Přejít na obsah
Lynviy

Poloviční výpadek

Recommended Posts

Dobrý den,

už po celý jeden týden nám internet funguje jen z poloviny, tzn. funguje pouze prohlížeč, Skype a nic jiného. Máme modem 16 MB/s rychlost a 0,5 MB/s upload a po rychlostních testech máme rychlost/upload v pořádku. Používáme wi-fi, kterou máme nakonfigurovanou správně, zkoušeli jsme restartovat modem i wi-fi, různě přepojit kabely a pořád to nefunguje, tak jak má. Domníváme se, že problém je v UPC, než u nás. Děkuji za všechny rady.

Lynviy

Sdílet toto téma

Tak to mas jeste nekde zapnuty firewall,

ted jsem to otestoval na mem PC a vysledky me trochu prekvapily, zatimco drive byly porty 135,139,445 blokovane od UPC (Zabezpečeno nebo vypnuto), tak nyni me to ukazuje Otevren, coz neni zrovna moc dobre,vysledek prvniho testu u me je:

3 X Otevřeno

16 X Odmítnuto

0 X Zabezpečeno nebo vypnuto

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Po dalším testu (vypnutý FireWall i NOD 32 - ten minule vyplý nebyl) vyšlo:

0 X Otevřeno

0 X Odmítnuto

19 X Zabezpečeno nebo vypnuto

Rozšířený test:

0 X Otevřeno

0 X Odmítnuto

30 X Zabezpečeno, nepřítomen

Sdílet toto téma

Dobrý den,

už jsem zjistil proč to nefungovalo.. od UPC mi přišel e-mail, že máme zablokované porty, protože u nás byla nalezena "virová aktivita", takže jsem to s UPC vyřešil, a pod 2 dnech mi to znova zablokují, ale je problém v tom, že mám plně reinstallovaný PC s firewallem, a s antivirem NOD 32 v5 a žádné viry nemám, vyřešil jsem to znova a už potřetí mi poslali e-mail o blokaci portech kvůli "virové aktivitě" a přesto zde žádné viry nemám. Možná je to porucha u UPC robota, který tohle vše hlídá a pořád nás blokuje. Nešlo by nějak udělat, aby nás nekontroloval?

Děkuji za přečtení..

Sdílet toto téma

To je presne jeden z duvodu, proc bych si nikdy nevzal internet od UPC.

U byvale pritelkyne jsem to parkrat zazil - virova aktivita, procisteno cim se dalo, nahlaseno, opet to spustili, druhy den znova. A tak porad dokola.

Takova zverstva se snad nikde jinde nepouzivaji - ani u ADSL, ani u jinych provajdru (nikde jinde jsem tohle nezazil).

• lokalitaOVA
  • internet-
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníCA

Sdílet toto téma

Mozna blba otazka, ale nemas tech PC tam pripojenych vic ?

Tanto problem jsem v minulosti zaznamenal i ja, bratrovy se na PC doslat vir ,stacilo PC vycistit , napsat na UPC a vse bylo OK.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

Spy Bot je v dnešní době k ničemu :) Pokud chcete mít 100% jistotu, obraťte se na fórum viry.cz

Jinak praktiky odpojení nebo zablokování portů je běžná věc u většiny ISP.

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

Ne..

Včera jsme kvůli tomu volali do UPC, jestli se to nedá zrušit, ale prej, že se to blokuje automaticky a už to máme asi po 6. zablokovaný. Fakt, už nevíme co s tím... ale přemýšlím nad zrušením smlouvy s UPC.. Proste když mám internet, tak ho chci mít plně funkční po odblokaci a ne ho pořád mít zablokovanej..

Sdílet toto téma

V tom případě vám ale v pc běží něco, co nestandardně komunikuje směrem do sítě. Nemáte např. nějakého torrent klienta a navolený nějaký port, který je standardně využíván pro jinou komunikaci?

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

Ano chodi sem lide z UPC a odpovidaji, ale nebudu je jmenovat.

Co se tyka vaseho problemu, doporucuji radeji odpojit wi-fi, v PC zkontrolovat co tam vlastne bezi a komunikuje,

takze povypinej v PC vsechny zbytecne bezici programy a spust prikazovy radek (Start-Sputit-cmd) a zadej prikaz: netstat -an

a hod ten vysledek sem.

Pak se pres Spravce uloh (stiskem Alt+Shift+Esc) koukni co vsechno ti v PC bezi za procesy,

a taky je dobre vedet co se spousti po startu Windows (Start-Sputit-msconfig) - slozka Po spusteni.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

Hlavně mám i počítač přeinstalovaný s plně funkčním FireWallem a NODem 32, takže je malá pravděpodobnost, že i po reinstalaci bych tu něco měl.. a navíc bych to nějak poznal.. a ten netstat -an ... co to vlastně ukazuje?

EDIT: Nejspíše si koupím tento nový balíček a myslím, že to bude lepší.. http://www.upc.cz/balicek-sluzeb/kombi-komfort+/ .. Také si říkám, že by to mohlo být řešení problému s blokací, pokud si nás ten "robot" opravdu nepřidal do nějakého "Black-Listu"... Prohlédl jsem si procesy a všechny vypadají normálně, systémové a tak...

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku