Jump to content
vista

Nefunkční Horizon GO na PC

Recommended Posts

Ahoj, prosím o radu, v čem by mohl být problém. 

Už tak 14 dní mi na PC nefunguje Horizon GO. Nelze přehrát nic ani živě ani zpětně. Po kliknutí na libovolný pořad se tento začne normálně načítat spolu s hláškou "začíná za chvíli", chvíli se načítá, ale pak to hodí hlášku "došlo k chybě, video nelze nyní přehrát". S tím jsem se již v minulosti setkal, ale vždy to bylo pouze dočasná chyba u konkrétního pořadu, ale teď je to permanentní chyba u všeho.

V aplikaci na mobilu s Androidem na stejné síti vše funkční.

Na PC mám Linux Mint 19.1 Cinnamon, prohlížeč Google Chrome (Verze 79.0.3945.117 (Oficiální sestavení) (64bitový)), zkoušel jsem i Chromium, Firefox a stejné chování, Opera mi hlásila, že video nepodporuje či tak něco. Nějaký jiný prohlížeč, ve kterém by to mohlo fungovat?

Předem díky za pomoc.

• -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Musí být vyplněno
  • Musí být vyplněno

Teď otestováno na Firefoxu 72.0.1 (64 bitů), MS Edge (jak s původním jádrem, tak s Chromium), IE i Google Chrome ... systém mám Win10 a vše funguje.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

V práci na Linuxech mám ten samý problém.....Předpokládám, že je problém tedy přímo s operačním systémem Linux....otázka je, jestli to má nějaké řešení :)

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Klasik
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Modem Compal
  • Pardubice

Díky za info. Takže se zřejmě někde něco updatovalo a je to rozbitý 🙂 S mými znalostmi Linuxu tedy nejspíš nezbývá než čekat a doufat, že se to s nějakým příštím updatem zase spraví. Nebo zkusit přeinstalaci OS a neupdatovat (moc práce) nebo odstranit nějaký poslední updaty (to bych musel nastudovat, jak na to). No možná raději oželím ten Horizon 🙂

před 7 minutami, tomus napsal:

A nebo se něco změnilo v aplikaci Horizon Go a Linux si s tím neporadí. 

Beztak, už jsem kvůli nim musel přejít z Windows Vista na Linux, což byla ve finále dobrá věc. Teď abych kvůli nějaké jejich další cypovině kupoval nový PC s Win10 🙂

• -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Musí být vyplněno
  • Musí být vyplněno

Horizon Go mi funguje jen ve Win10 s aplikací. Z internetového prohlížeče (Vivaldi, Firefox) mi to také hlásí chybu. Zjistil jsem to asi před týdnem.

Zkoušel jsem to i na jiném pc (připojeném na UPC síť) a také to z prohlížeče nejde. 

Jarda

• Internet 300
  • Telefon 30 minut
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • CA modul, Connect Box, Koan HD PVR
  • Kladno, Kročehlavy

Takže to vypadá spíš na nějakou podělávku ze strany UPC nesouvisející s operačním systémem. To časové období taky souhlasí, sice jsem psal 14 dnů, ale spíš to bude méně.

• -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Musí být vyplněno
  • Musí být vyplněno

Můžu jen potvrdit problémy na Linuxu - Ubuntu Mate 18.04.03. Zkoušeno Google Chrome, Firefox a stejný problém. Ve Virtualboxu mam Win10 a tam to jede. Takže to nějak souvisí opravdu se systémem.

• Internet 100
  • -
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • CA modul
  • Teplice

Já jen doplním, že Linux není oficiálně podporován:

https://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/sluzby/televize/horizon-go/ktere-verze-operacnich-systemu-podporuji-aplikaci-horizon-go/

řekl bych, že na tučňákovi není ta správná funkcionalita na přehrávání DRM videa, kterou využívá Horizon Go a možná další věci. Proto nemá oficiální podporu, jelikož udržovat to na x desítkách systémů s linuxovým jádrem je nereálné. Zkusil bych instalovat a nastavit pipelight + změnit to, jak se prohlížeč/ systém hlásí (user agent override).

https://www.vltavsky.cz/2015/02/linux-silverlight-widevine-upc-horizon-hbo-go.html

Ale úplně nejlepší bude se obrátit na fórum s podporou onoho prohlížeče nebo Linuxu.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

Ještě ten Linux... určitě víc jak rok jsem neměl problém s Horizon GO. Dále mám dojem, že už není potřeba Silverlight, to by měla být historie. Měl jsem za to, že to předělali do HTML5. Přesto děkuji za reakci, s tím pipeligjht jsem to prave rozchodil v dobe kdy byl potreba Silverlight. Ale asi je to zbytecna diskuse, kdyz Lnx neni podporovan. Škoda, jak říkám do nedávna více jak rok možná víc bez problému.

JInak Google Chrome je multiplatformni , takze prohlizecem to asi nebude.

Jen pro zajimavost, priatelia z SR uvadeji bez ohledu na OS  🙂    https://www.upc.sk/televizia/internetova-tv/horizon-go/

Edited by Hory
  • Internet 100
  • -
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • CA modul
  • Teplice

Priatelia zo SR obcas uvadzaju nezmysly.. vid tento citat z tej stranky UPC:

Sledovanie cez webový prehliadač (Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Microsoft Edge, Apple Safari, atď) je možné bez ohľadu na operačný systém.

Minimalne v Apple Safari (na MacOS X) Horizon Go nefunguje, iba v Chrome ci Firefoxe.. a co sa tyka "bez ohladu na operacny system", uz vidim podporu UPC SK, ako riesi problem Horizon Go.. papier a web znesie vsetko!

• Internet 1000
  • Jiná služba
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • Arris TG3492LG-LC, CA moduly
  • Bratislava

Jelikož je Silverlight mrtvý, tak už to přes něj nejede. Je třeba prohlížeč, který umí přehrát VP8 a VP9 a další spousta věcí, která je nám skrytá. Otázkou je, co z toho Linuxu vypadlo, že to nejde. Zkuste nějaké Linuxové fórum, bývají tam lidé, kteří tomu rozumí a umí dobře poradit.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

Me taky asi 14 dni HorizonGo nefunguje (Vyskytla se chyba, tento program nelze prehrat) v prohlizeci Vivaldi (chromium, Win10). Driv vse v pohode. V aplikaci W10 to funguje.

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • 2x CA modul, modem Cisco
  • Praha

Tak jsem před chvílí zagooglil a vypadá to, že problém vznikl po změně na straně UPC.

"Na jednom maďarským linuxovým fóru jsem narazil na diskuzi, kde řešili stejný problém. Přestal fungovat Horizon Go. Jeden z uživatelů dokonce tento termín stanovil na 7.1.2020. Píše, že 6.1. vše fungovalo a 7.1. již nic nepřehrál.

Zjistili, že problém je ve VMP. V nejnovější verzi CDM (Content Decryption Module) se prý změnilo chování VMP. Došlo ke změně ověřování práv. VMP ověří, že software, který přehráváte je licencovaný. Linux prý nepodporuje VMP ( Windows a MAC ano ).

Závěr diskuze byl ten, že chybu může vyřešit UPC, pokud však bude vyvinut dostatečný tlak ze strany linuxových uživatelů. Problém je tedy mezinárodní a vyřešení asi nebude okamžité.

Odkaz na diskuzi:
https://hup.hu/comment/2424654"

zdroj: https://forum.linux-mint-czech.cz/viewtopic.php?f=25&t=6861&start=20

Tímto tedy vyvíjím tlak na UPC, ať změní zpátky chování VMP. Sice netuším, co to je, ale rozbili jste to 😉 

Když něco funguje, tak to nespravujte, díky.

Edited by vista
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Musí být vyplněno
  • Musí být vyplněno

Vzhladom k tomu, ze Linux nebol nikdy podporovany oficialne zo strany Liberty/Horizon Go, tak nejake silne reci o rozbiti nie su na mieste.

Pokial viem, je to problem Widevine a VMP pluginu..

The Widevine Desktop Browser CDM includes support for Verified Media Path (VMP). VMP provides a method to verify the authenticity of the browser framework. For browser deployments, this will provide an additional signal to determine if a browser-based implementation is sanctioned by Widevine.

Takze - treba otvorit ticket vo Widevine Technologies a stazovat sa tam.. urcite takemu mnozstvu rozhorcenych zakaznikov v Linuxe vyhoveju, len kto to zaplati..

a na zaver citat z toho madarskeho fora:

"Unsupported on Linux" does not mean that it will never work, but if it does not work, it is your problem and you are on your own.

Edited by quadra2030
  • Internet 1000
  • Jiná služba
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • Arris TG3492LG-LC, CA moduly
  • Bratislava

Takze me z toho vychazi, ze snad časem bude třeba zase vše ok. Wiki me prozradila, ze Widevine Technologies patri Google, tak tam by asi nemel byt problem, kdo to zaplati. 🙂 

• Internet 100
  • -
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • CA modul
  • Teplice

Taky se hlásím jako postižený uživatel. Chrome i Firefox. Přitom do těch tak 10 dnů to fungovalo. Testovací streamy s DRM od Bitmovin se přehrávají fajn.

https://www.widevine.com/news je zřejmé, že došlo ke změně výchozího chování:

Citovat

Current default behavior:
A license is issued if platform_verification_status is not tampered.

New default behavior:
A license is issued if platform_verification_status is verified.

There is an option to override the default behavior.

Windows and Mac OS X platforms support VMP by default.
Desktop Linux platform does not support VMP by default.
Note: The override must be enabled to issue a license to a Linux desktop.

Třeba u Amazon Prime Video to mají tak, že HD streamy vyžadují to VMP, ale pořád si na nepodporovaných zařízeních video přehrajete, akorát v nižší kvalitě.

• Internet 150
  • Telefon 30 minut
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • CA modul, Compal CH7465LG
  • Praha Letňany

Zdravím ostatní postižené linuxaky, kterým přestal fungovat Horizon. Jsem na tom úplně stejně, X let mi to funguje pod Linuxem na Firefoxu a už to opravdu nejede asi 14dni.Bohužel na něm pouštím pohádky dcerce... 

HBO GO  funguje normálně. Takže jim to musíme napsat zřejmě na sociální sítě,jelikož fóra nikdo nečte. 

• Internet 150
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • CA modul
  • Brno

Obávám se, že nejhorší na tom je, že nejde o chybu, ale naopak o správné nastavení vzhledem k majitelům autorských práv. A různé platformy se s tím musejí vypořádat. Blbý a bude hůř. 

V 17. 1. 2020 v 10:00 PM, PavelB napsal:

There is an option to override the default behavior.

Note: The override must be enabled to issue a license to a Linux desktop.

Zatím by mohlo pomoci najít, kde se mění výchozí chování prohlížeče. Ale třeba to vůbec nezareaguje, jak bývá podle mých zkušeností obvyklé. A zřejmě je to řešení jen na nějakou dobu, opět se obvykle taková možnost za pár verzí zruší a přejde to na výchozí nastavení.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • TechnicolorTC7200,HDMediabox,3xCAmodul
  • Hradec Králové

Zkoušel jsem porovnat v čem je rozdíl.

Konfigurace pro účely testu: 

• Shodná verze Google Chrome (79.0.3945.130) na operačních systémech: Ubuntu 19.10 a MacOS 10.14.6 
  • Na Macu Horizon bez problému přehrává, zatímco v Ubuntu nikoli..tj. problém na zmíněné konfiguraci reprodukuji a to opakovaně.

Podle diagnostické stránky https://bitmovin.com/demos/drm  mám shodnou podporu na obou systémech (tj. Ubuntu i Mac) pro MSE a EME, konkrétně:

1. MSE video/mp4; codecs="avc1.42c00d" 
  2. MSE video/webm; codecs="vorbis,vp8"
  3. EME widevine

Srovnání HTTP požadavků:

Jediné, v čem jsem pro zatím nalezl rozdíl, je jakýsi "handshake" probíhající při snaze přehrát video. Jedná se o HTTP požadavek na adresu  https://web-api-pepper.horizon.tv/oesp/v2/CZ/ces/web/license/eme . Tento zřejmě obsahuje nějaká netextová data (navíc jejich část působí šifrovaně)  a celkově budí dojem jako nějaký druh ověření licence k přehrávání obsahu. HTTP požadavek v případě Macu proběhne OK (návratový kód HTTP200) a velikost požadavku bývá cca. 3900 bajtů.

Ovšem u Ubuntu ten samý požadavek (dívám se na druhý v pořadí na obou systémech) nepřesáhne 1750 bajtů a končí po každé s HTTP400 (odpověď [{"type":"headerParam","code":"ipAddress","reason":"prohibited"}] ) a při pohledu na odesíaná data obsahuje čitelný text, který značí verzi Chrome prohlížeče, CPU architekturu, úryvek pro příklad zde:

architecture_namex86-64
company_nameGoogle

model_name	ChromeCDM

platform_nameLinux#
widevine_cdm_version4.10.1582.12 R
P

Možná to pomůže technické podpoře rychleji zjistit, kde je problém, ale nevím, školy nemám...

• -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • modem
  • praha 10

Jak se tu psalo, technická podpora to zřejmě řešit nebude. Linux prostě není podporován.
Když si změníte user agenta, tak to pomůže?

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha