Jump to content

Karneval - Pár otázek na začátek


Recommended Posts

Mám zájem o objednání služeb kabelové televize a internetu Karneval - konkrétně nabídky KOMPLET a TURBO 250.

Bydlím v bytě ve Zlíně na Jižních Svazích, takže uvítám jakékoliv informace a zkušenosti uživatelů Karnevalu z této oblasti.

 

Mám několik otázek:

 

1 - Akční nabídka Karnevalu?

*Do jaké doby tato nabídka trvá?

*Viděl jsem 2 různé termíny (31.3. nebo 30.4), tak který z nich platí?

 

2 - Za co všechno budu platit?

*Co se týče cen za služby, měl bych platit zřejmě 499Kč za TURBO 250 + 399Kč za KOMPLET (akce, jinak by to mělo být 499Kč).

*Takže bych platil 898Kč měsíčně - nebo jsou tam i nějaké poplatky navíc?

*Zajímalo by mě, jak je to s poplatky pří zahájení služby v souvislosti se zmíněnou akční nabídkou? (připojovací poplatky, instalace, montážní práce atd.)

 

3 - Jak je to s rychlostí a daty?

*TURBO 250 a limit dat 2GB.

*Kdybych byl na netu tak 2-3 hodiny denně (většinou prohlížení www stránek + poslech radia) vejdu se do těch 2GB dat?

 

4 - FUP

*Kdy se aplikuje? (hned jak přesáhnu limit, nebo až třeba za pár dnů?)

*Dokdy FUP platí? (je to jenom do konce toho daného období kdy jsem překročil limit nebo FUP pokračuje i v dalším období?)

*Jaká je rychlost po aplikování FUPu? (64kbps - znamená to, že rychlost nepůjde pod 64kbps nebo může být nižší?) Jaká je tato rychlost v porovnání s klasickým vytáčeným připojením u Telecomu přes modem (56kbps)?

 

5 - Objednávka

*V akci Karnevalu je 2 měsíce TURBO 1000 za cenu TURBO 250.

*Znamená to, že bych měl objednávat TURBO 1000 a pak mi to sníží na TURBO 250 nebo mám objednat na začátku TURBO 250

Link to post
Share on other sites

#3 - Jestli nebude nějak drasticky prosefrovávat stránky, nebude mít puštěno rádio od rána do večera každý den, měli by vám 2GB stačit. Ale zaručit to nastopro nemůžu.

 

Všechny kabelové modemy mají nastavenou určitou vyšši rezervu jako u všech ostatních vyššich tarifu, takže rychlost se pohybuje okolo 240 - 270 pro TURBO 250. Takže i kdybyjste měl např. TURBO 4000, garance bude stejná.

 

#4

Po překročení trafficu 2GB (download, popřípadě upload) se vám sníží rychlost na udávanou na stránkách Karnevalu, ale rychlost by měla být opět garantovaná i u 64/32. Takže by jste na tom měl být lépe než na klasickém modemu, kde rychlost stále kolísá!

 

Doba platnosti snížené rychlosti vyprchává každé další zůčtovací období (resp. přesněji odedne aktivace).

Link to post
Share on other sites
Ta omezená rychlost není v žádném případě garantovaná!

A navíc se po aplikaci FUP velmi dramaticky zvednou pingy, tak že kolikrát to jede na úrovni dial-upu.

Bohužel se s tím potýkám každý měsíc... :(

 

Ano věděl jsem že se někdo dotkne slova garantované. Pokud ty říkáš že 64 neni garantovaná, pak v tom případě neni garantovaná ani tvoje předobjednaná rychlost (např. TURBO 2000). V modemu cfg se nijak nenastavuje parametr, agregace a podobně :) jen se pozmění číslo a par ClassID!

Link to post
Share on other sites

DMNC ma sice pravdu, ale podle toho co se pise na strankach Karnevalu je IMHO rychlost po prekroceni limitu NEGARANTOVANA :

 

Co to je garantovaná rychlost?

Znamená to, že rychlost připojení od KARNEVALU neklesne pod úroveň, která je uvedena u parametrů služby. Pokud se tak stane, má zákazník možnost službu reklamovat podle všeobecných podmínek.

 

Co to znamená že rychlost je garantována pouze do určitého objemu?

Znamená to, že po vyčerpání objemu dat může dojít ke snížení rychlosti na 200/50 kbps u služeb TURBO 4000 a TURBO 2000 a na 64/32 kbps u služby TURBO 1000 a TURBO 250. Objem dat do jehož vyčerpání je rychlost garantována je však tak velký, že zejména u služeb TURBO 1000 až TURBO 4000 vyhovuje více než 95% zákazníků. Pokud je potřeba přenést větší objem dat garantovanou rychlostí je možno si další data přikoupit v balíčku po 5 nebo 10 GB.

  • Internet 150
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox
  • Brno
Link to post
Share on other sites

Přesně tak jak říká Tomuš. O garanci připojení se vždycky vedli dlouhá témata. Jedna strana říka, že se jedna o garanci, druha že u Karnevalu neni rychlost připojení opravdu tak garantovaná.

 

Takždý na to bude mít jiný názor, takže myslím že nemá cenu tuto běc dále rozebírat :)

 

Rychlost jak píše na stránkách Karneval je pry garantovaná. Jako u všech ISP tak i u Karnevalu se někdy stane, že rychlost někdy není taková jakou by jsme si představovali, avšak to pořád neznamená že se jedna o nějakou agregaci, či nedodržování všeobecných podmínek ze strany poskytovatele.

 

Každopádně jäk říkam, dál bych to asi už nerozebíral

Link to post
Share on other sites

Ano věděl jsem že se někdo dotkne slova garantované. Pokud ty říkáš že 64 neni garantovaná, pak v tom případě neni garantovaná ani tvoje předobjednaná rychlost (např. TURBO 2000). V modemu cfg se nijak nenastavuje parametr, agregace a podobně :) jen se pozmění číslo a par ClassID!

 

Ta rychlost po snížení ale opravdu není garantovaná, normální rychlost garantovaná je, tj. do určitého objemu dat to běží u Turba 2000 minimálně na 2 Mb/s, potom to padna maximálně na 200 Kb/s, ale ve sklkutečnosti to může běžet třeba na 100 Kb/s. Ano modem agregaci nenastavuje, ale Karneval tě možná přesune do skupiny uživatelů s nižší prioritou.

Link to post
Share on other sites

No taky mě to napadlo. Možná jenom straší. Ale podle zkušeností některých uživatelů, kteří sem psali, to vypadá, že kvalita připojení po překročení limitu je opravdu nižší. Já jsem ale zatím limit nepřekročil, takže nevím, jak to ve skutečnosti běží.

 

 

Hmm, příspěvek zmizel, asi mám halucinace. :roll:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...