Jump to content

VOIP telefonie


Recommended Posts

Ja pouzivam leta operatora 802.cz, se kterym jsem velmi spokojen, na levne volani na mobil jsou ale i lepsi operatori, nekdo tu zpinovam IPVOX:

od randomofamber » pát, 14.10.2011, 08:57

Takže jsem se podíval na ty ceny hovorů. Pro volání na pevné linky používán 802 a tam je (s DPH) ve špičce 0,52 a mimo špičku 0,3. UPC má na pevné 1,15 a 0,58 což je sakra rozdíl (to jsem nečekal)... Pro volání na mobily používám IPVOX a ten má 1,30 po celý den oproti UPC, které má 4,91 a to už je rozdíl, který má konkurenci snad jen už u předplacených karet jednotlivých mobilních operátorů (ti mají plus mínus od 5,5 po 7)... Navíc 802 ani IPVOX nemají paušál. 802 má minimální plnění 20Kč a to protelefonuji s přehledem. Navíc UPC si cenu ještě navýší tarifikací 60+60 oproti 802, které má 20+1 a IPVOX dokonce 1+1 .

 

A jaky pristroj pouzit se musis rozhodnout sam, budto IP telefon, nebo VoIP adapter + obycejny telefon - tam jich pak muzes pripojit vic do serie jako u pevne linky.

 

Podle tveho tarifu take budes nejspis potrebovat router pro moznost pripojeni vice zarizeni k internetu, nebo kup VoIP pristroj, ktery ma jiz router zabudovany primo v sobe.

 • Internet 150
 • -
 • Komfort
 • Compal VF, HD Mediabox
 • Brno
Link to post
Share on other sites
 • 3 years later...

No já bych vám zase doporučil -SMAZANO- protože opravdu teda podle mého dokáží doporučit to nejlevnější dokonce i takové ty tarify o kterých se všude píše jako o neveřejných ale nedají se nikde sehnat.

Link to post
Share on other sites

Ano, obnovit 4 roky staré vlákno. Gratuluji a rovnou na nějaký srovnávač (skrytá reklama, že by?) a vidím tam jenom operátory se SIM, nikoliv s VOIP!

Pro VoIP je nejlevnější odorik, 802 případně opencall. Případně pak něco s tarifem, ale to už nabizí již ty tři zmíněné.

 

 

//EDIT: Díky tomusovi za smazání odkazu, ale rovnou by bodlo smazat celý jeho příspěvek a i pak můj :)

 • Internet 300
 • Jiná služba
 • TV Komplet
 • 3x CA modul, 1x Kaon, 1x Technicolor
 • Praha 4 - Chodov
Link to post
Share on other sites
 • 3 months later...

Dobrý den, rád bych se informoval zde - u odborníků. Předem děkuji za informace. Využívám u UPC 10 Mbit + Pevnou linku od UPC. Rád bych pevnou linku od UPC úplně zrušil a nechal si jen internet. A teď se dostávám, co bych potřeboval vědět, co je k tomu potřeba ... jde mi o volání přes internet prostřednictvím klasického bezdrátového telefonu (za volání Odorik - aktuálně používám přes 5 let na callback). Co je k tomu potřeba, co se týká zařízení, kde se, co zapojuje? Od UPC mám wifi modem CISCO EPC3925. Ten wifi modem má sloty pro drát pevné linky, když si pořídím např. Siemens Gigaset A120, tak stačí drát od tohoto telefonu zapojit do wifi modemu? A pak by to, jak fungovalo, abych mohl volat za ceny Odoriku přes internet? Nebo je třeba si pořídit např. Siemens Gigaset A510 IP, a jeho základnu propojit s wifi modemem od UPC a poté kontaktovat Odorik o nastavení? Změnu chci v domácnosti z toho důvodu, že se chci zbavit zcela pevné linky od UPC a využívat levné volání skrz Odorik přes internet, avšak při zachování pohodlí telefonního přístroje. (starší ročníky v domácnosti, kteří jsou zvyklí na pevnou linku). Volání do UPC neřešíme, ani nemáme, je tam tarif s volnýma minutama, ale co si budeme povídat, 2,75Kč/min. s účtováním 60+30 žádná výhra. Někdy se nevolá vůbec a stále zde není online přehled o provolaných minutách, takže zrušit a nahradit, ale teď jak a čím. V tom se příliš neorientuji. Na závěr, předpokládám, že pak stačí si pořídit další linku u Odorika, pořídit si klasické číslo pro daný region, tuším za 20Kč.

Link to post
Share on other sites

Dobrý den, pokud si obyčejný DECT telefon připojíte k phone-zdířce WiFi modemu, tak byste nadále volal přes službu UPC, za ceny UPC.

Pro váš případ proto nestačí DECT telefon A120. Doporučuji ten Gigaset A510 IP. Je levný a spolehlivý. Připojíte ho do LAN-portu WiFi modemu.

Nastavení VoIP účtu odorik v A510IP si podle návodu (na stránkách odorik) uděláte sám nebo vám jej nastaví zdarma přímo v odoriku.

V nastavení základny A510IP je možné zadat i několik VoIP účtů (myslím, že až 5), takže je pak možné využívat, dle potřeby, i několik VoIP operátorů s tím, že jeden z nich si nastavíte jako výchozí. Základna A510IP má i webové rozhraní, takže vše lze nakonfigurovat poměrně komfortně.

 • Internet 300
 • Jiná služba
 • Komplet
 • CA modul
 • Brno
Link to post
Share on other sites

Telefon koupit přímo u Odoriku, už ho dají nastavenej. A pevnou od UPC bych nerušil, spíš ji překlopit na paušál za 1 kačku. V Gigasetu 510 jde provozovat oboje a ta pevná od UPC se občas hodí, třeba při bezplatným volání na zákaznickej servis a samozřejmě k příjmu hovorů.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...