Jump to content
mir69

Kvalita signálu

Recommended Posts

Sekají se vám někom u ještě ty HD kanály (a nejen ty). Hrozné je to na Prima HD a Nova HD. Sekání zvuku a občas obrazu, kolísání signálů až na jednotky procent. Mám Handan 7000, pořád váhám před voláním technika. Lokalita Praha Jižní Město.

UPC Power 60 + Komfort, LED TV Samsung UE40D6530 + CI modul

• Internet 200
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha

Ano stále se mi na Handanu 7000 HD programy sekají. Přitom jej mám na kabelu jako první. Za ním mám ještě Handan 5000 a za ním ještě CI modul a na obou to jede v pořádku. Proto se domnívám, že se jedná o specifickou chybu Handanu 7000.

Může to být nějkou změnou nastavení sítě UPC nebo nějakým vnějším rušením, které do této doby nebylo. Ale už by se to konečně mělo vyřešit, protože jinak je to nesledovatelné. (Zlín)

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Kaon 700, Modem Technicolor
  • Zlín

Tak jsem dnes volal do UPC a pošlou mi v pondělí technika. Dokonce mi tvrdili, že Handan 7000 mohou vyměnit za jiný Handan 7000. Prý pro případy výměny je mají. Kaon totiž nechci, nevejde se mi šířkou do TV stolku.

Tak jsem zvědav, jak to dopadne.

• Internet 200
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha

Dneska kvalita signálu hrozná a to na všech MUXech . Kostičkuje a zadrhává se obraz. Úroveň i Kvalita signálu padá na 8-9% . Lokalita Plzeň

CV-5000 CINX , Verze SW V1.19 CZ HW 04-25C-50

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • HD Mediabox
  • Plzeň

Tak včera jsem tam měl technika. Vyměnil mi kabely, vše překontroloval a i měřil signál. Nic zvláštního nezjistil. Ale jak sám viděl, zvuk se zadrhával. Speciálně na NOVA HD, Prima HD, Barrandov HD.

Jiný Handan 7000 na výměnu s sebou neměl, ale dohodl v UPC, že až nějaký budou mít (pro servis je prý občas mají), tak mi dají vědět a vymění mi ho. Na to, že zavolají sami, moc nespoléhám. Dám jim tak deset dní, pak tam zavolám a pokud ho mít nebudou, nechám si přivézt Kaon. Má někdo problémy s tím sekáním zvuku u nějakého jiného STB než u Handanu 7000? Díky

• Internet 200
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha

Pak dej vědět, jak jsi dopadnul. Já už tomu moc nevěřím a spíš se poohlížím po nějakém vlastním zařízení s tím, že jim 7000 vrátím. (škoda, že nemám v TV slot pro CI modul :( )

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Zlín

PESFILIPES: A na tom Kaonu máš také ty problémy se zvukem nebo ne?

• Internet 200
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha

Ne problem se zvukem nemam - ale obcas u hd kanalu na sekundu zmizi signal a obraz zmrzne - nekdy to dela casto po pul hodine a nekdy je to skoro v pohode - jak jsem psal to 7000 nedelal a mimo nahravani jsem s nim byl spokojenejsi nez s tim kaonem

U mě obraz/zvuk u 7000 zamrzává dosti nepravidelně. Ale někdy i vícekrát během pěti minut.

EDIT:

http://www.youtube.com/watch?v=34qVHcZK0jY

tak jsem právě nahrál 5 minut, jak to vypadá. Úroveň a kvalita signálu si různě poletují a tím vznikají chyby ve zvuku/obraze. Tu 7000 mám na kabelu jako první. Za ní je ještě 5000 a pak za ní další TV s CI modulem. Na těch ostatních dvou zařízeních se tento problém nevyskytuje (ani na HD programech přes CI modul).

Edited by Guest
  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Zlín

Tak už jsem nemohl vydržet to sekání zvuku a při příležitosti koupě nové TV jsem vyměnil Handan 7000 za CI modul od Licy. A sekání zvuku je pryč!

UPC mi sice nabízelo výměnu za jiný kus Handanu 7000, ale to by určitě nepomohlo (viz příspěvky ostatních majitelů 7000).

• Internet 200
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha

Po několika měsících u mne konečně došlo k nápravě kolísání kvality a úrovně signálu, takže již nedochází ke kostičkování či výpadkům zvuku. Skvělé!

(jinak je k dipozici nový FW pro 7000 ke stažení, a zdá se být v pořádku, takže pokud chcete, tak jej také vyzkoušejte)

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Zlín