se mi běhěm cca 5 sekund opět objeví tahle hláška a jsem zase na Nova HD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postup pri instalaci CA modulu by mel byt nasledujici:

 

- naladit kanaly v DVB-C (111)

- pri vypnute tv SPRAVNE zasunout modul s kartou do sachty a po zapnuti zkontrolovat v prislusnem menu tv zda televizor modul detekuje

- nechat televizor zapnuty a pockat az se modul sparuje s kartou a nabehnou kodovane kanaly

 • Internet 150
 • -
 • Komfort
 • Compal VF, HD Mediabox
 • Brno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...