Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
    • David - UPC

Výpadek služby zpětného zhlédnutí   26.11.2017

Vážení zákazníci, aktuálně registrujeme výpadek služby zpětného zhlédnutí na všech platformách. Omlouvám se za nepříjemné komplikace. David - UPC 
c12345

Rada ohledně routeru-wifi

Recommended Posts

Dobrý den mám připojení od UPC Kombi Komfort (60/6) a router TP LINK TL-WR 542G . Co se týká rychlosti tak na stolním počítači tak po měření na speedtestnet mi to stabilně ukazuje kolem 60/6 (takže spokojenost). Syn má noťas LENOVO G 550 (gigová síťová karta), ale když je u tohohle routeru připojen přes wifi tak se nedostane s připojením výše jak cca kolem 18 MB/S upload je v pořádku ten vykazuje těch 6 MB/s. Nevím proč když síla signálu je vynikající a přenosová rychlost u tohohle routeru je v maximu (jak uvádí výrobce) 54 MB/s. V nastavení routeru žádné omezení rychlosti wifi nemám. Proto bych se chtěl zeptat zde zkušených diskutujících zda je normální taková hodnota rychlosti při připojení noťasu přes wifi (případně kolik máte vy), a zda by se vyplatilo zakoupit např. tenhle wifirouter TP Link TL WR1043ND (ten se mi líbí :eye: ) a zda by se eventuálně i zvedla přenosová rychlost u toho noťase přes wifi. děkuji za kždou odpověď.

Sdílet toto téma

Bohuzel u Wifi se standartem G o moc vic jak 20 Mbit neudelate, to je jeho maximum.

Důvod, proč se udaná (teoretická) rychlost liší od reálné je protoze udávána je na první vrstvě ISO/OSI modelu, kdežto reálná a vámi meřitelná je na vrstvě druhé.

S Wifi N by jste mel dosahovat rychlosti nad 50 Mbit, coz by vami zmineny router TP Link TL WR1043ND mel dosahnout, jen se ujistete ze i notebook podporuje stanart N.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Teď jsem zkoušel 1043ND přes wifi a vytáhl jsem maximálně 65 Mb. Na kabelu mi to jede stabilně 125Mb - upozorňuji, že mám DD-WRT firmware, kterej si myslím, že je lepší. Na originálním firmware byla rychlost po kabelu pouze cca 110Mb.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 30
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníCicso EPC 3208

Sdílet toto téma

Takže ještě jedna závěrečná otázka když jsem zakládal toto téma a předem děkuji za odpověď. Tak snad tedy můj noťas LENOVO G 550 model 20023 podporuje přes wi.fi ted standart přenosu N. Čistě hypoteticky když tedy vyměním router za ten co jsem už nastínil a bude ten rádiový přenos přes wi-fi lepší co se týká rychlosti toho připojení pojedou mi vůbec přes to rozhraní N naše mobilní telefony s kterými se občas přes wifinu taky připojujeme ???

Sdílet toto téma

takže děkuji všem za odpovědi myslím i vyčerpávající :) Jediné, co mě pořád mate je, že když si přeču více recenzí na tenhle noťas (Lenovo G 550 model 20023) tak někde je uvedeno, že to podporuje N přenos wifi a někde zase ne. Takže jsem kouknul do správce zařízení na sí´tovou kartu kde podle toho by se to snad nechalo zjisti už jistě. Takže pod síťovými adaptéry mám : Broadcom NetlLink Fast Ethernet a dále Intel ® WifiLink 5100 AGN. Takže kdyby jetě někdo znalý věci se kouknul na tuhle síťovku. Díky všem a přeji krásný den.

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku