Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
    • David - UPC

Výpadek služby zpětného zhlédnutí   26.11.2017

Vážení zákazníci, aktuálně registrujeme výpadek služby zpětného zhlédnutí na všech platformách. Omlouvám se za nepříjemné komplikace. David - UPC 

Recommended Posts

Zdravím,

chtěl bych se zeptat jakou vybrat TV kartu. Nic o TV kartách nevím. Mám upc, ze zdi mi vede jeden kabel do routru na net. Druhej kabel ze zdi vede do set top boxu. Z toho zas přes scart a ještě jeden kulatej bílej kabel do tv. Mám asi 80 kanálů a obcas bych chtěl něco nahrát. Hlavně aby šly, pokud možno, nahrávat všechny programy. Také bych preferoval (jestli se nepletu) duální TV kartu, abych mohl nahrávat a dívat se současně na jiný program.

Může mi prosím někdo poradit nějakou konkrétní? Něco od litra do dvou tisíc. Nejlépe na czc nebo alze, díky za odpověď.

Sdílet toto téma

Tv karty (tunery) existují externí, připojitelné k pc pomocí USB a interní - u nich musíš znát typ sběrnice svého PC. Starší desky mají sběrnici a sloty pouze PCI, novější mají většinou pouze PCI expres s odlišnými sloty, takže karty nejsou zaměnitelné. Takže nejprve si zjisti typ základní desky (jakými sloty je osazena), pak je možno doporučit interní kartu. Typ tuneru Ti nejlépe doporučí kolega Ivo Mašek, až sem zavítá.

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • lokalitaTeplice
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCisco EPC 3212, 3x CAM

Sdílet toto téma

Na vyber mas priblizne z techto karet:

Technisat CableStar HD 2 + CI modul - do PCI slotu

Technisat CableStar Combo HD CI - do USB

Mystique CaBiX-C2 + Mystique View CI rozhraní - do PCI slotu

TerraTec H7 Hybrid - do USB

Technotrend CT-3650 HDTV USB+CI DVB-C+T - do USB

Technisaty a Mystique CaBiX funguji dobre, coz zde potvrdili zdejsi uzivatele.

Technotrend nenadavno zacala nabizet i Lica na svem webu dvb-c-shop.cz

Kazdopadne pocitej s tim ze do dou tisic se nevlezes ani nahodou, protoze k TV karte si jeste musis poridit za 1500 dekodovaci CA modul s kartou od UPC.

Jinak vsechny karty maji jeden tuner, takze soucasne nahravani a sledovani jineho kanalu asi nepujde, max. mozna v ramci jednoho muxu.

Dalsi podrobnosti jsou zde: viewtopic.php?f=10&t=2239

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Díky za odpověď. Takže bych musel koupit třeba Technisat CableStar HD 2 zhruba za 1700 Kč a do toho koupit kódovací kartu, třeba CA MODUL CONAX CAS7 (http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-mo ... x-cas7.htm) a to celý bych dal do PC. Na bílej kabej ze zdi co teď vede do settoboxu bych dal rozdvojku a jedna strana by šla do settop boxu a ruhá do PC?

Sdílet toto téma

Pokud vím, tak do PCIe se většinou dává grafická karta, a ten slot tam bývá jen jednou. Směred dolů na desce jsou pak zhruba tři PCI, tam se dávají přídavný usb, zvuková karta... a i tv karta, nebo ne? Jinak mám Intel core duo, soket 775, což není zdaleka nejnovější. Tak snad nebudou problémy.

Jestli ale jsou s tím stále nevyřešený problémy, zkusím tedy spíš Mystique CaBiX-C2. Nebo ta taky zlobí?

Sdílet toto téma

Velmi záleží na výrobci desky, já mám třeba letošní HP a ten má pouze PCIe (a neosazený PCImini), takže karty ze starého pc jsou mi k ničemu. K těm tunerům, hardware bývá většinou dobrý, dodaný software většinou za moc nestojí.

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Já mám dobré zkušenosti s oběma Technisaty, interním i USB, ten má navíc tuner DVB-T i DVB-C (ve skutečnosti dva dekodéry C a T s jedním tunerem) ve spojení s programem DVBViewer Pro.

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

to jsou těžký rozhodnutí. původně jsem čekal, že koupím kartu za litra a budu mít vystaráno... když jsem se snažil hledat karty co tady lidi doporučujou na http://dvb-c-shop.cz tak jsem moc neuspěl. nechtělo by se sem někomu hodit přímo odkazy na shop, pokud možno co nejdůvěryhodnější, abych měl před sebou přesně co z čeho vybírat?

Sdílet toto téma

Pro DVB-C byl vždy dobrým PC tunerem TechniSat. Z počátku ani nic jiného u nás k mání nebylo. Znám pár lidí, kteří ho mají a jsou spokojeni.

To bědování na Czechcomputeru se mi moc nezdá. Z vlastní praxe vím, že hodně uživatelů si do PC nainstalí různé "codeck - packy" a podobné "vychvalované" výdobytky k rádoby usnadnění práce., ale to je právě ta největší potíž, ta největší zábrana v bezchybném užití TV tunerů všeobecně. Dodnes to řada uživatelů odmítá pochopit, takže nějakou osvětu, kterou jsem dříve prováděl na jednom známém diskuzním foru, jsem už vzdal. To si holt musí každý zažít sám - tu zkušenost., když už se lidé nechtějí poučit ze zkušenosti jiných, kteří si tím prošli a nutno podotknout, že od prvním začátků vzniku TV tunerů, jako takových. V těch dobách zkušenosti jiných neexistovali, TV tunery vyráběl kde kdo, intuivita zařízení neexistovala.

Co se týče sběrnic, tak snad i dnes se ještě vyrábí z valné většiny motherboardy se sběrnicí PCI, rozhodně již nechybí PCIe, takže by žádný problém býti neměl ani s tím TechniSatem.

Ten TechnoTrend by špatný být neměl (měl by normálně fungovat)., o té druhé kartě (Mystique) nevím nic.

• lokalitaJirkov
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníHD DVR Mediabox

Sdílet toto téma

Do tisícovky seženeš celou řadu USB tunerů , bohužel pouze pro DVB-T. Nabídka tunerů pro DVB-C je značně menší, než pro T a S. Interní tunery bývají většinou lacinější, než externí USB. USB tunery, Technisat i Technotrend, obsahují tuner (spíše pouze dekodér , ladicí tuner je pouze jeden) pro DVB-C i pro DVB-T, což může být někdy výhoda. Nevýhodou naopak je, že požadují samostatný napájecí zdroj. Interní, do slotu PCI nebo PCI-E, mohou být také kombinované s analogovým tunerem, digitálním DVB-T a DVB-S. Kombinaci interního DVB-T/C jsem nikde neviděl. Pokud bys někdy pojal úmysl digitalizovat VHSky, hodí se kombinace analog/digital.

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Mám postřeh ke CableStaru HD2 od TechniSatu. Cca 2 roky ho provozuji v PC s CA modulem a kartou od UPC a vše v pohodě. Teď jsem objednával nový CA modul a kartu do nové LG TV. Chtěl jsem nový modul s kartou aktivovat v PC a kupodivu CableStar CA modul vůbec nenačetl. Vizuálně jde o ten samý model, jen ten starší je hardware version 3.2.1 a ten nový 4.0.2. V CV-5000 i v LG modul funguje normálně.

• lokalitaÚstí
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníHD

Sdílet toto téma

Stalo se mi něco podobného, 2 CAM různých verzí, jeden asi dva měsíce nepoužívaný. Chtěl jsem na něm aktualizovat předplatné, CableStar však modul nedetekoval. Později jsem jej aktualizoval tuším v STB. Už nevím, zda jsem ho znovu zkoušel v tuneru, nicméně po asi měsíci jsem ho použil v novém tv a fungoval okamžitě, bez nějaké prodlevy, tak nevím..., snad bylo ještě aktuální předplatné.

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku