Jump to content
Sign in to follow this  
panzer87

Připojení 2 PC k UPC

Recommended Posts

Ahoj!

Měl bych takovou prosbičku.přd týdnem jsem si pořídil balíček KOMFORT od UPC s internetem FIBER 60.Bohužel mi nejde připojit k internetu druhý počítač.Mám modem Cisco EPC3212 a k tomu svůj wifi router ZyXEL P-660HW-T3 v2 (zůstal mi po O2).Když zapojím router do modemu a oba PC (stolní+NB) do routeru,tak se sice připojí, ale internet nejede..a to jak po restartu modemu,tak i routeru..moc prosím o jakoukoli radu.Předem mockrát díky!

Uh.. :)

Ten "router" je apriori ADSL2+ modem, podle meho neumi routrovat klasicky WAN provoz, ale jenom PPPoE. Nenechat se zmast tim, ze tahle parodie na modem (bohuzel ho ted aktualne pouzivame v praci) ma na pripojeni telefonniho kabelu konektor RJ-45, namisto logictejsiho RJ-11... ;)

Vzhledem k tomu, ze ho chci uz dva tydny rozmlatit kladivem, tak bych ho nedoporucoval ani na ADSL, natoz na 60Mbitovy pripojeni - nam pravidelne tuhne jenom pri routrovani dychavicneho 6Mbitu.

Takze zahodit nebo prodat nejakymu nenarocnymu uzivateli ADSL a za Cicso poridit nejaky opravdovy router - na zdejsim foru se najde tipu dost.

Mám modem Cisco EPC3212 a k tomu svůj wifi router ZyXEL P-660HW-T3 v2 (zůstal mi po O2).

ZyXEL P-660HW je ADSL2+ wifi modem, pro připojení k upc internetu je třeba mít router s wan konektorem rj45...

• -
  • -
  • -
  • -
  • -

Že to je primárně modem vím, píše to Derek, ty i O2.

Ale určitě má i další funkce. Mezi sebou ty LAN fungují minimálně jako Repeater, ale spíš jako Switch.

Takže si myslím, že při vhodném nastavení by to mohlo fungovat, protože s 60 Mb Internetem je možné připojit 3 zařízení (MAC adresy) a dostanou všechny IP adresu.

• Internet 30
  • -
  • bylo vyplněno
  • bylo vyplněno

Hledal jsem tipy na umravneni toho Zyxela, narazil jsem i na to, ze ho taky nekdo provozuje jen jako switch - http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=960&t=1147743.

Vic parady se s nim neudela.

Nicmene urcite doporucim flash firmwaru (troufnes-li si na to) na nejaktualnejsi original od vyrobce - alespon mne na tom O2 dlsku pada daleko mene nez s tim obskurnim firmwarem Telefonicy - mam na mysli vypadky routeru a APcka, ne jen dsl line.

Taky doporucim vypnout veskere logy, je to prvni a nejjednodussi rada jak mu snizit periodu vytuhu a restartu.

firmware

http://www.zyxel.cz/web/support_downloa ... no=2699908

tady navod na preflashnuti

http://www.zyxel.cz/web/support_downloa ... qno=809298

Dobrá,díky,vyzkouším zyxela překonfigurovat dle tvého odkazu,snad to pojede..jinak to vypadá na koupi nového routeru..vyzkouším a podám report.Teď sem v práci,vyzkouším až přijdu domů.. Díky moc za tipy!