Jump to content
Sign in to follow this  
Jenda99

Nové připojení internetu

Recommended Posts

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat na nové připojení internetu. Objednal jsem si připojení internetu od UPC, zajímalo mě jestli nový kabel který mi budou natahovat do bytu musí natáhnout ke stávající zásuvce, kde je zapojená televize UPC(již 10 let nevyužívám)a využívat nebudu, nebo můžou udělat zásuvku novou hned u vchodových dveří do bytu.

Byt mám po kompletní rekonstrukci a nechci mít nikde žádný zalištovaný kabel. U vchodových dveří bych si představoval k modemu připojit Wifi router a počítač si mohl dát do jakékoliv místnosti v bytě. Nevím jestli je to takto možné, neb jsem lajk a v v těchto věcech se moc nevyznám.

Potřebuji vědět jestli je tato varianta možná, ať vím jak se domluvit s technikem. děkuji za odpověď.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No nevim, já sem jim řekl, že v tý zásuvce co to bylo pře minulým nájemníkem to nechci a natáhli mi novou zásuvku v jiné místnosti. Akorát sem za to zaplatil.

To je ovšem něco jiného :) Samozřejmě, že si můžete za platbu nechat vybudovat druhou zásuvku.

 • Internet 300
 • Neomezeně
 • TV Komplet
 • Compal, HZN USB
 • Brüx/Praha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kdys nam napojovali kable tak uz jsem mel nachystany zasuvky v kazdym pokoje kdys se stavelo a bylo to propleteni husim krkem. Jak borci prisly z UPC tak sem tady mel nachystanej Datovej Kabel ktery protahly zaroven z kablama do pokoju. Pak sem jsi udelal zasuvky na data kable sam. A tym padem se vyhnu pouzivanim WIFI.

 

Pokud to mas podobne tak kdys budes myt doma Datovej kabel tak ty to provlecou zaroven kdys se snema domluvis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mike: Vím, že máš trochu problém s češtinou, ale řeč nebyla o datové zásuvce (RJ45), ale o přípojce od UPC.

 

Opět OffTopic. Už ne to nebaví. :(

Edited by Guest
 • Internet 30
 • -
 • bylo vyplněno
 • bylo vyplněno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaku jo toho sem jsi vedomej. Ale jen sem poradil pokud by tech zasuvek chtel vice po baraku (pise o jedne ze chce ale pokud ma provize na vice zasuvek v baraku tak to vyuzit) tak ad rovnou mu protahnou datove kable.

 

Me UPC taky delaly pripojky ve trech pokojach a daly tam zasuvky na internet a TV. A ke kazdymu pokoji protahly dataove kable a vsechny se pak vracely do jedne mistnosti kde je router.

 

Tohle je jen v pripade pokud Jenda99 ma husy krky protahly do kazde mistnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Děkuji za odpovědi. jeliož se skoro vůbec nevyznám v počítačích a připojení na internet zajímalo by mě jestli je lepší protahovat v bytě datové kabely do každé místnosti, nebo použít wifi. Jelikož se jedná o panelákoý byt a pokoje jsou orientovány v jedné řadě za sebou, tak nevím jestli případně kabel táhnout do jednoho pokoje a pak z toho pokoje pokračovat do dalšího, nebo musím pro každý pokoj táhnout solo kabel. Pro někoho to je jistě úsměvné :D , ale já tohle vážně nevím. Natažený husý krk sice mám, ale jelikož v něm již teď mám natažený dva kabely, tak nevím jestli se mi tam podaří ještě další dva protáhnou.

Další dotaz se týká počítače, nový počítač který mám objednaný má zpoždění a do data zapojení internetu ho mít nebudu ještě doma. Datum zapojení se mi posouvat nechce, protože jsem ho posouval již dvakrát. Na vyzkoušení internetu si domů vezmu služební Notebok, ale netuším jestli v tomto počítači je síťová karta(jsem co se týče přes počítače lajk). Nevím jak to mám poznat. Domnívám se, že je, když počítač v prácí na internetu připojuji, ale jak píši jsem lajk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Notebook bude mít zásuvku obdobnou té telefonní, jen trochu větší.

Strká se tam kostička, která má v řadě osm kontaktů a z druhé strany takový zobáček - pojistku proti samovolnému vysunutí.

Podívej se třeba sem http://cs.wikipedia.org/wiki/RJ45

 

Ke stabilním zařízením (PC, tiskárna, televize, věž atd.) se vyplatí dát kabely.

K mobilním zařízením (notebook, mobilní telefon atd.) to buď nejde nemají tu zásuvku, nebo je lepší využít WiFi. Zařízení použiji kdekoliv kde potřebuji bez ohledu na kabel.

 

 

K modemu lze připojit jen jedno zařízení - má jen jednu zásuvku (port).

Vyjímkou je modem, který má v sobě rovnou router a WiFi, k němu lze připojit 4 zařízení kabelem (4 kabely) a další přes WiFi.

Dříve tento modem UPC nenabízelo, takže spousta uživatelů si pořídila vlastní router (jedno zařízení) ke kterému lze připojit standardně 4 (lepší 8) dalších zařízení kabelem.

 • Internet 30
 • -
 • bylo vyplněno
 • bylo vyplněno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...