• David - UPC

Vítejte na webu UPCZONE   19.7.2017

UPCzone je nezávislé internetové fórum zaměřené na uživatele služeb UPC. Fórum UPCzone (tehdy ještě "Karnevalzone") bylo založeno v roce 2004, uživatelem Tomus. Po spojení firmy Karneval s UPC v roce 2007 se web přejmenoval na nynější název UPCzone. UPC fórum slouží pro komunikaci klientů UPC mezi sebou navzájem. Zákazníci zde mohou mezi sebou diskutovat, sdělovat si zkušenosti, navzájem si radit a aktivně se tak i účastnit vývoje společnosti UPC. Kritické příspěvky zde nejsou cenzurovány.

zesilovač signálu
4 4

81 příspěvků

Byl bych rád, kdyby mi to nějaký odborník vysvětlil, tohle mi nějak nestačí... :roll:

Zesiluje rozsah pásem, které používá kabelová tv :?: Zesiluje. :idea:

Tak kde by měl být problém :?:

Mně signál zesílil o 4% (96->100) na hlavní TV a na PC, kde jsem za obyčejnou rozdvojkou měl signál pro HD už nepoužitelný, teď použitelný je. :idea:

Nebo mi chcete říci, že když pořídím 3x dražší zesilovač výše uvedený, občasné kostičkování mi zmizí úplně :?:

Sdílet toto téma

Ono se v první řadě něco špatně zesiluje, když nemáš adekvátní vybavení (a pochopitelně i znalosti) pro změření signálů a neznáš tudíž vstupní úrovně. A to, že má nějaký zesilovač rozsah pásem pro CATV, k dobrému výsledku opravdu nestačí.

Sdílet toto téma

Ono se v první řadě něco špatně zesiluje, když nemáš adekvátní vybavení (a pochopitelně i znalosti) pro změření signálů a neznáš tudíž vstupní úrovně. A to, že má nějaký zesilovač rozsah pásem pro CATV, k dobrému výsledku opravdu nestačí.

Tak teď ale babo raď - existuje někdo, kdo mi vstupní úroveň změří a navrhne adekvátní zesilovač :?:

Techni UPC to asi nebude :mrgreen:

Sdílet toto téma

Technik UPC snad měřičem úrovně taky disponuje, ale nepochybně je spousta firem, jenž se zabývá anténní technikou a mají příslušné vybavení. Neznám tvoji lokalitu, takže konkrétní firmu ti napsat nemůžu.

Upraveno uživatelem Návštěvník

Sdílet toto téma

Tak teď ale babo raď - existuje někdo, kdo mi vstupní úroveň změří a navrhne adekvátní zesilovač :?:

Techni UPC to asi nebude :mrgreen:

Domovní zesilovač MSB-10/65 ks 1 347,37Kč tohle nabízí UPC v ceníku instalačních firem.

• Internet: 200+
  • Televize: Komplet+
  • Telefon: --

Sdílet toto téma

upc garantuje sílu signálu pouze na 1tv. Tedy alespon co mi tvrdil člověk co mi vymněnova zásuvku

Takhle to neni, minimalni uroven signalu na zasuvce by mela byt 60 dBuV (0 dBmV), pokud mas doma kabelovy modem, muzes se klidne podivat do jeho rozhrani kolik ti ukazuje.

Trochu se to resilo treba zde:

viewtopic.php?f=10&t=3576

Pokud za zasuvku nasazis robocovace a dlouhy kabely, tak je jasne ze uroven muze poklesnout pod unosnou mez a pak je nutne signal opet zesilit, zesilovac ale neni samospasne zarizeni, pokud uz na vstupu je treba signal prilis zasumnely, zesilovac si s tim nemusi poradit, nebo naopak muzete signal zesilit (prebudit) az prilis a vysledkem bude to stejne jako by byl signal prilis slaby,

proto je lepsi to predem promerit a pak teprve konat.

Kazdopadne bych se vyhnul levnym zesilovacum za par stovek.

Sdílet toto téma

kabelovy modem ja mam, tak bych se mohl podivat, ale nepamatuji si adresu, respektive jak se na nej dostat - musim ho pripojit primo mimo router, nebo ne?

Bylo to nejak 192.168.100.11 :?:

edit: 192.168.100.1 je správně

ale teď ho nemám zapojen a jsem fyzicky 8 km vzdálen, tak to zkusím až večer :D

každopádně tady v kanceláři mám "Power Level 48 dBmV 0 dBmV"

ale tady tv nemám :D

Sdílet toto téma

Návštěvník
Komentujete jako návštěvník. Pokud máte účet, přihlašte se.
Vložit příspěvěk

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Remove formatting

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

4 4