Jump to content

Kombi Komfort a nový "základní" modem.

Recommended Posts

Předtím než se na něco zeptáš, zkus použít vyhledávaní !Ahoj,

měl bych jeden dotaz pro majitele tarifů Kombi Komfort se základním modemem (náhrada Motorola SB5101E - nevím co dávají). Používám Tarif Fiber Power 30 (30/1,5MBit) v balíčku s TV a za touto Motorolou mám svůj router Asus WL520GC. Současná nabídka na přechod na tarif "Kombi Komfort" je lákavá, protože za cenu o 50,- Kč nižší bych měl mít tedy 2x rychlejší internet a o 40 programů v TV víc. Podmínka je výměna té Motoroly...

Doteď vše funguje perfektně a i rychlost je dle testů jakou platím, takže mám obavy, aby se něco nesepsulo :-/ Chci se tedy zeptat, jaká je pravděpodobnost, že se mi po výměně Motoroly za něco jiného nedostane veřejná IP až na router? (v této kombinaci ji tam právě mám ok - viz obrázek). Routr má na vnitřní LAN IP 192.168.1.1. (přes web ho spravuji) a na WAN má IP veřejnou od UPC. Díky tomu si mohu určité porty překlápět až na požadované PC v LAN a tak se na něj dostanu i z netu. Chtěl bych tedy, abych o tuto možnost nepřišel...

Za výměnu modemu se mi nechce platit 650,- Kč, tak mi nabídli ještě aktivovat další službu - telefon. Ten by mi byl úplně k prdu, ale na rok by byl paušál 1,- Kč na měsíc a pak to jde zrušit, takže bych to vzal i s touto službou. Nevím, co by tedy dorazilo za modem.

Jinak v routru mám po kabelech 1x PC, 1x tiskárnu LAN, 1x Xstreamra a 1x disk, takže plno a ostatní (noťas a mobily) jedou přes Wifi...

Předem děkuji... Petr

Obraz2.jpg.abf96c52cc4282190fc6cf5f8b0f557c.jpg

no uvidím v pátek, technik dorazí mezi 8-12 (dobré časové rozpětí, když jsem chtěl na technika mobil, nedostal jsem ho, nutno být doma, nebo příště "placený" výjezd...) mě šlo primárně o tu IP, jestli router za ním bude mít na WAN právě taky veřejnou IP jako od Motoroly... jinak jsem koukal a v tuto chvíli Motorola vykazuje hodnoty od 36,2-36,7 dB, což jsem někde četl, že je vcelku hraniční minimum... tak jsem zvědav na ten zázrak...

Obraz3.jpg.fbfacfffb39630ab2796333044c3de13.jpg

jinak jsem koukal a v tuto chvíli Motorola vykazuje hodnoty od 36,2-36,7 dB, což jsem někde četl, že je vcelku hraniční minimum... tak jsem zvědav na ten zázrak...

To je minimum pro nove modemy pracujici na Eurodocsis 3.0, pro jednokanalove modemy ED 2.0 je minimum okolo 33 dB.

• Internet 150
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox
  • Brno