Jump to content

problém UPC Brno Štýřice

Recommended Posts

Předtím než se na něco zeptáš, zkus použít vyhledávaní !mám od soboty problém s internetem, v sobotu byl okolo poledne cca 2-3hod výpadek - dle infolinky nějaké zarušení v okolí

po "opravě" je ale spojení otřesné, někdy 1M, někdy 10M, někdy 50M ale slibovaných 120M nikdy

navíc modem od soboty registruje jen 4 download a 2 upload sloty (viz obrazek), pred vypadkem to bylo 8+4

setkal se s tim nekdo?

modem je Cisco EPC3925

screen-modem.jpg.8240cd604468e7d2783cfdf9332a9d23.jpg

• 4 weeks later...

jeste ping na seznam ted

|------------------------------------------------------------------------------------------|
|                                      WinMTR statistics                                   |
|                       Host              -   %  | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |
|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|
|                   No response from host -  100 |   66 |    0 | 5000 |    0 |    0 |    0 |
|     ip-86-49-52-153.net.upcbroadband.cz -    0 |   66 |   66 |    6 |   11 |   42 |   24 |
|                            81.27.201.33 -    0 |   66 |   66 |    7 |   12 |   35 |    9 |
|                           84.116.221.37 -    0 |   66 |   66 |   11 |   19 |  105 |   12 |
|                          nix2.seznam.cz -    0 |   66 |   66 |   11 |   25 |  213 |   14 |
|                           www.seznam.cz -    0 |   66 |   66 |   13 |   21 |  118 |   14 |
|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|
  WinMTR v0.91 GPL V2 by Appnor MSP - Fully Managed Hosting & Cloud Provider

... jen 4 download kanály ...

V počtu kanálů to není. Možná se pletu, ale 4x30 je pořád 120, tak že 4 kanály by na 120 Mbitů/s měly stačit.

To ale nemění nic na skutečnosti, že ti Internet nefunguje jak má.

Skoro bych to risknul a chtěl technika.

• Internet 30
  • -
  • bylo vyplněno
  • bylo vyplněno

Já jsem kdysi během hovoru s technikem spustil stanování z ftp://ftp.upc.cz/pub/testrychlosti/ a on zároveň na modemu viděl, že stahování jede cca desetinovou rychlostí oproti deklarované (tehdy 30Mbit/s).

Nakonec mi dali kompenzaci za těch několik měsíců, co mi to nefungovalo. To už bylo dokladováno záznamy u nich, kdy jsem to poprvé hlásil a kdy závadu odstranili.

• Internet 30
  • -
  • bylo vyplněno
  • bylo vyplněno