Jump to content
mir69

Kvalita signálu

Recommended Posts

No a jsme u jádra problému - UPC si může regulovat datový tok svých kanálů, jak chce a vůbec jim nepřijde divné takhle šidit diváky. Ať si UPC konečně navýší kapacitu své sítě a nebude muset většinu kanálů v nabídce prznit. Za chvíli to tu bude jak v DigiTV... :roll: A ať už konečně spraví současný problém s výpadkem signálu a kostičkováním. Fakt tam asi nepracuje nikdo, kdo věci sleduje, nemá v hlavě prázdno, a záleží mu na zákaznících. I p. Malina mi už přijde chvílemi duchem nepřítomen.

Zlatej Kabel Plus...

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Kaon
  • Hlavní město

Nevidim duvod proc by melo UPC omezovat daotovy tok u MGM, spis si myslim ze bude poblem u provozovatele.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Ubee EVM3236, HD Mediabox
  • Brno

No vysílat v letterboxu a vůbec ve formátu 4:3 u filmových, ale i u jiných programů je anachronismus. Včera už bylo pozdě. Vlastníky programů to ,zdá se, nechává v bohorovném klidu. Je neuvěřitelné, jak se přechod na větší formát vleče. Pak se nedivme, že také nástup HD programů není takový, jak bychom si přáli. O zavádění 3D si raději ani netroufám uvažovat. Prostě šetřej na všem až do poslední chvíle co to jde.

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Modem Technicolor, 2x CA modul
  • Teplice

Snažím se sledovat kvalitu signálu a najít nějaký algoritmus (denní doba, počet využitých tunerů, počasí apod.) Jednoznačně, když je signál větší než 45%, pak kvalita je v rozmezí od 88 do 100 % a vše je v HD O.K.. Jakmile spadne signál pod 45%, jsou HD programy nesledovatelné. Včera večer (mezi 19 a 21 hod) byla síla signálu kolem 43% a občas poskočila na 46%, ale výš ne. Zkusil jsem STB restartovat (pomocí DO bez dotyku STB) a ejhle! Kvalita se dostala na kýžených 46až 52% a byl klid. Neumím si to vysvětlit, máte někdo obdobnou zkušenost?

No vysílat v letterboxu a vůbec ve formátu 4:3 u filmových, ale i u jiných programů je anachronismus. Včera už bylo pozdě. Vlastníky programů to ,zdá se, nechává v bohorovném klidu. Je neuvěřitelné, jak se přechod na větší formát vleče. Pak se nedivme, že také nástup HD programů není takový, jak bychom si přáli. O zavádění 3D si raději ani netroufám uvažovat. Prostě šetřej na všem až do poslední chvíle co to jde.
Rozhodně lepší letterbox u MGM, než opižlanej obraz po stranách u všech ostatních TV stanic.

di-B4IS.jpg

Tak to sice MGM šlechtí, ale taky neomlouvá. Proto snad již drahnou dobu máme nový formát, aby byl optimálně, podle mne maximálně, využit. Ale to je trochu mimo topic.

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Modem Technicolor, 2x CA modul
  • Teplice

Nevím jaký nový formát máme, protože jak jsem už psal, tak kromě MGM prakticky všechny ostatní stanice przní obraz, takže i kdyby byl sebelepší formát, tak díky ořezu se film stává nesledovatelným :-(

Tak to si dovolím nesouhlasit.

Optimální je obecně ta úroveň signálu, které nikdo z nás nedosáhne.

Anebo je optimální pro každého jednotlivě v daný okamžik právě ta, která se povede. :)

Dostatečná je to co píšeš, tedy při které to hraje, nekostičkuje a nevypadává.

• Internet 30
  • -
  • -
  • bylo vyplněno
  • bylo vyplněno

YABAKA ma vpodstate pravdu, pokud to hraje a nevypadavá, tak nema smysl se temy hodnotamy zabyvat,

beztak jsou pouze orientacni a kazdy typ STB ukazuje jinou uroveň signálu,

kvalita signalu by se mela drzet okolo maxima,

spis je dulezite aby ty hodnoty byly stabilni a nejak neskakaly.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Brno

tomus:

Kolik by mi měl ukazovat Handan CV7000 u úrovně a kvality signálu? Prý je 94-98% u úrovně a 90-94% u kvality možná až moc?

Zlatej Kabel Plus...

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Kaon
  • Hlavní město

Ale ano, já vím, ale šlo mi o slovíčko "optimální".

A v tom se tak trochu plete. :)

Neplete, protože optimální = nejlépe vyhovující. A to je právě ta úroveň/kvalita, při který to hraje bezproblémů.

No vidíš, a já si stále myslím něco jiného.

Optimální - nejlépe vyhovující by bylo 100%, tedy bez ztrát a útlumů na trase. Tedy nedosažitelné. :)

To co chtěl bylo dostačující k tomu, aby ho výpadky a ztráty nerušili v pozorování.

Ale už toho "vysvětlování" nechám, začíná to být moc OT.

• Internet 30
  • -
  • -
  • bylo vyplněno
  • bylo vyplněno

No vidíš, a já si stále myslím něco jiného.

Optimální - nejlépe vyhovující by bylo 100%, tedy bez ztrát a útlumů na trase. Tedy nedosažitelné. :)

Tak to se mylis, protoze řada STB takovou hodnotu nikdy neukaze, napr. Handan CV-5000iL zobrazi uroven signalu maximalne 63%, CV-7000 90%.

Proto pokud uz chces porovnavat tyhle hodnoty s nekym jinym, tak musis minimalne uvest konkretni typ STB.

Ale jak uz bylo receno, pokud to hraje a nvypadava, tak se tim vubec nema smysl zabyvat, maximalne ty hodnoty muzes obcas zkontrolvat, jestli se nejak nemeni.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Brno

A když mám nad 90% u úrovně signálu, vadí to? (CV-7000). Resp. čím to může být způsobeno?

Zlatej Kabel Plus...

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Kaon
  • Hlavní město

Ty teploměrový údaje v % jsou stejně k ničemu, nemá to vázanost na žádný konkrétní hodnoty v dB nebo chybovosti a každej STB ukáže něco jinýho i na stejný zásuvce. A to platí i pro všechny další STB jak na pozemák, tak na satelit.

Hlásím změnu! Po včerejším témeř celodením "výpadku" (oblast Praha Holešovice) najednou, bez kontroly kabelů, konektorů, ale i bez výjezdu techniika min. signál 49% (Spectrum HD), vše ostatní 52 až 55 % včetně všech HD programů, kvalita 88% a víc. Pravděpodobně někde na trase zásah do HW (nebo mi dálkově pozlatili konektory :D ) Přeji tento zásah i všem ostatním, majícím problémy se signálem. Sice pozdě (odcházím ke Skylinku), ale přece.

Hlásím změnu! Po včerejším témeř celodením "výpadku" (oblast Praha Holešovice) najednou, bez kontroly kabelů, konektorů, ale i bez výjezdu techniika min. signál 49% (Spectrum HD), vše ostatní 52 až 55 % včetně všech HD programů, kvalita 88% a víc. Pravděpodobně někde na trase zásah do HW (nebo mi dálkově pozlatili konektory :D ) Přeji tento zásah i všem ostatním, majícím problémy se signálem. Sice pozdě (odcházím ke Skylinku), ale přece.

Někde se tu psalo, že byla poškozená optika. Že zas nějací sběrači kovů či co. Takže asi tam je fungl nový rozvod.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal
  • Brüx/Praha

Někde se tu psalo, že byla poškozená optika. Že zas nějací sběrači kovů či co. Takže asi tam je fungl nový rozvod.

Tohle mohu potvrdit... kdosi si přivlastnil asi 50m optiky... proto byly ty problémy. Teď už to je v pořádku.

Jinak jsem přešel z Handanu CV-7000 na Kaon HD PVR a úroveň je nižší, než bývala na Handanu. Jelikož však každý STB ukazuje něco jiného, neřeším to. Handan mi ale přijde v pár věcech lepší (přehlednější ovladač a epg/trochu hezčí interface/rychlost přepínání). Nicméně stabilita a funkčnost (včetně nahrávání) se zdá být lepší a to je přednější.

Kde se ale sakra manuálně mění poměr stran?

Zlatej Kabel Plus...

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Kaon
  • Hlavní město

Tak Praha Jižní Město, problém se sekáním zvuku a obrazu přetrvává. Je na tom někdo stejně? Nechce se mi zvát technika. Mám Handan 7000.

UPC Power 60 + Komfort, LED TV Samsung UE40D6530 + CI modul

• Internet 200
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha

Taky mám Handan 7000 a pořád se to seká (Zlín). Ještě že mám i Handan 5000, jinak by to bylo nekoukatelné :(

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Kaon 700, Modem Technicolor
  • Zlín