Jump to content
mir69

Kvalita signálu

Recommended Posts

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zdali někdo v Ostravě zaznamenal zhoršení kvality a síly signálu. Asi týden mi sem tam kostičkuje obraz, a zadrhává se zvuk. Výpadky travjí cca. pár sekund, - kvalita a síla signálu spadnou z 90 až 99 % na 5 % až 10% (STB Handan CV-7000HD).

Děkuji.

• -
  • Starší služba
  • TV Komfort
  • Kaon
  • Ostrava

Pisu uz v samostatnem tematu, ale u nas v Melniku se presne takto chova Discovery HD Showcase. Na kabelaz jsem ani nesah (dovoleny, cely den v praci, deti z domu :-) takze bych to tipnul na UPC. Nemam naladu jim psat a zase se rozcilovat, takze jeste chvili vydrzim.... :?

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • HD Mediabox
  • Mělník

Já mám u některých HD kanálů signál pouze 70%, což způsobuje nekoukatelnost. Dřív jsem měl u nich cca 85%. Na nic jsem nesahal, takhle to občas blbne samo. Jedná se o sledování na PC, nikoliv TV. U SD kanálů mám průměrně těch 85%, dříve to bylo 92%. Praha.

Zlatej Kabel Plus...

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Kaon
  • Hlavní město

Problem u me a kolegy je, ze mame signal na plny kotel, a nahle se to propadne na 0%. Coz zpusobi rozpad obrazu a jedeme dal.... Hodne to zlobi, aspon u me, o vikendu. Podobne se docela davno rozpadal obraz u VH1, tam se pry nakonec ukazalo, ze je problem u UPC (HW ci co). Me treba to Discovery HD obcas docela s..e :evil:

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • HD Mediabox
  • Mělník

Vzdycky je nutne prekontrolovat kabelaz doma (ze jste na to nesahly jeste neznamena ze se to nemohlo pokazit), kdyz to nepomuze, tak zavolat na UPC.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Ubee EVM3236, HD Mediabox
  • Brno

Mam posledni dobou stejne problemy jako Jack_6428, lokalita Praha - Holešovice. Jedna se jen o HD kanaly. Jeden den je vse O.K. Vsechny jedou jako z praku, dalsi den ale nejsou ke koukani. Nekdy vsechny, nekdy jen nektere. Nejcastejsi problemy jsou u CT HD, Barr HD. Vcera ale nekoukatelna tez NOVA HD, NOVA SPORT HD, i EUROSPORT HD. SD programy vždy v pohodě. Při problémech vždy pozoruji kolísání síly signálu. Docela mě frustruje neustále prověřovat kabely, neumím si představit, že by kabel způsoboval nekvalitu takhle nahodile. Velmi intenzivně mě to vede k úvahám o přechodu na satelit (pravdepodobne SkyLink). Měl by někdo poznatky o srovnání kvality?

Mam posledni dobou stejne problemy jako Jack_6428, lokalita Praha - Holešovice. Jedna se jen o HD kanaly. Jeden den je vse O.K. Vsechny jedou jako z praku, dalsi den ale nejsou ke koukani. Nekdy vsechny, nekdy jen nektere. Nejcastejsi problemy jsou u CT HD, Barr HD. Vcera ale nekoukatelna tez NOVA HD, NOVA SPORT HD, i EUROSPORT HD. SD programy vždy v pohodě. Při problémech vždy pozoruji kolísání síly signálu. Docela mě frustruje neustále prověřovat kabely, neumím si představit, že by kabel způsoboval nekvalitu takhle nahodile. Velmi intenzivně mě to vede k úvahám o přechodu na satelit (pravdepodobne SkyLink). Měl by někdo poznatky o srovnání kvality?

Stejný problém Praha 8 - Čimice

Na Praze 9 taky poslední týden velmi rozkolísaný signál, zvláště u HD programů. V neděli se začaly sekat i některé SD (ČT1, ČT2, CS film). Odeslaná reklamace poskytovaných služeb dle jejich OP a RŘ na KC UPC dne12.8.11. To jsem zvědavý, s čím přijdou. Pro jistotu jsem zkontroloval kabely a taky jim to do reklamace uvedl. Počítám, že dnes by se měli ozvat :roll::roll::roll:

Na Praze 9 taky poslední týden velmi rozkolísaný signál, zvláště u HD programů. V neděli se začaly sekat i některé SD (ČT1, ČT2, CS film). Odeslaná reklamace poskytovaných služeb dle jejich OP a RŘ na KC UPC dne12.8.11. To jsem zvědavý, s čím přijdou. Pro jistotu jsem zkontroloval kabely a taky jim to do reklamace uvedl. Počítám, že dnes by se měli ozvat :roll::roll::roll:

Stejný problém Praha 4

Přidávám se. V jiném vlákně jsem psal, že sleduju to samé...

Já to v poslední době pozoruju u ČT HD a NOVA HD. Úroveň a/nebo kvalita signálu na chvilku klesá k 5%, tj. občas se rozpadá zvuk nebo i obraz. (lokalita Zlín)
  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Kaon 700, Modem Technicolor
  • Zlín

Dnes se mi telefonicky ozvalo KC UPC ohledně reklamace kvality poskytovaných služeb (viz můj příspěvek výše). Operátorka (velice slušná) mi chtěla poslat technika na kotrolu STB a zásuvek. Ovšem, když jsem ji sdělil, že se nejedná jen o problém u mě, tak stále byla řeč o výměně STB a kontrole zásuvek a kabelů. Problém ovšem byl v tom, že by mi HD STB (CV-7000HD) vyměnili za klasický, jelikož tento již není dostupný. Což tedy mě velice dojalo a na základě VOP UPC jsem dal výpověď ze smlouvy CATV. Budu zvědavý, jak celá věc bude pokračovat. Dnes je zatím kvalita signálu stále stejná u všech stanic. Nic se nezměnilo.

Tak právě před chvíli jsem objevil na stránkách UPC: http://www.upc.cz/klientsky-servis/vypadky/ pro mojí lokalitu tuto informaci:

Z důvodu plánované výluky v dodávkách elektrické energie nefunkční všechny služby přibližně do 16:00

Výpadek se týká těchto služeb: .......všechny služby... (to jen místo piktogramů)

Zajímavé, co? A z čeho asi posílám tento příspěvek? Asi z nás dělá někdo debily... Opravdu jich mám dost.

Ja nevim co resis, proste jsi mel rict at poslou technika na kontrolu signalu a nic vic.

Misto STB CV-7000 se ted dava STB Kaon.

A ze vyluka el. energie nebyla prece neni vina UPC.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Brno

Řeším jednu maličkost. Byl mi nabízen STB základní, bez možnosti příjmu HD programů. Maličký rozdíl. Takže kvalita v prvním bodě mínus body. Druhý bod mínus, žádný výpadek zde nebyl. Že by shoda náhod, když někdo začne reklamovat služby (které jdou špatně již zhruba týden) kromě internetu, najednou se objeví na oficiálních stránklách výpadky sítě ten samý den? A za třetí: nač technik? Že by najednou začaly blbnout Handany 7000 na vícero místech najednou, případně stejné poruchy se začnou objevovat v Holešovicích, na Praze 9, Praze 8, myslím že tam byla i Ostrava. A všichni totéž. Problém asi skutečně bude někde jinde než u "kšand"

Problem je evidentne v signalu, takze potrebujes nekoho aby to prisel zmerit a najit kde presne je problem.

Ze je na webu UPC nejake info vypadcich kvuly el. napajeni bych vubec neresil, tohle se tveho problemu netyka.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Brno

taky me to blbne - na zakladnim prijimaci v pohode ale na druhem prijimaci hd kaon je to hrozne - porad vypadky signalu - i obraz ma hd kaon horsi jak stary hd handan 7000 - je proste prepaleny a v nastaveni toto seridit nejde - zlaty handan 7000 - ten kaon mam 2 mesice a vubec nejsem nadseny - upc by mela dostat mnohomilionovou pokutu jak drbe zakazniky - kdyz ptacka lapaji pekne mu zpivaji - potom ale jen zdimou penize a na zakaznika prdej

Nepozorujete někdo v poslední době časté kostičkování na TV Prima? Nemyslím tím výpadky signálu, ale spíše datového toku tohoto programu. Ostatní programy na stejném multiplexu jsou v pohodě. Jsem z Pardubic, ale myslím si, že tohle by mohl být problém zdroje.

Proč prostě UPC konečně nepřizná problém a nevyřeší ho, když to tady každýmu blbne? A trvá to už nějakou dobu... Jak dlouho z nás chtějí dělat debily? :x Myslím, že by potřebovali trochu srazit ego.

Edited by Guest

Zlatej Kabel Plus...

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Kaon
  • Hlavní město

Hm, tak u MGM šel datový tok do... směšných 2,3 Mb/s místo 6. Fakt super. Ať už se konečně UPC spálí. Už mě štve jak si dělají co chtějí a jsou nepostižitelný a nikdo to neřeší! Za poslední léta by si zasloužili nějakou pořádnou pokutu!

EDIT: Tak zvuk na Nova Cinema opožděný. Prima... ať si mě v pondělí nepřejou.

Zlatej Kabel Plus...

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Kaon
  • Hlavní město

Do roku 2009 vysílala MGM v rozlišní 544x576, počátkem roku 2010 zvýšila své rozlišení na standardních 720x576 a později i zvýšila svůj datový tok, který byl s hodnotou 6-7 Mb/s v té době z SD programů daleko nejvyšší. Do dnešního dne, tedy více jak rok, stanici nestačil na to, aby zahájila vysílání ve formátu 16:9. Vysílat širokoúhlé filmy ve formátu letterbox s černými pruhy po všech stranách je zhovadilost, takže proč by UPC plýtvalo datovým tokem?

exKarneval

• Internet 300
  • Telefon 30 minut
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Compal - Router Mode, 3x CAM
  • Teplice