Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
Kema

Sdílení kabelovky - je to legální?

Recommended Posts

Návštěvník   
Návštěvník
jenze to by tvuj NAT musel nejdriv routovat ARP pakety, coz se bezne nedela

Stale mluvim o zarizenich pripojenych primo ke kabelovemu modemu. Copak jste tak natvrdli? ISP tyto zarizeni vidi pod jim pridelenyma IP a jejich MAC. K temto zarizenim pak NATDET dokaze urcit, kolik dalsich systemu se za nima skryva.

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník
K temto zarizenim pak NATDET dokaze urcit, kolik dalsich systemu se za nima skryva.

Opakuju dotaz- jak??? U Linuxu jde podle toho jake hodnoty voli system v hornich bitech initial sequence numbers (pokud si to nevypnu) poznat priblizny uptime, tim se teoreticky daji spocitat Linuxove systemy za NATem, pokud nebyly bootovany soucasne. Neni mi ale znamo ze by to u Windows fungovalo podobne, takze jak muze NATDET spocitat systemy za NATem? Spocitani DRUHU operacnich systemu samozrejme takto funguje, o tom nediskutuju... Diky.

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Zdrojaky NATDETu jsem nezkoumal :-) Nicmene me nezajima JAK to funguje ale JESTLI to funguje. A ono to funguje.

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Podle smluvnich podminek muzes pripojit maximalne DVA pocitace, a pouze v JEDNE domacnosti. U nejnizsiho tarifu T250 mas navic povolen jen jeden pocitac. Takze 3 pocitace podle Karnevalu, byt v jedne domacnosti, pripojit nesmis. Takze pokud se nechces vystavovat (pravda, velmi malemu) riziku postihu, musis si pro 3 pocitace objednat sluzbu 2x.

Sdílet toto téma

Nesmysl, ve vseobecnych podminkach se pise:

"Zákazník není oprávn ě n p ř ipojit více než dva p ř ístroje stejného

druhu ke koncovému bodu Sít ě , pokud není mezi Poskytovatelem a zákazníkem dohodnuto jinak nebo není jinak specifikováno v Provozním ř ádu."

Ovsem ty dva pristroje muzou byt klidne 2 routry. (Koncovy bod je modem)

Navic v ceniku interneru jr jasne napsano:

"Služba TURBO 250 zahrnuje 1 neve ř ejnou IP adresu, další neve ř ejnou IP nelze u TURBO 250 dokoupit. Dokoupená ve ř ejná IP adresa nahrazuje p ů vodní neve ř ejnou.

Neve ř ejné IP adresy do max. po č tu 20 je možno dokoupit pro všechny tarify s vyjímkou TURBO 250.

Jednu ve ř ejnou IP adresu je možno dokoupit."

Z toho plyne že počitačů mužu pripojit minimalně 21 (se switchem).

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

hmm ja tam vidim jenom MAC myho kompu a MAC adresu domaciho routeru, pres router jede segra s mamou a muj nout a secko je to v jednom switchi a zatim si jeste nikdo nestezoval, pochybuju ze by to karneval nak hlidal i kdyz zazraky se porad deji :D

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Tak jsem byl na návštěvě u bratrance, co má se sousedem napůl zřízeno Turbo2000. Dosti mne překvapilo že je to (navzdory smluvním podmínkám, které má karneval na webu) NAPROSTO legální, technik co instaloval modem o tom ví, protože fyzicky připojoval dva UTP kabely ze dvou baráků, a pak u obou PC nastavoval IP adresy. Říkal že je to v pohodě, že dva počítače jsou v ceně, a že můžou být klidně v různých domácnostech.

Sdílet toto téma

Je to porušení smluvních podmínek. Technik o tom může vědět, může o tom vědět třeba i ředitel Karnevalu, ale je to pořád porušení smluvních podmínek.

užívat sjednané Služby výhradně pro svoji potřebu a zdržet se

jakýchkoliv zásahů do Sítě, nainstalovaného Zařízení nebo

koncového bodu, zejména neumožnit sobě nebo třetím osobám

neoprávněný příjem jiných než sjednaných Služeb a nebo jakkoli

porušovat autorská práva nebo jiná práva k nehmotným statkům.

Porušení tohoto ustanovení je považováno za podstatné

porušení Smlouvy.

Už se to tady omýlalo několikrát, takže bych to dál nerozebíral.

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník
Tak jsem byl na návštěvě u bratrance, co má se sousedem napůl zřízeno Turbo2000. Dosti mne překvapilo že je to (navzdory smluvním podmínkám, které má karneval na webu) NAPROSTO legální, technik co instaloval modem o tom ví, protože fyzicky připojoval dva UTP kabely ze dvou baráků, a pak u obou PC nastavoval IP adresy. Říkal že je to v pohodě, že dva počítače jsou v ceně, a že můžou být klidně v různých domácnostech.

Ano. U tarifů vyšších než Turbo250 je legální zapojit 2 počítače i bez přikoupení další IP adresy.

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Ano. U tarifů vyšších než Turbo250 je legální zapojit 2 počítače i bez přikoupení další IP adresy.

Ano, ale pouze v ramci jedne domacnosti. Obchodni podminky jsou dost jasne napsane.

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

myslím si, že karnevalu je to docela jedno.. jde jim spíše o to, aby nějaký chytrák nenapojil na jendo turbo4000 celý panelák nebo celou ulici (a připravil ej tak o kšeft) a ještě za to inkasoval od ostatních peníze, resp. na tom vydělával....

jinak nevím co se tady řeší, si kup hardware router s 4-ma vývodama za cca celekm 500 (např. ovislink) a stačí ti jedna neveřejná IP adresa a turbo250 a můžeš na tom frčet se 4-ma PC..

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

A co takhle?

Pořídím si TURBO 250, za kabelovej modem píchnu HW router (Edimax to dela v cene do 1 tisice). Za router je pak mozny nahazet vpodstate cokoli (switche,WiFi AP,...). Zapnu na nem DHCP a je to vyreseny, ne?

Mozna je to blbej dotaz, ale jak provider pozna, co je za HW routerem? Zvenku se to tvari jako zarizeni s jedinou MAC. Router se pomoci NATu postara o prepinani signalu a je to vyreseny.

Sdílet toto téma

SWE    0

Podle me to poznaji jen velmi tezko az skoro vubec...

Navic i na vlastnich strankach pisou, ze si klidne muze kdokoliv koupit router a nasdilet tak treba i T250 na vice kompu...Takze ani neni pro ne duvod proc to zjistovat :) Vsak rozdvojky na televize ma taky doma skoro kazdy...

Sdílet toto téma

Dokud je to v norme, nebudou se o to nejak zajimat. Pokud budes mocnej napadnej, mohly by byt s tim problemy. Kdyz si koupis vice IP adres, nic tim nezkazis. Reknes kdyztak, ze sis to koupil pro sve potreby :D

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Mimochodem, podle letmeho pohledu do obchodnich podminek DSL provideru je zakaz sdileni pripojeni vice domacnostmi specialitou Karnevalniku, nikdo jiny si to tam dat nedovolil. Inu zkouseji co hlupak zakaznik snese...

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Mám doma tři počítače a přes router bych je chtěl, v rámci sítě LAN všechny připojit na net. Tohle snad legální je, nebo ne?

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník
Už se to tu řešilo. Je to v rozporu se všeobecnými podmínkami Karnevalu.

já se ptal na připojení dvou PC a operátorka mi řekla můžete použít router&switch :) a že si potom od nich ani nemusím kupovat další IP :lol:

Sdílet toto téma

Mám doma tři počítače a přes router bych je chtěl, v rámci sítě LAN všechny připojit na net. Tohle snad legální je, nebo ne?

V ramci jedne domacnosti (bytu) to legalni je.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

SWE    0

Je to jako by sis koupil dve licence napriklad. NODu 32 (vzdycky to vyjde levneji), ale pouzivat je muzes jen na svych pocitacich. Rozdil je v tom, ze Karnevalu nevadiani sdileni 250ky - tedy sluzby s jednou IP...

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Myslím že by byl problém, kdyby neměl karneval FUP. protože máš koupeny určitý objem dat, tak jim je jedno jak to vyčerpaš.

Mam kamoše v paneláku a maj koupenej T4000, a k tomu 8 IP adres a karnevalu je to fuk.

Tim že je možne dokoupit dnes už možna asi 40 IP, tak to vlastně tiše podporujou. :idea:

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku