Jump to content

Nastavení portů (modem) pro server a FTP

Recommended Posts

Chci se zeptat, chystám se pořídit NAS server kterej má v sobě i webovj server, FTP atd. Chci se zeptat, jestli jsou nějaké problémy co se týká strany UPC a jejich modemu. Mam od nich F50 a k tomu modem EVM 3200. Jsou porty automaticky přesměrovávány, nebo se do něj nějak musím dostat a nastavit si je. Jde mi hlavně o 80 a 21. Na svym routeru ASUS 520GU si to už pak nastavim, jedná se mi o tem modem.

Díky za odpověď

Všichni máme veřejnou IP. Já mám, ale jen dynamickou platit za pevnou 200 měsíčně mi přijde zbytečné.

Ta se mění velmi zřídka, a navíc si na nějaké pevné místo na Internetu kopíruju automaticky svoji ověřenou IP adresu.

Když jsem mimo, podívám se na co se změnila a funguji dál.

BTW: nechci rozpoutávat flame, ale já bych do varianty "j" nešel. Znám několik lidí co ji mají a je pomalá.

• Internet 30
  • -
  • bylo vyplněno
  • bylo vyplněno
  • 1 year later...

Zdravím, mám internet od UPC 30M a televize a potřebuji mít přístup z internetu na ip kameru, klidně na portu 80. Mám modem motorola a k němu připojený router msi, ten získá wan ip adresu kterou vidím na internetu, takže když do něj nastavím ip adresu ip kamery a portu 80 mělo by vše fungovat. Nebo to může mít UPC blokované.

Díky za info, kdyby někdo nechápal dotaz, rád upřesním

Milan