Jump to content

Jste spokojeni s kvalitou HD kanálů?

Jste spokojeni s kvalitou HD kanálů?  

43 members have voted

1. 1. Jste spokojeni s kvalitou HD kanálů?

• Ano, celkově mi kvalita HD kanálů vyhovuje.
      4
    • Ano, ale u některých HD kanálů by kvalita mohla být vyšší.
      23
    • Ne, kvalita HD kanálů je průměrná. Chce to zlepšit.
      13
    • HD kanály nesleduji/nepříjimám.
      3

Recommended Posts

Napadlo mě založit téma, i s anketou, které se bude věnovat technické kvalitě HD kanálů dostupných v nabídce UPC.

Od zavedení HD programů uplynula dlouhá doba a myslím, že už jsou poměrně dostupné. Momentálně jich je v nabídce 13.

Zajímá mě, jak jste s kvalitou HD kanálů spokojeni. Vyhovuje? Nevyhovuje?

Který HD kanál je na tom podle vás nejlépe? Který nejhůře?

Má podle vás smysl navyšovat datový tok, za účelem zlepšení obrazu, u jednotlivých kanálů? A co zvuk?

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • Kaon
  • Hlavní město

S tím úplně nesouhlasím. Podle mě mají HBO HD, History HD a National Geographic HD nejlepší obraz z nabídky. Pravda, ne vždy. Celkově to však je imho dost slušné a např. české HBO HD má stejný datový tok jako HBO v Americe. Těch 15 Mb/s je přecijen znát.

Nadruhou stranu... datový tok u Discovery HD Showcase je opravdu směšný a taky to je na obraze vidět. V průměru 6,5 Mb/s? Opravdu?

U zbytku kanálů to je obrazový HD průměr s 9Mb/s, ale občas to přecijen dokáže vykouzlit divy (podle toho, co vysílají).

Já jsem hlasoval pro 2. možnost. Celkově mi kvalita HD kanálů v nabídce přijde OK, ale chtělo by to trochu u všech ještě přidat a u některých dramaticky.

Problém je, že UPC asi nebude chtít v takové kvalitě (15-25 Mb/s) nějaký program nabízet. Dost by to žralo místo v kabelu. Chtělo by to však začít dohánět západní standardy, kde mají všechny HD kanály v průměru 15 Mb/s a více. Dost často i nad 30... Při troše štěstí snad tahle diskuse/anketa UPC nakopne a třeba se dočkáme.

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • Kaon
  • Hlavní město

@PESFILIPES: Jestli myslíš mě, tak já možnost porovnání mám a to celkem slušnou. Jak z Blu-Ray, tak z počítače, konzole i produkce. Samozřejmě, že to u UPC není kdo ví co, ale zase nemá cenu to zbytečně shazovat a dramatizovat. Koukám na tyhle 3 programy pravidelně a na české poměry mi to prostě přijde slušný. Porovnej to s Primou a Barrandovem HD a pak mluv. Ale pokud se ti kvalita HD kanálů v UPC nelíbí, tím líp. Čím více lidí se ozve, tím větší šance, že se to zlepší. Můžeš psát jak UPC, tak provozovatelům těch stanic. Přeju hodně štěstí.

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • Kaon
  • Hlavní město

S tím, že komunikace není zrovna nejlepší, souhlasím. Bohužel to je do značné míry způsobené tím, že z 90% se jedná o nadnárodní společnosti, kterým se zasahovat přímo, do televizního dění v malých zemích, moc nechce. Ale upřímně si myslím, že je lepší psát a třeba i nedostat odpověď, než nepsat vůbec. Viz vykoupení z věznice Shawshank - tam taky psal a po několika letech mu ty knihy přecijen dovezli :lol:

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • Kaon
  • Hlavní město

Osobně si myslím, že kvality většiny HD kanálů není špatná. Ono je to kolikrát limitováno i tím, co se do UPC dostává. Nej kvalitu i dle BR má HBO a History. To je pak radost se dívat na všechny možný i nemožný detaily. Osobně bych si přál rozšíření počtu HD kanálů. Těch 9-10Mb/s dle mě bohatě stačí pro HD kanály.

• 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha