Jump to content

Recommended Posts

Tak podle poslednich informaci by mel tento kanal zacit vysilat nekdy v polovine dubna:

 

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání dne 30.3. 2005 udělila společnosti Československá filmová společnost, s.r.o. licenci k provozování televizního vysílání prostřednictvím družice na TV program CS Film. Jedná se o placený (basic TV) filmový kanál českých a slovenských filmů, které budou zpočátku vysílány každý den od 12.00 do 24.00 hodin.

 

Program je určen pro sítě kabelové a satelitní televize v České a Slovenské republice, kam bude distribuován prostřednictvím satelitního transpondéru ASTRA 19,2 stupně nebo Eurobird v packetu Czech Link. Zamezení neoprávněného přístupu bude zajišťováno prostřednictvím kódovacího systému Cryptoworks.

 

Vysílání CS Filmu bude zahájeno televizní premiérou jednoho z nejnovějších filmů, jehož název si necháváme jako překvapení. Mezi dalšími budou uvedenyuvedeny filmy jako je např. Vekslák, Kronika žhavého léta, O slavnosti a hostech, Ovoce stromů rajských jíme, Zlatá reneta, Pražská pětka, Nexus, Opus pro smrtihlava. Ze slovenské produkce pak Boxer a smrt, Polnočná omša, Slnko v sieti, Obrazy starého světa, Pavilon šeliem a další. Čeští a slovenští diváci se budou moci těšit i na řadu dalších pořadů v rámci zvláštních programových profilů, informace o filmových novinkách a doprovodné informace

 

Zájem o tento program je velký nejen v ČR ale především i v SR. To potvrzuje i anketa na webu satCentrum : Na otázku: Kvůli jakému typu programu byste se stal/a předplatitelem kabelové televize nebo satelitu? by podle této ankety pro program českých filmů hlasovalo 22% čtenářů v české mutaci satCentrum.cz (z více jak 1200 hlasujících), což mu zajistilo třetí místo za prvním evropským filmem a druhou hollywoodskou produkcí. V anketě čtenářů slovenské mutace satCentrum.sk se umístil jako druhý s 30% hlasů (z počtu cca 1100 hlasujících), hned za hollywoodskými filmy, ale s velkým náskokem před evropskými snímky.

 

Předpokládáme, že vysílání TV programu bude zahájeno ve druhé dekádě dubna letošního roku v kabelových sítích, se kterými společnost již nyní postupně uzavírá smlouvy. Program CS Film vznikl za významné podpory kabelového operátora Karneval Média.

 

Československá filmová společnost s.r.o.

 

K udělení licence řekl jeden z jejích majitelů Leoš Pohl: „Cílem TV programu CS Film je přinést divákům kvalitní zábavu, o kterou dlouhodobě jeví velký zájem, posilovat národní sebevědomí a česko-slovenskou vzájemnost a v neposlední řadě napomáhat postupně zrodu i nových filmových a televizních projektů, a to nejen v profesionální a školní, ale i amatérské tvorbě“.¨

 

Zdroj: http://www.satcentrum.com/./?action=show&art=1365

 • Internet 150
 • -
 • Komfort
 • Compal VF, HD Mediabox
 • Brno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podle inzeratů, kterými teď Karneval zaplavil některá tištěná periodika, tak tím "překvapením" na úvod by měl být film Choking Hazard. A start tohoto kanálu by měl být 20.dubna.

 • Internet 300
 • Jiná služba
 • TV Komplet
 • HD DVR Mediabox, Handan 6000 (PVR)
 • Kralupy nad Vltavou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na serveru Parabola.cz se objevily nejake dalsi informace ohledne chystaneho kanalu CS Film:

 

Leoš Pohl: Pro diváky CS Film připravujeme řadu překvapení

 

Koncem března udělila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) licenci Československé filmové společnosti na program CS FILM, který by měl zahájit vysílání již v nejbližších dnech. Za projektem stanice CS Film stojí Leoš Pohl, šéf představenstva společnosti Czech Digital Group a spolumajitel parlamentní televize 24.cz a nově i CS Film.

 

Kdy a kde začne CS Film vysílat? Kolik přinese premiérových pořadů měsíčně? To jsou jen některé dotazy na které odpověděl Leoš Pohl.

 

Československá filmová společnost požádala českou Radu o licenci pro TV program CS Film šířený prostřednictvím družice. Jak dlouho probíhaly přípravy na spuštění nového kanálu a kde se zrodila myšlenka na spuštění "televize českých a slovenských filmů"?

 

O české a slovenské filmy je mezi českými a slovenskými diváky značný zájem. U terestrických televizí však stojí až za zábavou a hollywoodskými filmy. Dlouhodobě je však předmětem trvalého diváckého zájmu. Na přípravě pracujeme již více než dva roky. Nejdelší dobu připrav zaujímá hledání vyváženosti mezi cenou práv a koupěschopností kabelových operátorů. Právě mezi nimi námět na program českých a slovenských filmů vznikl. A právě za to, že tento projekt spatřil světlo světa, vděčím Karneval Média. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila i za přispění tohoto operátora 30.3. 2005 naší společnosti licenci k družicovému vysílání.

 

Kolik lidí nyní pracuje na projektu stanice CS Film?

 

U zrodu stáli tři lidé. V této chvíli s námi spolupracuje kolem 15 – 20 lidí.

 

Jakým způsobem bude zafinancován provoz stanice?

 

Start bude financován z úvěru a vlastních zdrojů společníků. Hlavní zdroje příjmů jsou poplatky od kabelových a satelitních operátorů.

 

Počítáte i s reklamou jako dodatečným zdrojem příjmů?

 

Příjmy z reklamy tvoří u placených tematických televizí typu basic cable jen malou, doplňkovou část tržeb. Vše je závislé na počtu předplatitelů, které se nám podaří získat. Naším záměrem je reklamu tematicky orientovat k cílové skupině našich budoucích diváků.

 

CS Film bude vysílat 12 hodin denně. Jakou máte představu o tom, kolik nabídnete premiérově filmů v každém měsíci?

 

Diváci se mohou těšit na šest celovečerních pořadů (ať již kinematografických filmů či televizních filmů) denně. To je kolem 200 titulů měsíčně. Plánujeme, že reprízovost se na našem programu bude pohybovat přibližně v poměru 1 : 5.

 

Podle informací z tiskové zprávy přichází v úvahu Czech Link (Eurobird) nebo družice Astra 19,2°E. Kdy bude o družici rozhodnuto?

 

Licence nám byla udělena na satelit ASTRA 19,2 stupně. Zvažujeme rovněž packet Czech Link. Naše rozhodnutí komplikuje fakt, že přístup na uvedenou transpondér ASTRA z Prahy je pro nás zatím pouze přes kontribuční ASTRA 3A, což nám neúměrně zvyšuje náklady. Na straně druhé satelitní distribuce realizovaná Czech Linkem prochází obdobím veřejné obchnodní soutěže vyhlášené Českou televizí a nelze vyloučit, že může po lednu 2006 dojít k určitým změnám. Dá se však říci, že v této chvíli jsme však rozhodnuti a tisku ho oznámíme ihned poté, co tak učiníme Radě.

 

Jak to bude s příjem programu CS Film ze satelitu?

 

Mnohé záleží na výsledcích jednání s největší operátorem placené satelitní televize UPC Direct. Jisté je však jedno. Diváci se satelitním příjmem o náš program nepřijdou a myslím, že mohou očekávat řadu příjemných překvapení (o nich čtenáři Paraboly budou informování v průběhu května t.r.).

 

Bude možné si program abonovat i ze zahraničí (mimo Českou republiku a Slovensko)?

 

Práva na uvádění našich pořadů nakupuje pouze pro území ČR a SR a zatím vyjma těchto území neuvažujeme o jejich rozšíření.

 

V jakém formátu obrazu budete vysílat filmy?

 

Zatím jen v běžném formátu.

 

Počítáte s vysíláním teletextových stránek či s EPG (elektronický programový průvodce)?

 

Pro větší informování našich zájemců uvažujeme o zřízení web stránek, postupně, zřejmě počátkem příštího roku hodláme poskytovat data i pro EPG. O teletextových stránkách zatím neuvažujeme, nechceme je však ani vyloučit.

 • Internet 150
 • -
 • Komfort
 • Compal VF, HD Mediabox
 • Brno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Týká se data zahájení vysílání.

Na veřejnost pronikají informace, zda se tak stane 20.4. (což byl původní termín) nebo 25.4. (nový termín ze strany ČS Filmu). V každém případě klienty a diváky prosíme o nějaký den strpení. ČS Film je úplně novým programem. Jeho příprava si od dohody s programovou společností do dne "D" vyžádala necelé 2 měsíce ...což je patrně nejrychlejší start nového filmového kanálu.

 • Internet 300
 • Jiná služba
 • TV Komplet
 • HD DVR Mediabox, Handan 6000 (PVR)
 • Kralupy nad Vltavou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet nekolik dalsich informaci o chystanem kanlu CS FIlm:

 

21.4.2005 začal na satelitu Eurobird 1 (umístěném na pozici 28,5 st. východně) v paketu Czechlink testovat nový kanál – CS Film. Individuální satelitní diváci jej mohou zachytit na tr. F3S, frq. 12,607 H, SR 27500, FEC 3/4, SID 1. Dnes dopoledne byla zatím přenášena pouze identifikace: CS Film, bez video a audio signálu (PIDy 8192), další testy budou následovat vzápětí tak, aby se mohlo začít se zkušebním vysíláním okolo termínu 25.4.2005. Licence k vysílání byla Radou pro rozhlasové a televizní vysílání udělena Československé filmové společnosti s.r.o., jejímž jedním z majitelů je pan Leoš Pohl.

 

CS Film bude placeným (basic TV) filmovým kanálem českých a slovenských filmů, které budou zpočátku vysílány každý den od 12.00 do 24.00 hodin. Program je určen pro sítě kabelové a satelitní televize v České a Slovenské republice a později i individuálním divákům, bude distribuován prostřednictvím satelitní platformy Czech Link na družici Eurobird 1. Zamezení neoprávněného přístupu bude zajišťováno prostřednictvím kódovacího systému CryptoWorks.

 

Jak jsme uvedli, plánuje se začít se zkušebním vysíláním TV programu okolo 25.4.2005, tedy je možné, že to nebude přesně v pondělí 25., jak uvedla některá média. Vysílání bude po dobu prvních dvou měsíců určeno pro kabelové sítě, se kterými společnost již nyní postupně uzavírá smlouvy. Jako první bude kabelový operátor Karneval Média. Pokud se týká společnosti UPC, (podle posledních informací, které redakce satCentrum získala tento týden na pražské presentaci), ta zatím v prvních dnech program do svých sítí ani do satelitní platformy UPC Direct nezařadí, což však neznamená, že by se to v budoucnu nemohlo změnit.

 

Větší mediální a reklamní kampaň zahájí CS Film ke konci příštího měsíce (květen 2005), po prvních zkušebních dvou měsících, kdy bude vysílání určeno pouze pro kabelové providery se, podle pana Pohla, uvažuje s abonencí i pro individuální satelitní diváky.

 

CS Film bude šířený v paketu Czechlink v kódu CryptoWorks a oprávnění bude, podobně jako v případě Galaxie sport, aktivováno předplatitelům na jejich Czechlink karty (ve spolupráci se společností Trade & Technology). Roční předplatné kanálu CS Film by mělo podle slov Leoše Pohla činit 1000 Kč. O zahájení abonence vás budeme včas na našem serveru informovat.

 

„Cílem TV programu CS Film je přinést divákům kvalitní zábavu, o kterou dlouhodobě jeví velký zájem, posilovat národní sebevědomí a česko-slovenskou vzájemnost a v neposlední řadě napomáhat postupně zrodu i nových filmových a televizních projektů, a to nejen v profesionální a školní, ale i amatérské tvorbě“ – taková byla slova pana Pohla bezprostředně po udělení licence pro CS Film, a tak nezbývá než popřát novému domácímu kanálu úspěšný start a hodně spokojených diváků.

Zdroj: http://www.satcentrum.com/./?action=show&art=1402

 • Internet 150
 • -
 • Komfort
 • Compal VF, HD Mediabox
 • Brno

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nevíte někdo jestli už se testuje CS Film?

Pokud vím (informace ze Satcentrum.cz a Parabola.cz) CS Film testuje od minulého týdne na Czechlinku, odkud ho pravděpodobně bude Karneval přebírat. Jestli se ovšem dneska ve 20:00 objeví na kabelu, to pravděpodobně ještě nikdo neví. Pro jistotu se pouštějí ven informace, že to bude pravděpodobně v týdnu od 25.dubna. Takže to může být klidně dneska večer, ale taky možná až v neděli. Nabídka některých filmů, které chce CS Film uvádět jsou na ofic. stránkách Karnevalu v programových tipech až od 18.týdne.

Edited by Guest
 • Internet 300
 • Jiná služba
 • TV Komplet
 • HD DVR Mediabox, Handan 6000 (PVR)
 • Kralupy nad Vltavou

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Já myslel na síti Karnevalu jestli už někde něco běží. O tom satelitu vím, ale stejně díky.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...